Jump to content

hiperrealizam vs. umetnost


Recommended Posts

Фала другари:)

Та слика са босом и ликом заправо је и урађена као ''полигон'' за примену тих трипова, тј. тај лик што је сликао је рекао доста ових ствари што сам ја рекао, ја сам их компајлирао и додао ствари које он није поменуо. Фора је што је он то рекао у оквиру стручног туторијала, па би гледање целог туторијала било незанимљиво за ликове који нису и сами илустратори јер садржи стручан технички инфо... Наравно, сви ти алати су јасни и без да их он нагласи, ако се бавиш тиме, то се учи... Само ми је било лакше да узмем неку такву слику, него неку замумуљену. Слике које имају јасну комерцијалну примену су углавном претрпане тим стрејтфорвард цакама, јер се иде на примењивост и јасноћу. Другим речима, што је слика ''уметничкија'', то је теже анализирати је, иако и те слике имају гомиле тих интервенција.

Odličan topik, zaista, nemam reči. Možeš li da baciš link ka 'tutorialu' koji si pomenuo?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Знам за њих:)

Имају неке добре трипове, али углавном иду у крајност и претерују. Много су се упетљали у свој трип и отишли су превише у тај фазон и у суштини су само друга крајност од ових даска ликова:) Добар пример како је умереност у ставовима заправо највећи цар:)

Пре неколико година сам са ортаком нешто гледао о том АРЦ-у и баш су били онако претерано фашистички истриповани и у доста места прилично погрешно чак. Можда су променили мало доктрину у међувремену, нисам гледао.

Али зато је сајт цар, има брдо царских слика стварно, вреди да се посећује.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...