Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

па брате, видиш какав је животни пут имао дечко?

ја подржавам то што је решио нешто да уради са животом, уместо да дувка са бомбом пивкана на степеништу и сере како је свет срање и мрзи све који раде нешто.

нико не очекује да направи каријеру на броду, али боље годину дана на броду него годину дана беспослен. и да не мистификујемо, посао се научи за неколико месеци, после само скилујеш даље кроз рад. не користим ни 30% свог факса у послу, али зато искуство нема цену.

баш ме чуде овакви ставови од тебе, Мохи. од тебе бих очекивао да подржиш било чији и било какав рад, тј. да ниси на том "дел-бој трагу ниподаштавања нечијих почетака.

нисам запенио, него се ти понашаш као да си Отац и Мајка све пословне памети, а зарађујеш од јуче. и мислиш како јетвој пут неупитни еталон вредности пословног развоја појединца. а то је само због тога што бијеш јачу плату него већина других, а сере ми се од тог американског "видите ме како сам успешан, видите имам пара, саће вам објасним како се праве деца, а како тура купус".

конто државне плате... у мом послу у Србији сам испред тебе у твом послу у Србији, НБС је јебени ејпекс финансија у било којој држави, ту се улази или преко ДЕБЕЛЕ везе или ако си најбољи од најбољих. то што је политичка ситуација таква да су нам замрзли плате 5 година, нека те не заноси, буди уверен да ако не измислиш неки Ајфон телепорт, да ћеш зарађивати значајно мање од било кога са факсом у банци, како је и било и како ће неминовно опет бити.

а моја предвиђања су почела да те погађају од како се обистињују, речено од како више није смешно...

ok, bolji si, NBS je keva, kraj diskusije? Sve vidim kako ljudi jure u NBS, a ne na druga mesta..

Uopšte neću ovo da nastavljam ovde, imaćemo neku i priliku da sednemo u kafani, pa ćemo da popričamo normalno kao ljudi. Pesma ti je lepo rekao na UPT-u kako se ponašaš u diskusiji, a to si nastavio i ovde. Došao si, da zanemarimo šta si pisao za mene, i rekao truperu da je štreber koji je uleteo u keš i koji gleda svet kroz prozor svog džipa?

I onda se ja ponašam kao bog otac, a ti ne. Nastavi sa vođenjem razumnih diskusija na forumu, molim te.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ok, bolji si, NBS je keva, kraj diskusije? Sve vidim kako ljudi jure u NBS, a ne na druga mesta..

Uopšte neću ovo da nastavljam ovde, imaćemo neku i priliku da sednemo u kafani, pa ćemo da popričamo normalno kao ljudi. Pesma ti je lepo rekao na UPT-u kako se ponašaš u diskusiji, a to si nastavio i ovde. Došao si, da zanemarimo šta si pisao za mene, i rekao truperu da je štreber koji je uleteo u keš i koji gleda svet kroz prozor svog džipa?

I onda se ja ponašam kao bog otac, a ti ne. Nastavi sa vođenjem razumnih diskusija na forumu, molim te.

разумно је да подржиш неког ко хоће поштено да зарађује, уместо да му кажеш да је то срање.

и да, то је због гледања кроз прозор џипа, па ти пукни од те истине. знам те на овом форуму и пре аудија и кеша, Перо, и зато сам се и закачио пре свега за тебе, а не за Трупсија.

је ли теби треба да кажем како су агенти за продају животног осигурања убили за неколико година колико ти нећеш за цео живот и да онда стварно завршимо причу о кешу, платама и колима?

увек сам могао да одем у неку пословну банку, али НБС је јебени врх приче, овде сам за 7 година научио оно што не бих научио за целу каријеру радећи у неком осигурању, увек могу да одем негде на 2-3 пута јачи кеш, ако ћемо баш о кешу.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Drale, ne kiti se tudjim perijem. Verujem da imaju ljudi u NBS koji vode finansijsku politiku (propalu do duse) ove zemlje (propale do duse), ali ti samo sedis na forumu, nista ti tamo ne radis :tf:

НБС не води финансијску политику, неуки куцаторе, НБС је монетарни владар.

