Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

inb4 split

ja npr nikad ne bih mogao da zivim u onom Berlinu, a isao bih tamo jedno 2-3 puta godisnje na po par dana uvek. U onom Sijetlu sam ziveo 3 meseca hteo sam sebi nogu da odgrizem posle 2.... Za Zenevu sam isto cuo da je depra teska. A da ne pricam o ovim hc varijantama tipa Bejrut :)

tako da iz moje perspektive uglavnom nije bolje, kazem - "uglavnom". Znaci sigurno se mogu naci mesta, ali nije bas kao da mozes da zazmuris, gadjas pikadom mapu sveta i gde se zabode odes bez razmisljanja i budes siguran da ce biti strava ziveti tamo.

Pricamo naravno o scenariju gde u svakom mestu u koje bi otisao imas dobar posao (dakle ne 40k rsd plata)

Link to comment
Share on other sites

било где.

^this

mene redovno hvata neka depra kad odem na duže napolje. Najduže sam bio u Stokholmu, skoro 2 metra dana, i išao tamo na posao svaki dan, i ono, kul je, uređeno, ne mogu toliko da se požalim na ljude, sve funkcioniše mnogo bolje nego ovde, ali nije to to

Mada, ako budem morao da se selim, jebiga, pregrmeću i to

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa ljudi i meni je bilo tesko. Mesate nostalgiju sa failovanjem napolju. Naravno da svima nama fali rutina na koju smo navikli, prijatelji, bleja, izlasci, PORODICA, bahata voznja i parkiranje, svercovanje u prevozu i whatnot cini nasu svakodnevnicu. Sve sto to promeni i normalno da organizam ne voli promenu, pogotovo glava. Ali kad se naviknes, steknes druge navike i prijatelje, stvari postaju drugacije. Ja sad kad dodjem u Srbiju gotivim samo jeftinocu, na sve ostalo pljujem pocev od guzvi, cekanja na salterima, neradne omladine koja samo zvoca i trosi poslednje roditeljske novce na gluposti (doduse, nisu oni krivi) itd...

Da ne pricam o onom glavnom aspektu sto kasirka ima 5000 franaka, pa cak i da zivot kosta 4000, njoj ostaje ljadara glat, ne daj boze da je udata pa se taj novac masivno povecava. Kukaju nasi ljudi ovde kako je sve skupo i tesko, ali niko ne brine ako se pokvari ves masina da li ce moci na more, nego idu i na more i na zimovanje, dizu vile po Balkanu, voze dobra kola itd. Pricam o ljudima bez fakulteta. Upoznao sam do sada samo jednog fakultetski obrazovanog lika, doktor, ima gajbu vrednu nekoliko miliona :S

Link to comment
Share on other sites

trupi reče umesto mene, nije to nostalgija da mi fale ortaci ili šveca, već ono, drugačije je na način koji meni ne prija potpuno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pretpostavljam da ako si dovoljno uporan mozes da se naviknes i na krek i penetraciju africko-americkim penisima, samo pitanje je zasto bi zeleo da se naviknes na neke stvari :)

edit: ulete gooby with the same thing :)

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Сматрам да је то питање времена и то релативно ситног времена. Исто као што сам ја блокемон вероватно више него што сте ви ''антиженевљани'':), па бих пуцао себи у главу после метар дана блеје у кући у Добановцима. Али, како бих се изразио, то није ''дефаулт'' стање и може да се мења. А зашто би желео, па откуд знам, ваљда то знаш кад идеш тамо негде ин д фрст плејс.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Moze da ti ne nedostaje zemlja samo ako nemas gde da se vratis i ako si ovde beda a tamo imas zaista bolji zivot. Ja bih pre pristao da nemam nikakav stek ali ovde nego da mi ostaje 1000 franaka preko. Kad sam vec ovde 25 god sta mi vredi taj uspeh kad to nemam s kim da podelim. Ne znam, licni dojam mi je da ne bih izdrzao ni pola god negde preko. Bio sam u par gradova za koje je Beograd selo ali ni jedan nije ostavio Wow omfg utisak na mene sem Istanbula. Mozda nisam bio dovoljno dugo ali ta frigidnost bi me skucala zasigurno.

Takodje kapiram da mi moja skola preko ne bi vredela nista a od nule opet da krecem ne zelim :) A tu je sigurno i faktor drustva koji imaju svi koji kasno odu. Mislim i da su te price "splavovi" glupost. Jeste da ovde radi svaki dan ali radnim dana mogu da idu samo neradnici i studenti s tudjim parama. Ko sljaka uglavnom ide vikendom. Upoznao sam par Francuza letos i oni pricaju kako pet dana sljakaju kao konji i petkom npr zapale u drugi grad/drugu drzavu i bude im nikad jace. Uglavnom isto kao i ovde.

~~

Link to comment
Share on other sites

Mi se svi ne razumemo. Vi sci pricate prilicno subjektivno "meni je napolju sranje", dok ja pricam generalno da je napolju (pricamo o zapadu) bolje. Kao ekstremni primer, prosecnom Svajcarcu od 25 god je zivot u najmanju ruku lepsi i rastereceniji nego prosecnom Srbinu od 25. Doduse, nebitno gde se ljudi nalaze svi su jednako mizerni u trenutnim problemima, ali ovi ovde nemaju egzistencijalnih, finansijskih koji su mozda najbitniji.

I jako je egoistican stav "nemam s kim da podelim upseh". Sta imas da delis uspeh? Uspeh je tvoj i to je to. U Srbiji sa druge strane, jako tesko mozes imati bilo kakav uspeh. A veruj mi, ako ti to bas znaci, evo ti jedne istine - prijatelji se lako sticu.

