Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Сајколоџи вил дисагри:)

Мржња је посесивни сентимент и често везује особу за објект мржње више него љубав. Заправо, мржња као таква је посесивнија од љубави, иако не делује тако. Чак је и љубав боље решење од мржње у оваквој ситуацији, мање патње проузрокује (иако је адолесцентска љубав најпосесивнија од свих). Најбоље је наравно индиферентност, али за то треба времена. ''Сечење'' ствари не иде тако лако и заправо је само ментална закрпа која даје човеку илузију да је нешто као ''урадио'' и када та ментална закрпа крене да пршњава (што се дешава врло брзо), враћа се мржња и посесивност и то на ВЕЛИКА врата. Ако се и не врати, сјебе човека резидуалним неуротичним деловањем, у стилу ''пијем три флаше ракије дневно јер волим да се зезам! која риба? у, па мене она више не занима!''.

Једино здраво решење за тугу и било коју емоцију тог типа је да се ПРОЖИВИ, а не ПРЕЖИВИ, јер ово друго изазива неурозу сто посто и онда заправо период траје МНОГО, МНОГО дуже него што треба, а то нико неће, јел тако:)

Pazi, ja se skroz slazem sa tobom i manje vise moj trip je taj. Tehnika je da postanem indiferentan, mada ono, mozda mi je to lako islo jer se nisam bas zaljubljivao, a taj jedan-dva puta kada jesam, prozivljavao sam dok ne otupim na tu ribu, dok ne postanem indiferentan. Sto i nije tako jednostavno nego je malo stvar izbora, ali da sad ne komplikujem pricu.

A ovaj savet, zamrzi je je od ortaka zapravo i ono, nije da nisam vidjao da funkcionise ko podmazan. Plus mu je i logika na mestu. Tipa, on savetuje za scenarije gde se lik gusi od bola, gde je ta propala ljubav stvarno propala, gde je riba kucka pa se to razvlaci, to jest, pa ga razvlaci x vremena uzivajuci sto se neki pacer toliko lozi na nju i kad ga unistava, i tako te psiho situacije i velike zaljubljenosti/opijenosti koje su se ukiselile bez povratka na staro. Tu taj hejt ima smisla, bas kao flaster, prva pomoc da ga spase od svog tog bola i patnje fazon, dok se ne odvoji dovoljno od nje i dok ne spali sve mostove, da mogu vreme i indiferentnost da odrade svoje.

Ček, jel sam samo ja ovde pročitao da riba nije imala dečka skoro šest meseci, pa je napokon našla nekog, i sad je kučka? Šta su onda one koje skaču s kite na kitu i uvek u šteku imaju makar jednog kao bekap?

Digrejzo nemoj da se ljutiš, ti sad sve verovatno gledaš kroz crvena stakla, al vi ostali, wtf? Ili je to tetošenje pa svi sing alongujete?

Tek sad vidim da je ta situacija zapravo. Ja sam ucitao da je ona imala sest meseci decka dok je bila sa njim.. :p

Mada, ono, kad kazem kurva ili kucka ne mislim zaista kurva ili kucka, samo da naglasim hejt koji bi on kao u tom trenutku "trebalo" da ima.

Link to comment
Share on other sites

Ja dulio ne znam kako nalaziš snage i volje da toliko i tako lepo pišeš. Jasno mi je da si načitanji od mene, elokventniji od mene i sl. ali mi je prosto fascinanta količina kvalitetnog i pitkog teksta koja izlazi iz tvoje tatstature; na raznorazne teme. Da ne pominjem strpljenje :)

Nije da se ulizujem, ne priliči mi godinama, ali svaka čast dečko.

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve što zboriš je tačno. Ali opet nekako ja više volim živu priču nego kuckanje, dal' sam lenj dal' šta već. Ali realno ako čovek ima šta kaže pisanje mu dođe laganica, nekako prirodno, samo po sebi. I iako se slažem sa idejom da ovde može da se svašta i vidi, nauči i sazna (politički topik, recimo :D) ja sam više u pasivnom modu oko pisanja; pre čitam i razmišljam na temu nego nešto aktivno učestvujem.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

puši ga nestalo mi pluseva

ЕВО ТИ ОНДА ЈЕДАН ДА ИМАШ

Sve što zboriš je tačno. Ali opet nekako ja više volim živu priču nego kuckanje, dal' sam lenj dal' šta već. Ali realno ako čovek ima šta kaže pisanje mu dođe laganica, nekako prirodno, samo po sebi. I iako se slažem sa idejom da ovde može da se svašta i vidi, nauči i sazna (politički topik, recimo :D) ja sam više u pasivnom modu oko pisanja; pre čitam i razmišljam na temu nego nešto aktivno učestvujem.

