Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Јао брате, прочито сам стрип него се зајебавам. А и да сам га прескочио, то би било јер сам видео дугачку шарену штрафту око које ме тренутно мрзи да се ангажујем, не бих ни стигао до тога да видим какав је, ни ко га је радио. Јел ти читаш сваки стрип, кликћеш на сваки клип, гледаш сваку слику?

 

И чему то лезбејисање са Вотерсоном лол

Ја га рецимо не волим. Мислим оно, не волим ни Чехова нпр.

Ко да је Вотерсон неки космички канон, па пошто сам нормалан лик, онда како ја то идем мимо канона...

 

Ко да сам реко да га треба убити и забранити му да пишецрта лол

 

 

 

 

Ако ме нешто моментално избацује из такта, то су овакве омни-кадија пријаве

 

едит

издуво сам се:)

Дакле, Лекше, шта оћу да кажем - океј, ниси могао да знаш да сам прочитао, па ћемо то прескочити. Узмимо дакле да нисам. Тон твог поста ме је изнервирао јер мој сензибилитет у избору стрипова/литературе/чега год не значи ништа више од себе самог, а ти си потрчао да уканонишеш свој сензибилитет и на основу њега изградиш ''пресуду''. Зато што те сморило на емо плану (о чему сведочи тај туторско-информативни тон) што људи нису ''испоштовали'' нешто што сматраш да треба испоштовати по дефаулту, јер је ето кул. А ако неком није, он је свашта нешто. Притом си прескочио битан корак где ја ни стрип ни Вотерсона нисам напао или рекао да је стрип срање нпр.

Мислим, ват

 

 

Imamo opkladu ko će sa manje reči da izvuče veći wot od tebe. Sada ubedljivo vodim, mada pokušavaju da mi ospore tvrdnju da samo deo posle Coka gej utiče direktno na tebe! (šalim se, mada... stvarno je lako istrolovati wot od tebe :P )

 

Ukratko, gornji deo mog posta je samo i jedino razlog zašto se meni strip dopao. Donji deo posta je jedan postulat (lol) - Coka gej! (pošto je to isto što i KzV) i drugi je zezanje tebe, pošto si i ti zezao strip, a da mi je iz tvoje rečenice izgledalo da ga nisi pročitao - ništa više ništa manje. :)

 

I da, naravno, da je Watterson car, a Calvin & Hobbes najbolji strip svih vremena, i naravno da ćemo uvek imati emo tripove kada pričamo o subjektivnim stvarima na forumu, uz piće, na basketu. Tako jedino i ima smisla. A omni-kadijašenje je zasluženo pravo svake Asuke. [^]

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Imamo opkladu ko će sa manje reči da izvuče veći wot od tebe. Sada ubedljivo vodim, mada pokušavaju da mi ospore tvrdnju da samo deo posle Coka gej utiče direktno na tebe! (šalim se, mada... stvarno je lako istrolovati wot od tebe :P )

 

Ukratko, gornji deo mog posta je samo i jedino razlog zašto se meni strip dopao. Donji deo posta je jedan postulat (lol) - Coka gej! (pošto je to isto što i KzV) i drugi je zezanje tebe, pošto si i ti zezao strip, a da mi je iz tvoje rečenice izgledalo da ga nisi pročitao - ništa više ništa manje. :)

 

I da, naravno, da je Watterson car, a Calvin & Hobbes najbolji strip svih vremena, i naravno da ćemo uvek imati emo tripove kada pričamo o subjektivnim stvarima na forumu, uz piće, na basketu. Tako jedino i ima smisla. A omni-kadijašenje je zasluženo pravo svake Asuke. [^]

Ti sine zivis u proslosti, to je odavno prestalo da se govori, KzV nije !

Znaci do jaja je strip a ? Se osecas skroz sad motivisano da napredujes u zivotu, da kao taj lik napustis posao i sedis kuci igras igre i radis ono sto volis dok ti zena radi za celu porodicu ? Si pustio suzicu radosnicu kad si procitao ceo strip je l' tako ? 

