Jump to content

Buducnost civilizacije, SciFi i NWO


SIN

Recommended Posts

Gledao sam sada youtube snimak od onog japanskog fizicara sto je i prvi autor string teorije. Izmedju ostalog on je i prometer nauke. Elem, on prica o tipovima civilizacija. Naime, postoji cetiri tipa civilizacija:

- Tip 0: mi

- Tip 1: planetarne civilizacije, koje koriste energiju cele svoje planete

- Tip 2: solarne civilizacije, koje koriste energiju svog sunca

- Tip 3: galakticke civilizacije, koje koriste energiju zvezda i crnih rupa

Mi smo sada kao na prelazu iz tipa 0, u tip 1. Pocelo je sa internetom i globalnim trendovima. Znaci imas globalni telefon (internet), globalne sportove, globalne ujedinjene nacije. Zatim EU je ekonomija tipa 1 kome treba da stremi ceo svet. I uskoro cemo koristiti sve energetske izvore nase zemelje (uskoro, 100 god od danas). Eto zasto sam pomenuo NWO. Lik zagovara da je jedini prelazak iz stadijuma 0 u stadijum 1 uz NWO.

Evo vam video pa gledajte

Jel kontate da cemo doziveti to Star Trek doba kada ce nestati bolesti 'n shit, nece nam moci zemljotresi i poplave nista, koristicemo sav potencijal Sunca itd?

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

То можда када се промени свест људи :) Велике главе желе све да наплате :) и док мале главе гледају своја посла неће бити бољитка .Тренутно идемо у супротном смеру:)

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

tl;dr trenutno, ko ce doziveti star trek doba? Mi koji smo trenutno zivi?

Ne mi kao mi, nego nasa civilizacija. Da se necemo pogusiti, potrovati i potamaniti atomkama.

То можда када се промени свест људи :) Велике главе желе све да наплате :) и док мале главе гледају своја посла неће бити бољитка .Тренутно идемо у супротном смеру:)

Ne razumemo ovo za velike i male glave?

Link to comment
Share on other sites

Jel kontate da cemo doziveti to Star Trek doba kada ce nestati bolesti 'n shit, nece nam moci zemljotresi i poplave nista, koristicemo sav potencijal Sunca itd?

[roflmao]

ja sam ga dozive nekoliko puta u poslednjih nekoliko godina.

[jupi]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nekako mislim da smo tu kod nekog gadnog prelaza trenutno. Ili ćemo se raspasti i polako unistavati sebe dok ne isparimo ili će doći do neke promene svesti kod ljudi i početi da se krećemo ko boljitku koji će gurati ka tom nekom "Star Trek" izadanju. Al to je još jako daleko mora drastično da se promeni ljudska svest, jednostavno mora da pređe na neki veći stadijum ili nivo.

Edited by freej!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Samo treba da se predje sa nivoa na kome velika manjina jebe veliku vecinu na nivo da velika vecina jebe veliku manjinu i sve ce biti u redu :P.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@frej

kladim se da su sve generacije od parne mašine do danas tako razmišljale.

a vama ostalima je samo žao što nećete dočekati prelaz u novo doba !

trol na stranu, kul mi je nekako za maštanje cela ova priča, ali da bi došlo do tog prelaska o kom priča miagi, mora da prođe mnogo više od 100 godina da bi se promenila svest ljudi.

i smorio me je sa primerom terorizma, kad je on (tj ono što se naziva njime) prosto odgovor na neprelazak, na neki način.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U Star Treku inače ne postoje pare i ljudi ne rade za plate.

Najveći čovekov neprijatelj je sama ljudska priroda, uvek će postojati manjina koja će dominirati većinom (negativno po većinu ofc), tako da nema ništa otoga što pričaš!

Nije priroda nego Klingonci, a od TNG-a pa nadalje Borg. Nemaš pojma.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pricao sam skoro sa nekim medical hot-shotom, koji je istakao dva trenutna pravca u medicini:

- rad na poticanju organizma da se sam bori protiv svih bolesti - naime, nase telo ima u svom blueprint-u sposobnost da se izbori sa svakom bolesti - samo ga treba usmeriti, zakurblati

- spare parts - za sve ozbiljnije povrede imacemo sopstvene zamenske delove - pocev od kolena i zgloba do srca i bubrega

on je to sve lepo objasnio, ali kako sam ja imao trojku iz biologije, i dvojku iz hemije, moja sposobnost reprodukcije objasnjenog je dosta slaba :/

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Imaćemo svetleće drveće kao iz “Avatara”?

Umesto sadašnje ulične rasvete uskoro bi ulice mogle da osvetljava drveće koje svetli, navodi preduzetnik Entoni Evans koji sarađuje sa timom biologa iz Kalifornije.

x0RSSiL.jpg

Evans i njegove kolege, biolozi Omri Amirav-Drori i Kajl Tejlor, rade na kreiranju drveća koje bi tokom noći svetlelo.

On i njegovi saradnici inspirisani su organizmima koji u svom DNK sastavu imaju i genetski materijal drugih vrsta. Na tom tragu, žele da usade gen bakterije “Vibrio fischeri” u vrstu drveća “Arabidopsis thaliana”.

Ovo svakako nije prvi put da se na ovaj način ukrštaju vrste. Slični pokušaji javljali su se još osamdesetih godina prošlog veka, a ovakvo ukrštanje našlo je odavno svoju primenu u poljoprivredi. Primera radi, gen bakterije “Bacillus thuringiensis” rutinski se već duže vreme usađuje u kukuruz i pamuk ne bi li se usevi zaštitili od štetočina, prenosi Smitsonijan.

Evans objašnjava da su odabrali “Arabidopsis thaliana” vrstu jer je ona veoma dobro poznata u naučnim krugovima, i njene osobine su do detalja izučena. Osim toga, ova vrsta poznata je i kao biljka sa najmanjim genomom.

Za te potrebe ovaj tim poslužiće se softverom “Genome Compiler” koji omogućava pretragu delova gena pogodnih za modifikaciju.

MEu4INk.jpg

“Korističemo taj softver da bismo izdvojili delove gena bakterije ‘Vibrio fischeri’, koji se nakon procesa kodiranja i optimizacije, jednostavno usadi u biljku i prilagodi novoj sredini. Posle toga sledi kompjuterska sintetizacija DNK iza koje ide ‘štampanje’ tog DNK materijala. Sve to šaljemo kompaniji koja za nas prema naručenoj šemi proizvodi DNK”, objašnjava Evans.

Kada sve to bude obavljeno, sledi još nekoliko stvari.

“Dobijenu DNK usađujemo u posebne bakterije (agrobacterium) koje su vrlo pametne i same sprovode genetski inženjering. One se potom ugrađuju u ženske gamete biljke, nakon čeka možemo da uzgajamo seme sa genetskim materijalom koji smo kreirali uz pomoć softvera. Potom uz pomoć ‘genetičkog pištolja’ ispaljujemo DNK hice u ćelije bilje. Neke od njih će se održati i opstati u novoj sredini, nakon čega će početi da razvijaju svoje osobine”, zaključuje Evans.

Kalifornijski tim je svoj projekat postavio i na sajtu “Kickstarter” kako bi sakupio novac za finansiranje projekta. Iako je trebalo da prikupe “svega” 65.000 dolara, njihova ideja dopala se mnogima pa su za kratko vreme prikupili nešto manje od pola miliona dolara.

To im je dalo dodatan podstrek da ubrzano rade na svom projektu, pa najavljuju da bismo uskoro mogli da dobijemo pravo svetleće drveće, nalik onom koje smo gledali u naučnofantastičnom hitu “Avatar”.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...