:)

да, због тога већ недељама остајем до 21ч. на послу, ваљда да бих се дописивао са доконим куцаторима, мда...

samo da se javim i signoffujem sa ove teme, a o streber/dzip/pare/nejebica topicima mozemo da pricamo elsewhere, mada ne vidim svrhu, kod dijametralno suprotno naelektrisanih strana to nikad nije urodilo plodom.

наравно, Трупси, ти ниси тема овде. путуј игумане не питај за манастир.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

разумно је да подржиш неког ко хоће поштено да зарађује, уместо да му кажеш да је то срање.

и да, то је због гледања кроз прозор џипа, па ти пукни од те истине. знам те на овом форуму и пре аудија и кеша, Перо, и зато сам се и закачио пре свега за тебе, а не за Трупсија.

је ли теби треба да кажем како су агенти за продају животног осигурања убили за неколико година колико ти нећеш за цео живот и да онда стварно завршимо причу о кешу, платама и колима?

увек сам могао да одем у неку пословну банку, али НБС је јебени врх приче, овде сам за 7 година научио оно што не бих научио за целу каријеру радећи у неком осигурању, увек могу да одем негде на 2-3 пута јачи кеш, ако ћемо баш о кешу.

skočio si i po njemu, pravdaš se sad, ali dobro..

dalje, ja dečku nisam rekao da mu je sranje što će da ide da radi, to je sigurno bolje nego da bleji ovde, samo sam mu rekao kao i truper, da iako se to možda sada čini kao bolja ideja, ne mora da bude. Znam dosta njih koji su iz sličnih priča otišli na brod, i nisu bili zadovoljni, ni najmanje. Veoma je mali broj onih koji od toga naprave karijeru. I jednostavno, kako god ti mislio, po meni je tužno što većina vidi brod kao izlaz i put svoje budućnosti, a ne nešto drugo, faks, usavršavanje i slično.

Kolko se znamo, to je neka druga priča,možemo da lajemo ovde i ti i ja, svako na svoju stranu. Ostani u NBS, idi negde drugde, kako god, želim ti sve najbolje, i možda je vreme da na forumu stavimo tačku na ove diskusije, a da ih jednom prilikom ako bude volje i kod mene i tebe završimo negde drugde. Imamo potpuno suprotna razmišljanja, u svakom pogledu, i teško da ćemo za bilo šta naći zajednički jezik

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

брате, тако се не ради са људима. даш му подршку, па и ако се разочара даш му подршку за шта год наредно науми. не знамо да ли ће да успе или неће.

а око професионалних каријера и свега уз то што иде... не знам о чему се дискутује. не знам ни шта да завршавамо, не знам ни који су то супротна размишљања код тебе и мене. знам само да киселкастим коментарима не можеш ништа да постигнеш причајући са мном. кафана ит из, само сам последњих сигурно 5 кафана пропустио.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

dobro Drale samo kad ti nemaš kisele komentare i ne optužuješ druge i slično :tf:

I sry, ne dajem podršku ljudima kad mislim da mu nešto neće pomoći, već kažem svoje iskreno mišljenje, bazirano na mom iskustvu, kakvo god on bilo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

моји коментари нису кисели, него љути и горки.

:)

како знаш да му неће помоћи? можда му баш помогне. можда му помогне макар утолико што се сутра неће кајати јер није пробао или ће му помоћи зато што је открио шта жели а шта не жели.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

drugačiji pristup jednostavno, ja mislim da je bolje biti iskren sa ljudima, nego ih ložiti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

лол какво сад ложење? нико му није рекао да ће да реши све своје животне проблеме на броду. мада, опет, окрене ли 2-3 године на броду, па штеди ли, моћи ће овде да уложи све што заради, па ће живети као газда. и то боље него ми који се кривимо 8, 9, 10 сати дневно радећи за неког другог.

ево, ја ћу да му направим бизнис план за уштеђевину, про боно, само нека заради што више.

