Jump to content

najbolja strategija?


MarkoSHOP

Recommended Posts

Vec duze vreme ne igram strategije ali me vec hvata kriza kad citam sve ovo sto pisete o raznim modovima strategije. Hteo bih da pocnem neku strategiju ali posle toliko vremena ne znam na sta da se opredelim iz razloga sto dosta dugo nisam u tom svetu strategija. Zelim od vas strucnjaka ili kako vec da vas nazovem, vi koji to igrate iz dana u dan neki uput za neku ne po vama, vec po mnogima dobru strategiju. Igrao sam age of empire 1-2-3,rase of nation,empire arth,medival totalwar,generals nekoliko delova,red alert,civilizaciju sam pokusao par puta kada je izasla i nije mi se svidela to sam delete, age of mitology -titan.... to su neke kojih se secam na izgradnju. Odgovara mi nesto u tom fazonu. Pa da cujemo sta se to igra ovih dana??? :)))

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam skinuo tu igricu trazila mi je neki key ili crack ne mogu se setim bas al nije free a gledao sam cenu ne isplati se. Mislim mozda se nekom isplati ali ja sam porodican covek i ne baca mi se pare za igrice. Samo free za sad nisam bas zavistan od njih :))) ali u svakom slucaju hvala na naslovu. Slicno razmisljamo ubo si me imam je skinutu al dzaba :)) jedino ako ima neko resenje ili neki kod nesto pisi buraz da se opravljam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Kakav dragulj men of war!!! Izazovna igra nema sta. Skinuo sam assault squad i podesio na hard. STVARNO je izazov. Jedna misija moze bas dugo da traje.

 

Jedini minus je sto se igra sa amerima, stigao sam do trece misije. I shvatio da ova treca misija mora da se igra,pa jedno par sati najmanje.

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

Relic su Dawn of War serijalom (a zatim i mnogo popularnijim Company of Heroesom, čiji drugi deo izlazi za manje od mesec dana) napravili pravu revoluciju u strategijama sistem koji igrače kažnjava ako ne održavaju front i ne pokušavaju stalno da pritiskaju protivnika. Ovaj sistem se razlikuje od klasičnog "kopaj 15 min, pa potroši sve za 3" sistema po tome što stvara utisak stalnog karnedža (nešto što možda ne uzbuđuje Total Waraše, Herojaše i Civilizacionaše, ali je svakako dream come true svih RTSovaca) i pruža podjednako intenzivno iskustvo i nubovima i proovima. Uz to vanilla CoH i Chaos Rising ekspanzija Dawn of War 2 igre imaju sjajne kampanje, još ako se ložiš na WW2, ili WH40k svet - ihaj. Ja trenutno peglam DoW2 i to samo sa jednom rasom - nikada se nisam više zabavljao uz RTS.

Evo primera klasičnog DoW iskustva (naravno, kada malo naučiš igru i šta koja jedinica radi - bude sve mnogo jasnije):

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Relic su Dawn of War serijalom (a zatim i mnogo popularnijim Company of Heroesom, čiji drugi deo izlazi za manje od mesec dana) napravili pravu revoluciju u strategijama sistem koji igrače kažnjava ako ne održavaju front i ne pokušavaju stalno da pritiskaju protivnika. Ovaj sistem se razlikuje od klasičnog "kopaj 15 min, pa potroši sve za 3" sistema po tome što stvara utisak stalnog karnedža (nešto što možda ne uzbuđuje Total Waraše, Herojaše i Civilizacionaše, ali je svakako dream come true svih RTSovaca) i pruža podjednako intenzivno iskustvo i nubovima i proovima. Uz to vanilla CoH i Chaos Rising ekspanzija Dawn of War 2 igre imaju sjajne kampanje, još ako se ložiš na WW2, ili WH40k svet - ihaj. Ja trenutno peglam DoW2 i to samo sa jednom rasom - nikada se nisam više zabavljao uz RTS.

Evo primera klasičnog DoW iskustva (naravno, kada malo naučiš igru i šta koja jedinica radi - bude sve mnogo jasnije):

Ok je to samo sto to ima jaki malo veze  sa strategijom. 