 

Pre bi rekao Lex Gej u ovom slucaju, mislim kakvi su to tvoji emo ispadi, gde je tvoja anime muskost ? :) 

Nemoj srati molim te, branis nesto sto nema apsolutno veze sa nasom realnoscu u Srbiji niti sa bilo cime sto se vrti oko svih nas. Okej, lepo je nacrtano i sve to, ali to sto je "misao" dobra ne izvlaci ga iz toga da je jos jedan motivaciono govnasti strip koji treba kao da nas digne iz oh tako surove realosti koja nas okruzuje. 

Tebi kontam da je dobar zato sto je oh my god Bill Watterson, ali grow some balls covece :)

I da, ja dao plus Duliju i procitao ceo njegov wot, sta je ovo gde se nalazim :(

Baci kosku o/

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da si loše skapirao strip, ali to je ok. Sad si na početku svog kapitalističkog dronovskog života i normalno je da imaš višak entuzijazma. :)

 

Poenta je da postoji uvreženo mišljenje o tome kako i zašto treba živeti, te da je to mišljenje - biflaj karijeru i pravi se da je to jedino bitno.

Watterson kaže, kao i ovaj strip, da to možda nije najbitnije, već da probaš da pronađeš radost u svemu što čini tvoj život.

I ne, lik ne sedi kod kuće i igra igrice, nego se bavi crtanjem stripova i odgajanjem svoje porodice. Baš kao što je, recimo, Watterson stvarno uradio.

Baš kao što će Duljo da se, nadamo se svi, unosno bavi umetnošću.

Lex uvozom igara.

Coka instruktorstvom skijanja...

 

A fakat je da čovek mora da nađe balans između sebe i svog posla, osim ako nema posao koji ga carski ispunjava.

  • Upvote (+1) 2

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

coka je počeo da radi :D

 

Sad znam kako je Vudici, ceo dan pored kompa i jedino sto covek i moze da radi je da prdi po forumu :D

 

Ja mislim da si loše skapirao strip, ali to je ok. Sad si na početku svog kapitalističkog dronovskog života i normalno je da imaš višak entuzijazma. :)

 

Poenta je da postoji uvreženo mišljenje o tome kako i zašto treba živeti, te da je to mišljenje - biflaj karijeru i pravi se da je to jedino bitno.

Watterson kaže, kao i ovaj strip, da to možda nije najbitnije, već da probaš da pronađeš radost u svemu što čini tvoj život.

I ne, lik ne sedi kod kuće i igra igrice, nego se bavi crtanjem stripova i odgajanjem svoje porodice. Baš kao što je, recimo, Watterson stvarno uradio.

Baš kao što će Duljo da se, nadamo se svi, unosno bavi umetnošću.

Lex uvozom igara.

Coka instruktorstvom skijanja...

 

A fakat je da čovek mora da nađe balans između sebe i svog posla, osim ako nema posao koji ga carski ispunjava.

 

 

 

Nemam visak entuzijazma, imam manjak, to je i problem :D

Ja sam skapirao strip kao i sve ostale te motivacione stripove: Hajde da malo izadjemo iz okvira standardnog korporativnog bullshita, da uzivamo u zivotu i da se malo manje brinemo kako cemo sa parama. 

To brate moze mozda u USA, ovde i jos na nekim mestima je to jedan veliki kurac. Vecina radi ono sto MORA a ne ono sto stvarno hoce, i ti to dobro znas Bobo. Naravno da nije najbitnije da gradis karijeru, ali meni idu na kurac ti stripovi koji nam govore ekstremno MUDRIM IZREKAMA kako bi mi u stvari trebali da uzivamo u zivotu. U drzavi u kojoj covek jedva nadje posao ne moze bas puno da bira kad radi za 30.000 a u stvari treba da sedi kuci i jebeno SLIKA (nhf Dulio) i da radi ono sto voli posto to sto voli garant ce mu doneti MNOGO PARA.

