Jump to content

Dark Knight Rises


Recommended Posts

Evo ja volim 3D i shta sad? Problem nije u 3D-u, vec u ljudima koji pokushavaju da uzmu pare po svaku cenu (hint: Clash of The Titans, The Last Airbender etc.). Ako se 3D uradi kako treba, moze zaista da bude neshto novo i "nevidjeno". Dokaz za to je Hugo, a nadam se da ce biti i Hobbit.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

bik sa ženom svratio do Beograda

Ko je taj što ti vodi ženu u Beograd i jel treba da ga bijemo? :DDD

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja sam više u srbinom nego u lakijevom taboru, verujem da dobar 3D može da doprinese ugođaju, ali toga ima u jako malom procentu. plus, ne vidim da je iko osim holivuda zaista prihvatio 3D, a iz holivuda ionako samo sranje izlazi poslednjih 10 godina.

s obzirom da nemam kristalnu kuglu koja će mi reći da li konkretni film vredi gledati u 3D, jednostavno ne gledam 3D filmove i to je to.

a tek je nabavka 3D televizora lol.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja volim 3D i shta sad? Problem nije u 3D-u, vec u ljudima koji pokushavaju da uzmu pare po svaku cenu (hint: Clash of The Titans, The Last Airbender etc.). Ako se 3D uradi kako treba, moze zaista da bude neshto novo i "nevidjeno". Dokaz za to je Hugo, a nadam se da ce biti i Hobbit.

Ok i zbog dva filma koji su uradjeni dobro u 3d-u mi treba da gledamo ostalih 100 koji su ocajno uradjeni isto u 3d-u?

Ja nemam kristalnu kuglu da vidim da li ce film koji nameravam da gledam biti dobro uradjen u 3d-u ili ne i onda mi je bolje da gledam klasican film nego da rizikujem da gledam isto to samo dva puta tamnije ili sa teskim naocarima ili sta vec.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ok i zbog dva filma koji su uradjeni dobro u 3d-u mi treba da gledamo ostalih 100 koji su ocajno uradjeni isto u 3d-u?

Ja nemam kristalnu kuglu da vidim da li ce film koji nameravam da gledam biti dobro uradjen u 3d-u ili ne i onda mi je bolje da gledam klasican film nego da rizikujem da gledam isto to samo dva puta tamnije ili sa teskim naocarima ili sta vec.

Gledanje dva puta tamnije je chisto problem bioskopa koji su gramzivi - naplacuju karte 3 puta skuplje za 3D, a ne sredjuju opremu.... Zbog toga idem da gledam 3D samo u proverenim bioskopima, a kada god mogu u IMAX 3D-u. IMAX je inache super i za 2D, jer jednostavno ima najbolju mogucu sliku sa najboljim mogucim zvukom.

edit: niko nishta nije rekao o akciji iz Amerike, vezanoj za ovaj film? Mislim na zlostavljanje u Aurori...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Kako tačno funkcioniše IMAX: puste ti, npr, panoramu grada preko celog tog džinovskog platna platna razvučenu ili dodaju sa strane sadržaja koliko treba da se popuni platno? I šta se dešava kad gledaš scene koje nisu snimane IMAX kamerama, ne popunjavaju ceo ekranu ili se i one razvlače preko celog platna?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Slika je uvek preko celog ekrana, pushtaju je sa 2 projektora ako je 3D (jedan projektor za levo, drugi za desno oko), izgleda bash onako kako treba (boje su idealne, svetlo takodje), a zvuk je tek odvojena pricha - tako se dobro pozicionira da imash osecaj da sedish tamo gde se radnja deshava.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

haha, ne seri?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Film se u Beogradu može pogledati u bilo kom dobrom 2d bioskopu. Ko je u prilici najbolje je da ide u Rodu jer je i najbolji bioskop u gradu, onda delta, onda ostalo (efektivno su i takvud i dom sindikata bolji od ušća jer u ušću imate 1:3 shansu da ubodete one 2 sale de klima drnda ko motor starog autobusa)

Uglavnom,

za moj ukus film nije los, ali nije ni dobar =o(

Drago mi je sto sam ga pogledao i zavrsio tu Nolanovu trilogiju, ko je skoro gledao prva dva filma primetice sve povezanosti, slicnosti u replikama i tako to. Ipak, izgleda da sam ocekivao previše. Ovo je previse spor i razvucen film, prica tece, ima napetosti i teskobe, ali nema ritma. Za upoznate sa stripovima nema mnogo ni iznenađenja. Takodje film je 2h 40 min, a cini se da ima mnogo manje sadrzaja nego sto je bio slucaj sa prethodnim delom.

Sa druge strane, Anne Hathaway, u pripijenom kombinezonu, na batpodu...dat ass!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...