DOW2 je slicniji kombinaciji taktike i RPGa. 

Dok sam igrao DOW2 kampanju imao sam osecaj ko da igram timski RPG. 

DOW1 je bolja strategija u klasicnom smislu, ogromne i mnogo vece bitke.

 

Ali zabavne su i jedna i druga. 

 

MoW je odlicna igrica verovatno najbolji RTS, ali je simulacija taktike. Mikromenadzment preko grla :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ok je to samo sto to ima jaki malo veze  sa strategijom. 

DOW2 je slicniji kombinaciji taktike i RPGa. 

Dok sam igrao DOW2 kampanju imao sam osecaj ko da igram timski RPG. 

DOW1 je bolja strategija u klasicnom smislu, ogromne i mnogo vece bitke.

Ali zabavne su i jedna i druga.  

 

Znači igre a la SC gde naštancaš trista jedinica i pošalješ ih sa A iza ti imaju više strategije nego igre u kojima stalno moraš da se boriš za resurse (i to na jedan način za requisition, a na drugi za power, da ne pominjem victory poene), kao i za poziciju, gde svaka jedinica zlata vredi, gde imaš ritrit, melee tie-upovanje, knockback i još sijaset drugih mehanizama koje određuju bitku. Da ne pominjem da ovde jednom istom problemu možeš na više različitih načina da priđeš (isto važi za CoH), dok u klasičnim strategijama imaš jedan hard counter, jedan soft counter i to je to. Probaj multiplejer, single zaista nema nikakve veze sa multijem. Ima veze sa RPG-om manje od Warcraft trojke, a za taktičke igre bih ti predložio da zapravo pogledaš šta pod žanr taktičkih igara spada, a šta definiše strategije, pa da pogledaš ponovo šta si napisao. :)

Evo za zainteresovane još malo krljanja. Caster je jako dobar, a redak kvalitet koji ima jeste da neumorno objašnjava abilitije i mogućnosti jedinica dok priča - i tako iz gejma u gejm, ne umara se od ponavljanja.

  • Downvote (-1) 1

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Znači igre a la SC gde naštancaš trista jedinica i pošalješ ih sa A iza ti imaju više strategije nego igre u kojima stalno moraš da se boriš za resurse (i to na jedan način za requisition, a na drugi za power, da ne pominjem victory poene), kao i za poziciju, gde svaka jedinica zlata vredi, gde imaš ritrit, melee tie-upovanje, knockback i još sijaset drugih mehanizama koje određuju bitku. Da ne pominjem da ovde jednom istom problemu možeš na više različitih načina da priđeš (isto važi za CoH), dok u klasičnim strategijama imaš jedan hard counter, jedan soft counter i to je to. Probaj multiplejer, single zaista nema nikakve veze sa multijem. Ima veze sa RPG-om manje od Warcraft trojke, a za taktičke igre bih ti predložio da zapravo pogledaš šta pod žanr taktičkih igara spada, a šta definiše strategije, pa da pogledaš ponovo šta si napisao. :)

Evo za zainteresovane još malo krljanja. Caster je jako dobar, a redak kvalitet koji ima jeste da neumorno objašnjava abilitije i mogućnosti jedinica dok priča - i tako iz gejma u gejm, ne umara se od ponavljanja.

 

To se zove taktika.

 

knockback, povlacenje itd nije strategija nego taktika :) 

 

Takodje uzeo si interesantan primer jer ni SC nije cisto strateska igra vec i ona se uglavnom oslanja na taktiku. Mada ima strategije za razliku od DOW2 i COHa koje su opet cisto takticke igre. 

 

Slazem se da je i WC3 imao mnogo RPG elemenata, ja mislim da DOW2 je daleko vise RPGolik nego WC3 no dobro to je vec detaljisanje. 

 

Cisto da se razumemo ne nipodastavam taktiku kao disciplinu, cak sta vise za vecinu ljudi taktika je mnogo atraktivnija za gledanje i izvodjenje nego strategija koja je vise apstraktni pojam. 

 

Hocu da kazem da ljudi mesaju taktiku i strategiju :) 

No dobro na kraju krajeva to nije ni bitno vecina ce da mesa ;););) vazno je da se zabavljamo. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...