Jump to content

Auto


AlexG

Recommended Posts

Brate lik uzima automobil za porodicu, nece na trke sa njim. Oni zaista nisu startni kao TDI, nemaju turbinu, ali su zato jebene Mule, neunistivi su i ne mogu se uporediti sa bilo cim (sto se tice explatacije).... Upravo zato ih i i uzimaju taksisti, pa to ti je najbolja preporuka... Kad ti zvajzne turbina na TDI-u 600evrica popravka. Kolega mi kaze 5l dizela mu trosi po gradu, 3,8 na otvorenom. Gde ces bolje...

Link to comment
Share on other sites

150-250e remont turbine, no nebitno za ovu pricu... da je hteo za trke rekao bih mu da uzme ABF ili VR6 neki.

1.4 1391 cc 4cyl Petrol 60 PS (44 kW; 59 hp) @4700 rpm 116 N·m (86 lb·ft) @2800−3200 rpm AEX/APQ 15.9 158 km/h (98 mph) 1995−1997

1.9 SDI 1896 cc 4cyl Diesel 64 PS (47 kW; 63 hp) @4200 rpm 125 N·m (92 lb·ft) @2200−2800 rpm AEY 17.6 156 km/h (97 mph) 1995−1997

1.9 TDI 1896 cc 4cyl Diesel 90 PS (66 kW; 89 hp) @4000 rpm 210 N·m (150 lb·ft) @1900 rpm AHU 12.5 178 km/h (111 mph) 1996−1997

1.9 TDI 1896 cc 4cyl Diesel 110 PS (81 kW; 108 hp) @4150 rpm 235 N·m (173 lb·ft) @1900 rpm AFN 11.0 193 km/h (120 mph) 1996−1997

prvi je moj, da imam plin bio bi jeftiniji po kilometru plus jeftinije odrzavanje dosta. znam koliko je djubre za bilo gde van grada, duza putovanja, preticanje pogotovu, plus je moj zapravo startniji iako je benzinjara. bas zato sto ima porodicu bih mu preporucio da uzme TDI i ne razmislja dal ce negde glavu da ostavi zato sto je krenuo gradskim autom na more recimo.

Link to comment
Share on other sites

poenta svega je da kod automobila koji star 10 godina, uopste nije bitno koji je vec iskljucivo u kakvom je stanju, odnosno kako je odrzavan. naravno, stoji da su negde servis i delovi skuplji, negde jeftiniji, ali je najbolje naći nešto provereno, terati kod majstora i zavrsiti pricu.

onaj megan ti je Ale dobar vako na papiru, iscimaj dzonija da te vodi u servis za reno ako hoćeš da ga proveriš.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Brate lik uzima automobil za porodicu, nece na trke sa njim. Oni zaista nisu startni kao TDI, nemaju turbinu, ali su zato jebene Mule, neunistivi su i ne mogu se uporediti sa bilo cim (sto se tice explatacije).... Upravo zato ih i i uzimaju taksisti, pa to ti je najbolja preporuka... Kad ti zvajzne turbina na TDI-u 600evrica popravka. Kolega mi kaze 5l dizela mu trosi po gradu, 3,8 na otvorenom. Gde ces bolje...

1.9 sdi motor je takav promasaj da je to strasno.

Generalno cela serija sdi motora je promasaj, tako da ga ne mozes meriti sa tdi nikako.

Link to comment
Share on other sites

1.9 sdi motor je takav promasaj da je to strasno.

Generalno cela serija sdi motora je promasaj, tako da ga ne mozes meriti sa tdi nikako.

Za nase uslove (platezna moc, cena goriva itd) SDI je super opcija. Jesi ti probao taj motor ? Jeste TDI jači motor, ali ljudi danas gledaju šta im je najisplativije za vožnju i za održavanje a ne šta je jače. Ja se svaki dan susrećem i sa TDI i sa SDI motorima i znam o čemu pričam. Ko god kaže da su loši motori (uzimajući gore navedene parametre u obzir) nema pojma o čemu priča...

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da se za te pare ne može uzeti ono što ti hoćeš a to je veći auto tj. porodični i da je dizel i da ima klimu i još da nije neki što će sutra da se raspadne.

jesu cene pale ali nisu toliko pale.

Plus, ne zaboravi onu staru, iako ti imaš 2000e budžeta i čak i da sve uklopiš u to, odma' ima jedno 200-300e da ti treba za neke popravke kojekakve koje će te zadesiti prvih mesec-dva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...