I slazem se da covek mora da nadje balans izmedju sebe i svog posla, apsolutno, to realno svi pokusavamo da radimo, ali ti stripovi pokazuju idilican zivot nekoga kome je ah tako jednostavno da napusti posao koji ga NE ISPUNJAVA ili mu je DOSADAN i kao jea, sad cu ja da idem kuci to da radim i da se igram sa detetom, zato sto mi se moze! Mislim daj gde si to kod nas video... (cast izuzetcima naravno)

Evo sedi ti kod kuce i crtaj stripove i hrani porodicu time :D

RANT RANT RANT RANT

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno i poštujem tvoju potrebu za kenjanjem koja se javlja posle čitanja istih. :)

 

Ali, pazi sad. Kada bismo svi mi istog dana ustali, digli se sa stolice, otišli sa posla i krenuli da crtamo stripove. Sistem bi morao da se prilagodi nama, a ne mi sistemu! ;)

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

a u stvari treba da sedi kuci i jebeno SLIKA (nhf Dulio)

Ја ако будем седео кући и сликао, имаћу много пара, то није тинејџ бабл, то је чиста математика:) Само је тешко лењој стоци да слика. Не постоји човек који је сликао нпр. дес сати дневно неколико година (али готивно научно аналитички сликао и тренирао, да му мозак експлодира, а не само да слика сатницу) а да није купио дваес ламбоа!:) Значи, није прича а ла ''један у милијарду фудбалера успе'' или ''ријану је усрало'' него просто, у тој струци, то је тако, само што много људи неће то да ради. Али ако је нешто извесно што се тиче ауткама, то је илустрација, како год то звучало.

Дакле, ако за десет година не будем имао много пара, онда знајте да сам се полезбејисо и да нисам веџбо, ништа друго није у питању.

 

Ово је мала дигресија и заправо нема везе са стрипом толико (пошто мени то сликање и јесте каријера лол - а опет, радим оно што волим, тако да сам пола у стрипу, а пола нисам ОМГ ДЕ САМ ЈА).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

wat

 

Kad bi svi bili u stanju da odu i rade ono što vole a ne moraju (btw ja radim ono što volim, jedino što je stresno) pa da nam se sistem "prilagodi", ne bi ni bilo sistema in the first place (orly).

A kad bi svi i otišli da rade ono što vole, velika većina ne bi radila ništa (što je, rekao bih, primarno posledica porekla i vaspitanja, otud toliko riba koje su po zanimanju kozmetičarke, svojevoljno). A nešto ne verujem ni da su svi muški indijanci uživali u lovu a sve ženske indijanke u pranju gaća, iako su im to bile jedine obaveze i imali su isto poreklo i vaspitanje, jer naposletku ljudi nisu istovetne kopije, različita hemadža teče našim venama, hormoni, genetika, itd.

Onda, kad velika većina ne bi radila ništa, bila bi slobodna da gleda u nebo i jede jednom u dva dana (ako ima) jer nema mašine koja se podmazuje znojem i ličnom frustracijom sužanja ali je proizvela takve blagodeti kao što su tri do pet obroka dnevno, široko dostupna struja, internet itd. Na stranu što ove blagodeti koristimo mahom za sviranje kurcu, i dalje mislim nema napretka (u bilo kom smislu) bez muke, čaša meda čaša žuči, s tim što jelte mora postojati pravi odnos, jer kao što znamo mnogo bleje ili mnogo muke prave loš efekat, itd.

Takođe, iako se možda neko neće složiti, postoje stvarni i postoje izmišljeni poslovi (među kojima su moj i tvoj), stvarni poslovi obezbeđuju postojanje izmišljenih poslova, tako da je šema iz stripa, kad bi se isti pokušao primeniti bukvalno, za neke izvodljiva a za neke nije, neko mora i da rudari jer mu se zalomio takav spawning point. Ovo ipak nije idealan svet gde svi imamo sličan IQ, interesovanja i poglede (u stvari to i ne bi bio idelan svet).

