Jump to content

Plata - Rata


Recommended Posts

http://platarata.wordpress.com/

Izuzetno stivo koje se bavi problematikom cena stanova, urbanog planiranja, efikasnosti, smisla zivota u gradu, i jos kojecega. Autor je anoniman, iz sto i jednog razloga, tako da nije frka da ovo saljete dalje i delite sa svima sa kojima mislite da ima smisla deliti, ako se slazete sa procitanim. Naravno, videcete da je u pitanju vise idejni okvir, pa se moze sto sta jos dodati tu ili oduzeti.

Nadam se da ce vam se svideti.

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Preskakao sam dosta, zanimljivo je ali sa puno okolišanja ... Deluje mi je kao da je svaka stranica mogla u dve rečenice da stane ... Drago mi je da se neko iscimao da napravi to, i bez veze što je ostao anoniman/a.

Inače mi ide na kurac što nemamo tračak smisla kolektivnosti i stalno nam je samo do naših dupeta ... Teška vremena su kriva!

P.S. Preporučujem ovu A4 verziju za štampanje ili čitanje na sajtu. PDF verzija koja je za čitanje na kompjuteru je katastofa, font ima random boldovana slova, dok sam čitao mislio sam da ima neka skrivena poruka!

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

odlično je, hvala Rami

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Skrenucu paznju na taj format teksta, mada sam ja izgleda navikao da citam svakojako djubre po netu pa mi ovo nije zametalo ni na "jel mora bas ovako" nivou.. :]

Inace, rece covek sam da je BG uzet za primer jer najvise nas, cak i onih izvan BG-a, moze da nadje primer za to o cemu se govori bas u BG-u, umesto da se gubi u nekim svojim apstrakcijama. Dakle, BG kao logican primer.

Drago mi je da vam se dopada. Ne bilo vam tesko, podelite preko "drustvenih mreza", ako imate gde da odstampate za dzabe (drzavni posao, khm khm:D), uradite koju tvrdu kopiju, mislim da staje na 11 a4 strana ako se stampaju obe strane.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je fino, ali predugachko - ljudi koji zive u velikom gradu i koji stalno imaju nedostatak vremena, nece chitati ovo do kraja. Zashto? Pa zato shto ljudima koji zive u velikom gradu treba sve izloziti na (maksimum) 10 strana. To je moguce, poshto ovde ima dosta "vode" koja samo zamara choveka koji je radio 10 (a verovatno i celih 12) sati i nekako se izborio za svoj slobodni sat pred kompom dok ne padne licem u svoju tastaturu...

Kvalitet nasheg zivota (ne samo nasheg, vec i na svetskom nivou) veoma brzo pada - ova godina mi je pokazala kako zivi Evropa i Azija, ne mogu reci da je sve super i kod jednih i kod drugih. Vremena su teshka, bice josh teze dok se sve ne slomi do kraja, ali nadam se da ce taj momenat nastupiti skoro.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Pa tako nekako. Nije ovo Rat i Mir vec "pamflet" stivo koje se procita za 15-20 minuta. Moze da se cita na telefonu dok se vracas kuci autobusom, ili na klonji ako se iscimas da istampas.

Na stranu sto se tom duhu vremena (nemanja vremena nizasta) ne treba priklanjati vec mu se valja suprotstavljati licnim primerom kad god je moguce. Zato sam i zamolio da ga delite prijateljima, u link ili papirnoj varijanti, ako se slazete sa pricom. A ne da se slozite i govorite bliznjima kako je muka to citati.. :p

Link to comment
Share on other sites

има бре овде да се чита. прочитао сам увод*, сад идем на спавање.

лепо пише лик, имао је много да каже, види се, темељан је, а са оволиким графиком на тексту се види да је ишчитао сопствене редове много пута.

и сјајан је. једва чекам наставак. убада дечко.

само паралела са лавом му није требала.

едит:

*14 страна.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

читао сам још, али ми је језиво тешко да га пратим. оно је више мисаони ток него концизан текст.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...