Jump to content

Ucenje stranih jezika pomocu audi kurseva i ostalih multimedija


Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa ovim nacinom ucenja stranog jezika? Prevashodno me zanima ruski jezik.

Takodje ukoliko neko zna dobrog profesora Ruskog u Novom Sadu molio bih da mi ga preporuci, cisto da imam za rezervu ako ucenje pomocu CD-ova padne u vodu.

Link to comment
Share on other sites

Kada sam isao da sljakam u shvabiji, uzeo sam Pons, paket sa knjigom/vezbankom i 3-4 cd-a. E sad, to sam koristio dok sam bio tamo i jelte morao da pricam jezik. Tako da ne mogu da kazem da je to to, ali je svakako pomoglo. (:

edit: izgleda nema bas Pons za ruski.

Edited by TheJack

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

ja imam utisak da bi ti baš teško išlo to.

učio sam ruski u osnovnoj i tokom cele srednje škole i tripujem da ima težu gramatiku čak i od našeg jezika. plus je veliki problem što se ruski jednostavno ne priča oko tebe jer je sve na engleskom.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ja treba da uzmem da radim nemacki na faksu preko tog nekog online sistema. kontam da moze da posluzi da naucis bazicne stvari

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

varnjace

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Definitno instaliraj Rozetlu Stoun. Program podrzava gomilu jezika, i gotovo svaki ima pocetni, napredni i iskustveni nivo, a za ruski sam siguran da ima makar navedena 3 nivoa. Ima i boljih programa, ali za lagano napredovanje od nule (ili od sredine) uz dosta interakcije i testova - zaista vredi. ^_^

P.S. Posalji mi pm ako ti trebaju svezi linkovi za program i moduli za jezike. GL+HF!

||If this be error and upon me proved, I never writ, nor no man ever loved. .:: Sonnet 116 ::. ||

Link to comment
Share on other sites

Iako je to sve individualno, ja mislim da nema ništa od tog učenja preko audio kurseva, online kurseva itd. Šta više, "nema ništa" ni od kurseva ovih redovnih ako baš ne zagrizeš i trudiš se itd.

To jedino kad te "bace lavovima" u sred okruženja gde se taj jezik govori ili da imaš skroz intenzivni kurs svaki dan više časova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...