 

Dakle pored toga što sam se zapetljao ko pile u kučine sa digresijama, hteo bih samo da podvučem crtu i da kažem da je priča previše složena da bi se sažela u jednolinijsku "filozofiju" na forumu (koja me je malo iznervirala jer je na nivou "ako kaniš pobijediti, ne smeš izgubiti" pa sam morao da rečem, a verovatno ću se večeras pitati što sam to radio) i da bi neki školovani sociolozi i psiholozi imali dosta toga da kažu o uzrocima i posledicama ovakve situacije. A strip ima tu jednu značajnu poruku koju non stop treba držati u malom mozgu, a to je "ne preteruj jer na kraju dana nikog ne boli kurac da li si level 50 ili 80" (mada to ste već i rekli, al eto i ja da se upišem), ali osim te poruke, izvedba je standardno romantizovano patetisanje karakteristično za ovakve stripove itd, poz voz

 

 

Izvini što ću da cherry pickujem dve-tri rečenice/ideje samo, a ne da wot-ujem o sistemu života kojim nas truju oni koji imaju moć, jer kapiram da je za to bolje na UPT da idemo. ;) Also, ne kontriram ti ništa, samo se nadovezujem, da me na razumeš pogrešno, pošto ću govoriti kao da se obraćam tebi, mada je u pitanju čitav auditorijum (sa sve Dakijevim altovima).

 

Ne možeš nikada bukvalno da preuzimaš ništa iz stripa, knjige, teksta, majanskog proročanstva, baba staninog gledanja u šolju. Već moraš ono što ti se u srži ideje dopadne ili misliš da je primenjivo, primeniš na svoju situaciju. Da nije tako, svako ko pročita knjigu "kako postati mag marketinga" bi bio mag marketinga. :)

 

Da, u pravu si, spawn pointi utiču. Da, sve utiče. Ali ti kao jedinka moraš da težiš ka tome da budeš srećan na ovaj ili onaj način. Ako to zahteva određeno istupanje iz sistema, samo napred. Bilo to u poslu, privatnom životu... I da, jeste tačno "ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti". Nema drugoga, zato što univerzalna formula pobede ne postoji. Ti je sam sebi praviš u svakom trenutku svog života.

 

I da, naravno da je ovaj strip romantizovan, zato što je urađen kao posveta autoru misli koja je strip inspirisala. Patetično nije. I sama misao je bolja, zato što ti možeš da izmaštaš sve varijante slobodnog/srećnog života (možda sam zajebao što sam se nadovezao na posao, pošto mislim da je on sekundaran u celoj misli), a ovde si vizuelno vezan za crtanje stripa i porodicu, ali to je samo primer.

 

Dakle, strip car. Watterson car. Fushi najbolji Kalijev alt.

Coka i Vudi korporet dronovi. Duljo lenji umjetnik.

Vića na pivo!

 

.edit

Zaboravih: Genetika je bila sprdnja na to da ljudima nije urođeno da na taj način izlaze iz sistema. Sa time se prilično slažem, ali se lepo poklopilo sa time što su voodoo_ i genetika tagovi koji baš često idu jedan uz drugi na forumu. :P

  • Upvote (+1) 1

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

vezano za poslednju epizodu breaking bad serije

 

tumblr_ms5rjcqdpL1sffjsio1_500.jpg 

 

edit, stavljeno u spoiler

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ajd opusti se malo, četvrtak je, ko prati seriju verovatno je još u nedelju na ponedeljak odgledao epizodu. A ko recimo nikad nije pratio neće apsolutno ništa da izvuče iz ovog stripa, sve i da nekad reši da ogleda seriju.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...