Jump to content

Религија и психологија у пракси


Ребел

Recommended Posts

Ја ово први пут видим, прелетео сам кроз чланак, али не видим да је нешто глупо. На крају крајева, не видим ни зашто би ти било глупо ''по хришћанској дужности''.

едит:

прочитао сам скроз, зашто је глупо? Ти знаш рецимо да се теорија струна и сличне теорије заснивају на овоме? Као и да то сасвим одговара и твом виђењу ствари? Или да је и Исус причао заправо о томе? Лајбниц, Спиноза, Петронијевић, Буда, Таоизам, Јунг, то су све лол ствари?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Зато је и теорија. Што се тиче ''превише за науку'' дела, морао бих опет о наукама, филозофијама, метафизикама, религијама и њиховом упливу у једно:) Мислиш да је теорија струна поткованија у ''научном смислу''? Или теорија опни? Или монаде? Наравно да не, то је бушење за једном истином, а која је у бити сваке науке (или ненауке). Одавно то више није два и два су четири. Питај квантног физичара на основу чега закључује, нагађа и претпоставља и колико то личи на, не знам, неку математику, а колико на ЧИСТУ (дакле, чисту) филозофију.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Монаде су философска теорија, а то баш и није егазактна наука. И лол ми је да ми учитаваш шта сам хтео да кажем, као у првом посту. Али, кад си кренуо у том правцу, какве ово везе има са "хришћанским виђењем ствари"?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ја ти и причам да су то филозофске теорије све време.

Хришћанско виђење ствари сам поменуо за случај да скачеш да је глупо зато што ти није хришћански из неког разлога, па да предупредим ако је то случај.

Ја ти опет кажем, нађи неког бају квантног физичара, па га питај колико његово истраживање и теоретисање (чак и практично истраживање) личи на ''науку'', а колико на филозофију (мада је филозофија наука, ал добро). Тј. добро, не можеш да га нађеш, не знам, нађи интервјуе неке или неке изворе. Ево, Даки може да ти линкује једног церн лика који има физичку ''монадичну'' теорију. А и без тог лика, просто, они сами кажу ово што ја причам.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Kakva jeres jebote, svi znaju da je svest output višestruko uvezanih hash funkcija implemenatiranih u mreži neuralnih memristora a da je duša probabilistička karakterizacija šuma uvedenog fizičkom komponentom, ne razumem što svi tripuju [8D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Па није само хомо сапиенс свестан:) Он је самосвестан, а и неке зајебаније животиње су самосвесне исто.

Међутим, код ових теорија, свест чак није ограничена ни на жива бића. Па тако можемо говорити о нивоима свести и код неживих, а постојећих ствари. Нпр. по тим теоријама, камен исто има свест, само на много нижем нивоу од човека. Иза тога постоји прилично океј аргумент - а то је да свест држи камен на окупу и не да да се тај идентитет сјебе (наравно, сјебаће га ерозија и те ствари, али то није битно). Дакле, у корену свега је свест, воља ако хоћете, само на разним нивоима. Ако одемо у ситњење, камен се састоји од истих честица као и околина, па ипак га нешто држи на окупу и то не само на окупу него у облику камена. Е сад, тај камен нема довољно свести да буде жив или да буде у фазону ''ко сам ја'', зато се говори о нивоима.

Па тако, иако смо ја и камен исто на неком екстра малом нивоу (оно, камен се састоји од брукалион, ето, нек буде монада, а ја од тридесет брукалиона монада и то је једина разлика на том нивоу), кад ме погодиш каменом на овом нивоу у коме ми блејимо и кога смо свесни, неће га моја глава асимиловати него ћеш ми јебати матер:) Зато што и ја и камен имамо свест и не дамо на се:) Ето, да се тако изразим лоласто:)

Чак су извалили научници да ето, баш тај камен, има неке цикличне трипове, тј. да кад се троши, он тежи да се обнови и врати у пређашње стање и облик. Наравно, ако је нешто јаче од њега (ето, вода или га одвалиш секиретином или ветар који га кара годинама итд) онда јебига, сигурно неће цигла да регенерише пола цигле, али мале структуралне трауме се надокнађују, са тежњом да се успостави пређашње стање. Дакле, упрошћено, ако је камен облика гитаре, а ми му одвалимо једну чивију, он ће тежити да је изгради опет разним разменама и процесима и то баш у облику чивије.

