Jump to content

kome dati staru ali cistu i ko novu odecu


Recommended Posts

Dakle proverio sam u mesarama, na google mapsu, ali nisam nasao zadovoljavajuci odgovor

O cemu se radi :

Imam gomilu odece (par pantalona, dukseva, majica, dzempera, trenerku) za koju niti znam otkud mi niti kada sam to kupio, ili mi je neodogovarajuce. Sto je najbolje vecina tih stvari je prakticno ko nova. A posto sam prebacio 50 posto zivota, sada zelim da cinim bogougodna djela kako bih lakse dobio oprost.

Tako da sam odluci da ovu skroz kul (po ocuvanosti, dizajn nije lep) odecu poklonim nekom kome treba. Do sada sam to vec jednom uradio kod lokalne kontinjere, romi cigani su to brzo i sa stilom odneli.

Ali nesto gledam, zasto ja to ne bih dao nekim ljudima kojima stvarno to treba, plus nesto mi idu na zivce cigani.

Ima li negde neka organizacija koja bi ovo primila? Crveni krst koliko sam razumeo NE prima staru odecu vec samo novu?? Ili se to neko surovo nasalio sa mnom.

Ima li pri crkvi neka organizacija koja bi primila odecu, a da ne traze 50 maraka za to?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Domovi za decu bez roditelja, ima giliptera od 16-17 godina tvoje visine, verovatno bi im taman leglo.

vrlo suptilna uvreda moje visine!

Vise bi mi znacilo da dobijem neki kontakt ili adress

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ima li negde neka organizacija koja bi ovo primila? Crveni krst koliko sam razumeo NE prima staru odecu vec samo novu?? Ili se to neko surovo nasalio sa mnom.

To se provlači priča od ranije kada su članovi CK oblačili familiju od donacija, sada se to normalizovalo.

Crveni Krst prima svaku vrstu odeće, samo da je čista (ne mora hemijsko). Kada mi je baka umrla predali smo njenu odeću u prostorijama kod kružnog toka kod Opštine (ako se dobro sećam u stambenoj zgradi su tačno iza foto kioska, ali proveri na netu).

Link to comment
Share on other sites

To se provlači priča od ranije kada su članovi CK oblačili familiju od donacija, sada se to normalizovalo.

Crveni Krst prima svaku vrstu odeće, samo da je čista (ne mora hemijsko). Kada mi je baka umrla predali smo njenu odeću u prostorijama kod kružnog toka kod Opštine (ako se dobro sećam u stambenoj zgradi su tačno iza foto kioska, ali proveri na netu).

evo ga dobar info, hvala kali

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

posto vidim da ima i vise resenja,ako ih na kraju budes smatrao nezadovoljavajucim,javi se,pa moze moja keva da da podeli nekoj deci u skoli ciji roditelji nisu u finansijski zavidnim polozajima...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam u kraju pre par godina jednu jako siromašnu porodicu, uvek mi je žao bilo te dece jer su bila fina i lepo vaspitana, a bez ičega. I za jednu novu godinu sam prikupio vazdan neke moje stare odeće i igračaka (očuvanih) i napravio par paketića sa ceduljicama ''od deda mraza, zato što ste bili dobri ovde godine'', pa sam na dan nove godine stavio pred vrata od njihove kuće i pobegao. Posle sam gledao te klince kako su srećni i veseli i baš mi puno srce bilo icon_smile_blush.gif

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Imao sam u kraju pre par godina jednu jako siromašnu porodicu, uvek mi je žao bilo te dece jer su bila fina i lepo vaspitana, a bez ičega. I za jednu novu godinu sam prikupio vazdan neke moje stare odeće i igračaka (očuvanih) i napravio par paketića sa ceduljicama ''od deda mraza, zato što ste bili dobri ovde godine'', pa sam na dan nove godine stavio pred vrata od njihove kuće i pobegao. Posle sam gledao te klince kako su srećni i veseli i baš mi puno srce bilo icon_smile_blush.gif

:)

nista, ajmo rur akcija da ispred studenjaka ostavimo flasu rakije i gajbu piva za novu, sa porukom "od deda duleta zato sto si ove godine bio dobar"

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...