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

drugačiji pristup jednostavno, ja mislim da je bolje biti iskren sa ljudima, nego ih ložiti

Cekaj brate, kako iskren?

Kazes mu, "Nemoj da ides na brod, ne valja ti to, bolje uzmi radi krvavo ovde, uchi programiranje i bice ti bolje, imaces dobar zivot".... Jel onda zaista treba neki bankar ekonomista koji zaradjuje milione od osiguranja tebi treba da kaze "Brate, zasto radis za tu sitninu kad mozes da se potrudis da radis za milione godisnje"?

Ja sam prvi za krvav rad, grejanje stolice itd. Evo, to radim poslednjih X godina... i prezivljavam nekako , ne mogu da nadjem posao, sve radim honorarno, a dosta znanja imam, mnogo sam naucio itd. Da sam u tvojoj profesiji, ne bih imao tih problema.

Druga stvar.... kakav faks za nekog ko jedva sastavlja kraj s krajem? Usavrsavanje cega? Nema osnovno znanje koje bi mogao da usavrsava. Takodje, usavrsavas se kad si doktor, inzenjer, programer, ili tako neko zanimanje koje se nonstop razvija. Ako si fizikalac, tesko da mozes da usavrsavas bilo sta.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Highli vec si ovde opljuvavao po meni nadugacko i nasiroko, iskulirao te jer sam mislio da si delimicno u pravu, al sad shvatam da si tezak kretenoid.

Nevezano za pricu za posao, ocigledno si jedan od onih sto misle da su uvatili Boga za muda kad su zaradili pare, kad zive u centru, voze dzipa ili Audija. Takodje se lelemudio o tudjem ucenju, zivotu, zivotnim izborima iako ne znas ljude. A realno si tezak debil. Mozda si dobar u tvom poslu, al ti je socijalna inteligencija na uzasno niskom nivou. Najgora moguca kombinacija svega u zivotu, kretenoid koji je dosao do love...

Link to comment
Share on other sites

i, čija je pišica veća? :D

a što se ovoga tiče:

Inace, drugovi sta je ovo?

qrrpw.jpg

Laptop nikad nije bio u Madjarskoj, nemam ga instlairanog na kompu, nikad nisam koristio taj jezik niti otisao na neki madjarski sajt. :O

...ne znam da li trolujes ili ne, ali Ujvidek je na Mađarskom "Novi Sad". Kapiram da bi to morao znati, tako da je verovatno ipak neki trol :D

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Samo da kažem da sam i ja primetio da kada neko pokrene priču o poslu, visini plate, studiranju, Hajli ne propušta priliku da indirektno sa visine kaže da je on bog careva, nhf Pero ali tako je jebi ga. Verovatno nisi ni svestan da to radiš, niti kako to izgleda u očima "neutralog" posmatrača, evo recimo i trooper je to često radio, pa je vidim nedavno pitao "recite mi kada sam to radio?", znači nije bio svestan toga, kao što nisi ni ti verovatno...

Ma jok - bitno je da kad on napise "E, smrdis" ti mu napises "Brate, svima pisas po faci oladi malo" dobijes odgovor "E, brate ti mene ne znas video si me dvaput bla bla bla". Zanemarimo cinjenicu da svoje pljuvanje i nekulturu krije iskrenoscu.

Link to comment
Share on other sites

samo da kazem da kao it-evac (lol) nisam ovde sa perom i trupsijem. Apsolutno za svakog ko nije "IT" u ovoj usranoj zemlji perspektiva je zalosna. A nas balon moze puci preko noci, i to moramo biti svesni (mi u IT). I ne postoji ni jedan razlog zasto bi IT bio placen a neka druga potrebna struka ne.

A i taj "bum" IT je doveo da se svakojaka buranija negde 2004-5 okrenula IT-u, neki su postali skilled, a neki retosi na visokim polozajima. nema cvrstih temelja nigde.

Dakle momci, malo manje gledanja sa visine i prica "ko je vredan uspece" Imamo samo srecu da smo u (trenutno) profitabilnom poslu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...