Наравно, не мора ово сваком да буде плаузабилно, али сигурно није глупо нпр.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па није само хомо сапиенс свестан:) Он је самосвестан, а и неке зајебаније животиње су самосвесне исто.

Међутим, код ових теорија, свест чак није ограничена ни на жива бића. Па тако можемо говорити о нивоима свести и код неживих, а постојећих ствари. Нпр. по тим теоријама, камен исто има свест, само на много нижем нивоу од човека. Иза тога постоји прилично океј аргумент - а то је да свест држи камен на окупу и не да да се тај идентитет сјебе (наравно, сјебаће га ерозија и те ствари, али то није битно). Дакле, у корену свега је свест, воља ако хоћете, само на разним нивоима. Ако одемо у ситњење, камен се састоји од истих честица као и околина, па ипак га нешто држи на окупу и то не само на окупу него у облику камена. Е сад, тај камен нема довољно свести да буде жив или да буде у фазону ''ко сам ја'', зато се говори о нивоима.

Па тако, иако смо ја и камен исто на неком екстра малом нивоу (оно, камен се састоји од брукалион, ето, нек буде монада, а ја од тридесет брукалиона монада и то је једина разлика на том нивоу), кад ме погодиш каменом на овом нивоу у коме ми блејимо и кога смо свесни, неће га моја глава асимиловати него ћеш ми јебати матер:) Зато што и ја и камен имамо свест и не дамо на се:) Ето, да се тако изразим лоласто:)

Чак су извалили научници да ето, баш тај камен, има неке цикличне трипове, тј. да кад се троши, он тежи да се обнови и врати у пређашње стање и облик. Наравно, ако је нешто јаче од њега (ето, вода или га одвалиш секиретином или ветар који га кара годинама итд) онда јебига, сигурно неће цигла да регенерише пола цигле, али мале структуралне трауме се надокнађују, са тежњом да се успостави пређашње стање. Дакле, упрошћено, ако је камен облика гитаре, а ми му одвалимо једну чивију, он ће тежити да је изгради опет разним разменама и процесима и то баш у облику чивије.

Наравно, не мора ово сваком да буде плаузабилно, али сигурно није глупо нпр.

I0xcS.jpg

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

А која је поента? Рећи да не постоји карактеристика која хомо сапиенса чини супериорнијим од свог осталог света? Или је баш битно што се Даки рендом ухватио за термин свест?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ват

(озбиљан сам)

Напишем полувот о целом трипу, ти дођеш са неким маневром са стране који везе нема са причом, ал оно, баш нема.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Зар чињеница да смо као врста самосвестни, са природном могућношћу и тежњом да спознамо своју природу није довољна, мало ли је? Па то је нешто најдивније што постоји.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Па не јеботе, ја удри смарат о нивоима, да би он написо ово... Мислим, наравно да нико не мора да се слаже или да му буде плаузабилно или да му се свиђа, нек чита као занимљивост, али брате, то конкретно што је написао баш не знам како се долази до тога на основу овога...

Покушаћу поново, али више нећу

Дакле, Ребеле, ти и ја смо на овом нивоу на коме блејимо сада, различити. Ја сам ћелав, маторији, имам друге родитеље, волим да дркам курац увече, а ти ујутру, не бих те јебо јер нисам геј и тако даље. На неком нижем нивоу, ти и ја смо исти, јер смо, нпр. људи.

На још нижем, ти, ја и крава смо исти, не знам, имамо мишиће, крв, дишемо, једемо говна...

на још нижем, ти, ја, крава и пантљичара смо исти, жива смо бића, имамо изражену физичку компоненту, састојимо се од истих делова у неком нижем смислу...

још даље, ти, ја, крава, пантљичара и камен смо исти, састојимо се од исте материје, имамо манифестацију у истом смислу итд.

Још даље, ти, ја, крава, пантљичара, камен и свемир смо исти. Итд. - ако има ''итд''.

