Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

slazem se da je mogao i bolji auto da se uzme za te pare, ali to je burazerov odabir i ja nisam neki strucnjak da ga iole posavetujem

a auto ko auto je car, ima sve, da kucnem u drvo nikad nijedan problem nije imao

ne znam sto toliko osporavate citroenove automobile

i koliko se secam ovaj auto je proglasen autom godine

Link to comment
Share on other sites

brate ako tvoji imaju kinte da to ispostuju,i ako sada ne jedete pilecu posebnu zbog tog izbora,onda,sta te boli kurac

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Upotrebio je instrumental ispravno jer je imenicu stavio u odgovarajuću deklinaciju.

Sa kim se ja raspravljam jebote šta je ovo gde se nalazim.

Nepravilna upotreba instrumentala je ne samo kad upotrebis instrumental, a trebalo je neki drugi padez vec i kad upotrebis instrumental na pogresan nacin "Isao sam SA biciklom".

Ne znam, gde se nalazis?

Link to comment
Share on other sites

ajmo jos jednom i onda odustajem

Instrumental je u datoj situaciji potpuno ispravno izvrsio svoju namenu - promenio je oblik imenice.

Predlog "sa" nema apsolutno nikakve veze sa tim, osim sto eto, igrom slucaja, najcesce ide sa tom deklinacijom u jezickim konstrukcijama.

There's no such thing as "upotrebiti deklinaciju na pogresan nacin" ako si tom deklinacijom promenio oblik imenice u za dati kontekst ispravan.

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Ajde sad polako opet:

По правилу, предлог С или СА не употребљава се уз инструментал кад овај означава средство, оруђе, или предмет радње: Тргује туђом имовином ( не: с туђом ); Родитељи су се поносили мноме (не: са мном); Ничим вас нећу оптеретити (не: Ни са чим...) .

Поред ових Клајнових примера, у Политикиној рубрици Слово о језику срећемо корисна објашњења и одговоре лингвисткиње Раде Стијовић на постављена питања читалаца, која је писала и о значењима инструментала с предлогом и без предлога, кроз примере.

Два основна значења инструментала су: инструментал значења оруђа( нпр.јести кашиком, писати оловком) и инструментал значења друштва( нпр. разговарати с мајком, шетати се с другарицом), где се често праве грешке.

Ako upotrebis instrumental sa predlogom s/sa, a zeleo si da iskazes koriscenje orudja onda si upotrebio instrumental NEPRAVILNO, jer si ga stavio kao instrumental znacenja drustva.

Pozdrav.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Upotrebio je instrumental ispravno jer je imenicu stavio u odgovarajuću deklinaciju.

Sa kim se ja raspravljam jebote šta je ovo gde se nalazim.

Наравно да није употребио исправно. Написао је нешто што не жели да саопшти. То што је он написао био је инструментал који означава друштво и значи управо оно што сам и написао - да он и вукајлија раде нешто, управо јер је употребио предлог са.

ajmo jos jednom i onda odustajem

Instrumental je u datoj situaciji potpuno ispravno izvrsio svoju namenu - promenio je oblik imenice.

Predlog "sa" nema apsolutno nikakve veze sa tim, osim sto eto, igrom slucaja, najcesce ide sa tom deklinacijom u jezickim konstrukcijama.

There's no such thing as "upotrebiti deklinaciju na pogresan nacin" ako si tom deklinacijom promenio oblik imenice u za dati kontekst ispravan.

Ништа од овога не стоји, по граматичким правилима. :)

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Е, Кори (и остали слушке-цареви), ако оћу дузмем слушке (некад у животу, не сад), јел само хајзер да ловим? Какав је бајердинамик, пошто знам да су про, а имају и ''слушке за рају''?

А за звучњаке шта бисте ми препоручили, онако, генерално? Капирам да је много боље узети неки добар 2.0 него х.х?

Ја бих само Хајзерке јурио, и имају одличан распон модела за свачију дубину џепа. 4Audio је са најбољом понудом по питању броја модела код нас ако се не варам, неке можеш и да тестираш у радњама.

Што се тиче звучника, не знам јеси ли видео Нигролину тему http://www.klanrur.r...topic=234927432 исто бих и теби рекао, за све друге прецизности уловио бих неког аудиофила. Имај на уму да оваква куповина захтева цимање, које бих исфорсирао јер куповина звучника није као и новог рачунара, добри звучници ће трајати деценијама, а ту је и сам квалитет репродуковања.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...