Па добро, то је по мени легитиман приступ, што да не, док рецимо кад би троловао неке нормалне топике, то би било смор.

Што се тиче живе приче, наравно, али јебига, то није увек логистички оправдано, а ни могуће:) Мислим, ти овде свакодневно можеш да искомуницираш са ликовима који су иначе ко зна где и не познајеш их уопште... поготово ако је нека одређенија тема у питању, лупам, можеш да питаш Дулета која је најбоља ракија шта значи кад те боли глава тако и тако.

То са собом повлачи и неке негативне ствари, наравно, ал јебига:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

okej, iscimao sam neku ribu sa foruma (filoloskog, na ruru nema riba =D) sa kojom sam se zgotivio da prosetamo i procaskamo i bas mi je o'ladila glavu do jaja.

i taman kad sam je otpratio do stanice sretnem druga mog brata pa ga iscimam da dodje kod mene da se zajebavamo jer mi treba drustvo, jelte. WIN.

u povratku kupio neka sranja za popiti, pa mi malo otupela cula plus se skupilo neko malo drustvance da popricamo nevezano za raskid/bivsu.

sad se vratih kuci i ne znam sta da mislim. kad pomislim na bivsu tesko mi je da zamislim da mi je jutros rekla da ima nekog tipa, kao da se to meni ne desava. svi su (smo) vec prosli kroz to, nista novo, ali opet je gadan trip. ne mrzim je. jebiga, sve ima rok trajanja, ja ne mogu to da menjam. drago mi je sto sam bio godinu i po dana sa njom, drago mi sto je bila car i drago mi je sto je nasla decka 6 meseci posle raskida. da mi je neko skinuo, to bi tek bio sjeb.

sto kaze dulio, probacu da prozivim, ne da prezivim =D

jedino ne znam kako ce biti kad je na cetvrtoj godini studija budem vidjao svaki dan. bice neka hirosima u plucima, ali jebiga.

hvala sto ste drugari o/

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

Kad pomislim na bivsu tesko mi je da zamislim da mi je jutros rekla da ima nekog tipa, kao da se to meni ne desava. svi su (smo) vec prosli kroz to, nista novo, ali opet je gadan trip. ne mrzim je. jebiga, sve ima rok trajanja, ja ne mogu to da menjam. drago mi je sto sam bio godinu i po dana sa njom, drago mi sto je bila car i drago mi je sto je nasla decka 6 meseci posle raskida. da mi je neko skinuo, to bi tek bio sjeb.

Ja mislim da je poenta u ovome. Imaš zdrav pogled na stvari i preživećeš kroz sve. A za četvrtu godinu, polako. Nema šta sada o tome razmišljaš. Kako god da bude biće, jgb nismo kamenje.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

nisam siguran da kapiram, neki bi rekli da sam i glup, ali proslo je 6 meseci od kada vise niste zajedno i ti i dalje gledas u proslost?

Rekao bih da je u pitanju 'sećam se lepih stvari' i drago mi je da su se desile. I ti pamtiš neke lepe periode, putovanja, svirke šta god. U tom smislu ovo je, po meni, jako zdravo razmišljanje. Čuvaš lepe uspomene i 'proživljavaš' loše stavri. I završiš zdrav u glavu :)

edit

I ne želiš nikakvo zlo nekome sa kim ti je uprincipu bilo jako lepo. Nema mržnje i sl. Ne bih ja to nazvao gledanjem u prošlost.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Digrejzo...

gledaj na to ovako.... kolko god tebi bilo tesko...

ima nas koji smo bili s ribama po 6 godina u vezi koje su se udale posle raskida :tf:

Lepo si je izvozao i udala se iživljena i mirna. Učinio si dobro delo :tf:

Nevezano za emotivnu priču, stigao mi je 'Dylan Dog Case Files'. Ako nekog zanima, radi se o ovome

http://www.amazon.com/The-Dylan-Dog-Case-Files/dp/1595822062

Američko izdanje DDoga. Naslovna starna iz pera Majka Minole (Hellboy). Nije se Dilan nikada primio u Americi, valjda ne vole ako nije šareni mišićavac utegnute bulje koji jebe mamu nekome. Ovo je kolaž od 7 epizoda sa 'custom' naslovnom stranom. Kao malo dete sam srećan :D

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

ЕВО ТИ ОНДА ЈЕДАН ДА ИМАШ

FALA VRAĆAM DO UTORKA

Jebem mu miša za ovog Dulja, da izmisliš vremeplov i da ga pošalješ na forum pre 10 godina da ovo piše a ne ovoj današnjoj balavurdiji da priča kako jeste

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...