Дакле, ствар је у нивоу о коме причамо. Наравно да ниси исти са кравом на овом нивоу где ми блејимо на руру енд стаф, она то не уме, нити зна да не уме. Али сте у бити, када се оде скроз ''доле'' (не мора ни скроз) исти. Што подразумева одређену врсту конекције, јер сваки виши ниво обухвата и све ниже. Тако да ми деремо камен за двајс нивоа, а камен дере електрон за двајс нивоа, нпр. Можемо и бога да уведемо и он би драо све за милион нивоа и не би било ништа изнад.

А израз супериорност ми је у овој причи тотално ван контекста. Мислим, не знам, иди куцај међеду на врата па га питај шта мисли о томе, а можеш и Сенди да питаш, или можда и Земљу. Да не кажем Сунце. Добро, одосмо у свемир. Ето, питај вирусе, х2о и остале ствари.

Ти се буниш што по тим теоријама човек нема ништа ''своје'' него сви имају исто, само човек има највише. Па шта томе фали? Опет је човек већа готива од краве. Може да блеји на руру, да капира себе и околину, да медитира, еј, па брате може да се дружи кроз све те ниже нивое, а може богами можда и кроз неки виши, само што су оба принципа јако зајебана, ал добро.

А ти баш оћеш неки ексклузивитет ТОТАЛНИ. Да одемо у Америку да видимо мало бизоне по преријама како трче - а да, не можемо. Ето шта уради трип о ексклузивитету од човека.

Али ово је сад нека пета прича у коју ми не пада на памет да улазим, али сам се разгоропадио, па сам извотово. У преводу, враћам се на почетак, прочитај опет тај мој пост. И батали свест, ето, ако ти толко смета. Читај са ''воља''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je materija samo vrh ledenog brega univerzuma. To je najvisi i "najapstraktniji" nivo. Jer sva materija je sastavljena od atoma, protona i elektrona, ovi od kvarkova i leptona, ovi od toga i toga dok na kraju dolazis do jedne "cestice" (strune?) koja cini sve to iznad sebe. Znaci na najvisem nivou smo mi razliciti entiteti, jabuka je jabuka, a macka je macka, ali na najnizem nivou su sastavljeni svi od jednih te istih cestica, a te cestice su deo jednog istog polja, tj talasi tog polja. Ono sto Duljo govori je da je svest koja drzi te cestice zajedno. Znaci imamo cetiri osnovne sile u univerzumu, slabu, jaku, elektromagnetnu i gravitacionu, i kako idemo nizu dolazi do ujedinjenja slabe i jakse sa elektromagnetnom, a na najnizem nivou i te tri se ujedinjuju sa gravitacionom. Svijest je osnov tih sila. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa mi smo uveli psiholosku kategoriju, ti pomovi vaze i za mnogo rudimentalnije stvari.

Primera radi kamen je svestan svojih molekularnih kaveza i pokusava da ih obnovi.

Nije to svest na nasem nivou, ali ima negde neku svest o svojoj strukturi.

Ako sam ja dobro razumeo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Шеки, ево, рекли ти људи:)

И ово што Мохи каже, физичари су твиковали термин, а капирам да је у речнику ''оф олд'' свест оно за шта би ови ликови рекли ''самосвест'' или тај неки фазон.

Мораш да идеш дипр од ''материја је кад те ја звекнем чекићем у главу, па ти сјебем организацију материје јер је организација материја чекића зајебанија од организације материје твоје главе'':)

На најнижем нивоу, где је градивна материја (или боље рећи градивна јединица можда) иста за све, та јединствена градивна јединица је свест. Дакле, честица свести ако ош. Она је лол сама по себи, тј. најнижа свест, али ипак свест и поседује вољу, или је сама воља, како ош. Само на лол нивоу. Онда зилион тих честица свести оду на фејс и здруже се зарад готиве и постану, не знам, струна, па струне оду на фејс, па постану курцон, па курцон оде на фејс итд.

Aha, rešili ljudi da to zovu svest. Hvala i doviđenja [:)]

Moguce da ja nisam dobro skapirao pa da sacekamo dulija ipak. Posto meni ta kategorija pre upada u podsvesno ako bi ih uporedjivali.

