Jump to content

Кућни биоскоп


brue

Recommended Posts

ako već nemaš TV, ja bih kupio Samsung Smart TV, neki iz serije 5 pa naviše. Svaki fajl koji sam pustio je šljakao, sa titlovima i domaćim karakterima, bez ijednog problema

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pusta i neki solidan br-rip u mkv-u ?

da, jedino nisam 1080p isprobavao, to sam propustio

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Imam xbox, ali nesto nisam siguran da na njemu mogu da imam takvu slobodu kakvu bih imao sa jednim PCjem (Youtube, strimovanje flash contenta, random codeci/subtitlovi, etc ...)?

preletao sam preko nekih naslova na verge-u ovih dana, zar nije xbox najbolja stvar za kačenje na tv posle kompa? i kakvi crni titlovi, zar nisi ti živeo u americi, jebo te :D

Link to comment
Share on other sites

XBMC or not, konzole i dalje imaju jadan browsing experience. Mada bih hteo da probam onaj xbox smartglass i slicna resenja, to mozda donekle popravi situaciju.

@ivan

dobro dodju titlovi za The Wire, i za neke britanske serije. I kad dodju gosti koji nisu ziveli u americi.

Imam neku bezicnu tastaturu, probacu da je zakacim na neki produzni usb da malo priblizim prijemnik dnevnoj sobi, mozda bude good enough.

Link to comment
Share on other sites

Moj rodjak ima onog veceg Asusa O!play HD2 valjda i kaze da mu radi super. Doduse on ne gleda nista s titlovima pa ne znam kako radi u tom domenu.

Ја сам мојима узо оног малог оплеја и супер је стварчица. Мада, ја сам чика с планине за те ствари, па сад, јебем ли га колико значи то што је мени до јаја:)

Оно, једе гомиле формата, пуштао сам му и неке опскурне дивиксе, па их је змрнџао (мада опет, одеш на кунт и скинеш милион нормалних хд трипова, то ће да чита сигурно). Титлове фура латиницу нашу, кад му наместиш, ћирилицу не. Много је мали и готиван, кад превјуираш филмове пушта их у прозору док гледаш који ћеш да пустиш, кад угасиш на пола филма, па упалиш после и одеш на тај филм, он те пита оћеш да наставиш или да пустиш испочетка... Мислим, сад је ово вероватно рофл за неке скупље плејере, али генерално је то све супер. Е сад може да се фура неки екстерни хард, ја баш нешто нисам имо паре за то, па сам им набацио неки усб од 32 гига.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

konzole i dalje imaju jadan browsing experience.

pa generalno ti ne treba u životu da gledaš sajtove na televizoru. ja tu mogućnost imam već jedno 5 godina, i upotrebio sam je dva i po puta. nije web optimizovan za gledanje sa 3m udaljenosti, a u džepu ionako stalno imaš smartphone...

Link to comment
Share on other sites

Ја сам мојима узо оног малог оплеја и супер је стварчица. Мада, ја сам чика с планине за те ствари, па сад, јебем ли га колико значи то што је мени до јаја:)

Оно, једе гомиле формата, пуштао сам му и неке опскурне дивиксе, па их је змрнџао (мада опет, одеш на кунт и скинеш милион нормалних хд трипова, то ће да чита сигурно). Титлове фура латиницу нашу, кад му наместиш, ћирилицу не. Много је мали и готиван, кад превјуираш филмове пушта их у прозору док гледаш који ћеш да пустиш, кад угасиш на пола филма, па упалиш после и одеш на тај филм, он те пита оћеш да наставиш или да пустиш испочетка... Мислим, сад је ово вероватно рофл за неке скупље плејере, али генерално је то све супер. Е сад може да се фура неки екстерни хард, ја баш нешто нисам имо паре за то, па сам им набацио неки усб од 32 гига.

Usb od 32gb ti kosta kao pola eksternog harda od 500 :)

Inace svi media plejeri imaju tu foru za resume klipa gde si stao, deluje blesavo ali i meni je to bio kao wauuu ficr :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Дошло данас. Одем кући:

1. )=&(&%/$, неће да кабал уђе у продужни који имам у соби... кренем ка продавници и онда се сетим да могу да искомбинујем нешто са продужним који ми је крај овог компа. Победа.

2. имам стари HDMI кабл за видео, нп. Да прикачим...)&&(%)%(%&/... па јебем му све, тај стари са једне стране онај класични улаз а са друге стране за видео карту (чешаљ фазон)... одем до продавнице, купим нови кабл. Победа.

3. имам онај сураунд систем што сам помињао... да прикачим - уређај има само стерео класичан излаз, а за аудио 5.1 има само оптички. Нормално, по Марфију, систем који имам НЕМА оптички улаз. Пу!

Мислим, ништа од овога није кривица уређаја, него само морам са вама да поделим јебање које сам примио од Марфија.

Зверко, јеси повезао ово са 5.1 и како? Само проверавам јел све ок са оптичким излазом итд.

пс. ако неко помене HTPC може само да се напасе ко зека келерабе! :)

Елем, мало се дрндам сад са подешавањима. Мрежу фино препознао, пребацујем сад неке филмове... и тако...

пс. Питање на прву, да се не акам тражећи. пребацио сам мкв Brave и титл за њега у срт формату. Кад пустим филм и притиснем горе опције за титл нуди ми (вероватно) титлове из мкв фајла а не и онај срт који је у истом фолдеру. У чему је квака (осим да ручно убацим унутар мкв-а нови титл на компу)?

Link to comment
Share on other sites

Ok, још један проблем.

Кад сам први пут повезао уређај, појавио се на мрежи и могао сам директ да приступим хард диску на њему. Међутим, сад уређај постоји на мрежи и могу да му приступим преко ониг његовог Twonky media, али не и нормално као да се ради о још једном шерованом компу на мрежи. Пријављује као да није прикачен уређај на мрежу...

Да, да, варијанта са хардом

Да лакше објасним проблем:

1:09

Дакле, кад одем на мрежу и кликнем на уређај, јок - не налази га... не знам да ли је блокиран default firewallom или који ђаво. Међутим доле, где су као Media devices, леви не ради али десни, већ поменти Twonky media CMS ради... ()%&/$

Link to comment
Share on other sites

Usb od 32gb ti kosta kao pola eksternog harda od 500 :)

Inace svi media plejeri imaju tu foru za resume klipa gde si stao, deluje blesavo ali i meni je to bio kao wauuu ficr :)

Ма капирам да је то лол фичр, али баш то, мени као Дуљу је то било омг види могу да згаснем и да ме боли курац, вот сорсери из дис:)

А знам колко кошта све, него знаш оно кад просто немаш паре тад, а тад пазариш и онда то ти је што ти је... Мислим, то је онај фазон што си узо просида, а не мазду три, јебига, крено сам од осам иљада, диго на четрнес (што је фит сам по себи), а мазда три била петнес, просто, лимит је лимит:)

А поготово је то симптоматично за комп опрему, оно, хард од тера је седам иљада, а хард од милијарду тера је осам иљада, ал ти немаш осам иљада :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...