A vidim da ti najveci problem predstavlja edukacija i ne bi bio srecan da radis neki posao koji ne vrednujes kao svoju struku samo zarad kesa i to je legitiman stav i podrzavam ga. I ja bih radije bio programer u Srbiji nego, ne znam, gradjevinac ovde. S obzirom da mogu biti programer ovde osecam se prilicno ostvareno.

Link to comment
Share on other sites

ne ne ne. ne kazem da je preko sranje vec da ja ne bih zeleo da idem. niti da sticem nove kad imam prijatelje ovde koje znam od 2 god, iz jasli.

Sto se uspeha tice ne bih se osecao ostvareno da imam i milione van, da se najprostije izrazim, kuce. Ali to je licni stav.

Tebi je ez jer si se skolovao preko i to je vrh ali ja da bih imao posao u struci minimun moram jos par god da se nadogredjujem a u mojim godinama to je vise nerealno :)

~~

Link to comment
Share on other sites

Sasvim ok :) I dalje ne znaci da napolju nije bolje. Ma da je sve isto kao u Srbiji, grand, navijaci, batice, ziljave klinke, plate opet je bolje sto nigde neces potrositi vise od 5 minuta dragocenog vremena na cekanja u redovima, nerviranja sa birokratijom i papirologijom. Evo, sad mi se stvorila slika ispred supa u NS, u 10 uvece je vec 50 ljudi koji cekaju 8 ujutru da vade licnu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja sam prilicno vezan za Srbiju sto se tice faksa, porodice itd....ali, zivot je zivot, ako bude prilike da odjedrim u zapadne zemlje ili istocne, uradio bih to bez ikakvog problema...doduse, mozda je i meni lakse, posto sam kao klinac isto proveo neko vreme u inostranstvu...nikad nisam osecao nostalgiju...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja sam prilicno vezan za Srbiju sto se tice faksa, porodice itd....ali, zivot je zivot, ako bude prilike da odjedrim u zapadne zemlje ili istocne, uradio bih to bez ikakvog problema...doduse, mozda je i meni lakse, posto sam kao klinac isto proveo neko vreme u inostranstvu...nikad nisam osecao nostalgiju...

pa kad si bio u kandzama lijepe ukrajinke :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je krajnje vreme da se uvedu neke promene sto se tice moje fizicke aktivnosti i prvenstveno nenormalnog prezderavanja...

Pre 10-tak godina sam imao jedva 80 kg ..sto je na moju visinu od 1.80 idealna tezina...Kako sam se ozenio otislo je sve po kurcu..Za nepune 4 godine braka nabacio sam 30 kg ...Najvise sam imao 145 kg i tada mi je zivot visio o koncu..Tada jos nisam bio zaposlen...Drzao sam se neke dijete i skinuo sa 20 kg ..Od tada do sada guram konstantnih 125 kg..Danas dok sam lezao sa zenom i dok smo gledali film osetio sam jak presek sa leve strane grudnog kosa...Iskreno drugari zaista sam se usro od straha..Ako sam uspeo pre 2 godine i 4 meseca da ostavim cigare bez ikakvih pomagala i preparata mogu i da skinem kile..Danas sam dao rec samom sebi kao i prilikom ostavljanja cigara da vise necu jesti kao stoka a da cu od kraja ovog meseca krenuti sa rigoroznim rezimom ishrane uz treninge..Napravicu sam sebi balans ishrane kombinovano sa teretanom i voznjom bajsa po Gradu i van Grada...Kad krenem sa dijetom postavicu par fotki pre i nakon dijete...Moj cilj je da za od prilike 100 dana skinem barem 25 ako ne i 30 kg.. i da ako BOG da izguram nazad na svojih 80 kg...Smatram da sam jos uvek "mlad" da bi mi se ovakve stvari desavale ....Potreban sam svojoj familiji..Jebala me klopa u usta !!

Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

Не кошта те ништа да одеш код лекара, за сваки случај. А оно из исхране избаци масти, прерађевине, шећере и глупости, појачај физичку активност - бићеш цар за месец дана.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Не кошта те ништа да одеш код лекара, за сваки случај. А оно из исхране избаци масти, прерађевине, шећере и глупости, појачај физичку активност - бићеш цар за месец дана.

Odoh da vozim biciklo ..Vidimo se kasnije

Link to comment
Share on other sites

i to je to, planiraš da preživljavaš ceo život, tu i tamo se napiješ, odeš na more u CG/Grčku i vrh?

Brate 25 hiljada je preživljavanje, tri puta toliko je dosta vise od preživljavanja, pogotovo u Srbiji.

Ali očigledno se ne slažemo oko životnih ciljeva, ja ne sanjam jahte, skupa kola i slično, neke druge stvari me vode kroz život, meni je u pre svega bitno da imam svoj lični mir i dovoljno slobodnog vremena da se bavim stvarima koje me ispunjavaju, džaba mi i 150 hiljada ako mi posao uzme život.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, sve zavisi koje te stvari ispunjavaju. Ima ljudi koje ispunjava da biciklom obilaze Srbiju. I onda rade tek dovoljno da imaju za hranu i nove gume i oni najsrecniji na svetu (imam dva ortaka iz srednje koji najozbiljnije samo to rade). Ne znam da li planiraju decu i da li misle da ta deca treba da dobiju odredjeno skolovanje/upoznavanje sveta, ali dobro.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...