Не знам дал сам вас скапирао, али говори се о најнижој јединици СВЕГА, не неких аспеката. Дакле и материјално и нематеријално и светло и талас и курац и човек и космос и вакуум и идеја и мисао и љубав и воз и београд, то је све подељено ИЗНАД тог основног нивоа.

Решили су да назову свест јер у суштини то и јесте свест, а не нешто друго. Сетите се да говоримо о гомили нивоа.

Пошто је најнижа, она може да ради свашта - јер је најнижа. На том нивоу све је исто. И воз и мисао. Лупам, ако бисмо отишли у најлолију пластичност, три свести лево плус једна горе су фломастер, а пет свести вертикално су мисао. Мислим, наравно, ово нема везе са животом, само причам да као основна суштинска јединица, она није ограничена на деловање унутар неких димензија, него чини све димензије и потпуно јој је свеједно и равно до косова у том смислу.

Као што, ако дигнемо ниво, видећемо да смо ми и ваздух другачији, али ако спустимо, видећемо да су то неки атоми у питању, па да смо мање другачији, па ако спустимо још, још мање смо другачији, код неутрона, електрона итд итд итд.

Дакле, то што НА ОВОМ НИВОУ материја, енергија, мисао, празан простор - су другачији - чини нам се чак суштински другачији, то нема везе, јер је градивна јединица иста - јер је најмања и најосновнија. Па тако ''грађење материје'' и нема неког смисла јер то може бити и ''грађење енергије'' или ''грађење силе'' или ''грађење мисли'' чак... н најнижем трипу, структура било чега што постоји кроз било коју димензију, био то ''дух'', материја, енергија или који год термин и коју год категорију постојања да смислиш, је иста.

Забуна је можда у томе што, опет можда, јер сам прелето преко постова сад, Даки и ја причамо о слајтли другачијим тезама. Он могуће да прича о томе како најнижа честица поседује свест, ја баш причам о поставци да она јесте свест. Свест, као градивна именица, не као особина честице.

Тко да можда гледамо у два слајтли различита трипа. А можда и не, нисам сигуран.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo hteo da kazem da ta svest na nizem nivou vise odgovara u poredjenju sa onim sto danas zovemo podsvest, nesto sto se desava bez razmisljanja o tome.

tj kad bi se poredilo sa svescu u psihologiji.

Ovako sam termin kao termin stoji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

To bi onda bilo "jebenodimenziono polje svesti" čija lokalne vrednosti percipiramo kao "ništa" "lepton" i "sisa".

Imho je glupo je to zvati svest al dobro sto ljudi sto dupeta a svakom svoje dupe dunja [:D]

Па рецимо тако нешто, али вероватно хоће да емфасајзују трип да је зрно песка према плажи једнако зрну свести према свемиру. Тј. да цео трип не би будио асоцијацију ''дрво је од дрвета, а поседује количину свести'', него ''дрво је од свести''.

Или би ти можда више одговарало да је честица ''свестић'', а све што постоји ''поље свести'', али онда то опет асоцијативно уклања градивни трип именице.

Ja sam samo hteo da kazem da ta svest na nizem nivou vise odgovara u poredjenju sa onim sto danas zovemo podsvest, nesto sto se desava bez razmisljanja o tome.

tj kad bi se poredilo sa svescu u psihologiji.

Ovako sam termin kao termin stoji.

Али тиме уводимо трип да је та свест на нижем нивоу нешто што је одлика нечег, а не сама градивна јединица. Као што је енерџи елементал састављен од енергије, а није ''лик који има енергију'' или ''лик који контролише енергију''. Тако смо ти, ја, дрво, свемир, ''свест елементали'' (а и један велики свест елементал заједно - као што су капљице у океану у фазону ''ја сам капљица лол'', али океан није у фазону ''ја сам зилион капљица'' него је у фазону ''ја сам океан шабило''. само што капљице не могу да буду свесне тога да су у ствари градивне јединице океана него га перципирају као ''место де ми индивидуалне капљице блејимо'' јер немају виши ниво свести који океан има - а опет, океан гледа Земљу као гајбу итд итд итд).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...