Jump to content

ARMA 2 DayZ mod


Recommended Posts

pa ne mislim, ali to je sto vidim na youtube-u u glavnom

ne vidim jel ima neki cilj ili je puko prezivljavanje u nedogled ?

Ne postoji scoreboard i misija, ne postoje penali za određeni stil igranja - igra je potpuni sandbox.

Zanimljivo je videti čega su se ljudi setili:

Postoji organizacija Medics of the Wasteland koja pro bono leči povređene igrače koji su na ivici smrti ili zbog fraktura ne mogu da se sami dočepaju medicinske opreme.

Drugi igrači su sakupili gomilu građevinskog materijala i pretvorili napuštenu tvrđavu u njihovu bazu.

Neki treći su pokrenuli javni autobuski prevoz između gradova.

Generalno se igra svodi na PVP pošto su zombiji sekundarna pretnja kad jednom naučiš da igraš. Zato je većina igrača organizovana u grupe koje zajedno idu u akciju, i često okršaji nastaju oko ograničenih resursa. Na mapi postoji samo nekoliko zaista vrednih lokacija (pre svega bolnice i vojni kompleksi), a vozila postoje u ograničenom broju (pogotovu kvalitetnih offroad vozila, i naravno helikopter koga ima samo 1 po serveru), i mnogi će oružjem da se bore za mesto pod suncem.

Juče smo našli na ostrvu Skalicka neispravni helikopter. Kada su nam poubijali skaute otkrili smo da grupa survivora pokušava da ga osposobi. Okupilo se nas sedam i uspeli smo da zauzmemo ostrvo. Sledeći izazov je bio da ga zadržimo dok smo dvojicu poslali u grad po delove. Satima smo držali visove ostrva prepucavajući se sa drugim survivorima, dok najzad delovi nisu stigli i helikopter nije zaurlao ka nebu praćen kišom metaka. Čak nam se jedan survivor predao pošto je ostao poslednji od njegove grupe, i zatražio da ga pustimo da otpliva sa ostrva (ovo je jako bitno napomenuti, pošto je lik rizikovao permadeath radi roleplaya a mogao je samo da se konektuje na neki prazan server i na njemu otpliva na kopno)

Izgubio sam ceo jebeni dan ali sam bio srećan kao malo dete kad smo posle konstantnog prepucavanja pobegli sa gomilom ratnog plena i najboljim vozilom u igri :)

Link to comment
Share on other sites

To je zato sto si mator a to te tera da romantizujes postapokalipticno okruzenje. Ovo ne da je pravi stanje stvari sutra da se nesto desi, nego je slika i prilika ljudske psihe. Nisu oni isprva krenuli da igraju sa ovom namerom, ovo je nesto sto je proisteklo posto su se organizovali i stekli snagu tj. moc da mogu ovo da urade.

Racunam da u glavi imas vec plan kako bi se ti ponasao sa svim mogucim izazovima na koje bi naisao. Cisto prdenje u cabar, generali pre bitke. Ovo je iskrenije, iako ne istinito.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

apsolutno se slažem sa ovim što pekar kaže, kako se pojavio mod, bukvalno nije prošao jedan dan a da sam video već prvi neki video gde je neko nekoga maltretirao. Baš je ono, više "poprilično simulacija ljudske naravi" nego roleplay. Zato je tako i zanimljivo i na trenutke ni malo smešno.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ono što je posebno zanimljivo su ljudi koji pokušavaju da sačuvaju čovečnost - veoma težak izazov kad većina čestitih ljudi radije puca na sve nego da rizikuje gankovanje.

To je nešto što će banditi rado eksploatisati - mislim da nema igrača koji nije doživeo da mu neko iskoči vičući friendly, samo da bi mu sekund kasnije smestio metak u čelo kad spusti oružje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auuu upravo instaliram ovo , jedva cekam da pocnem da igram , ono sto sam procitao ovde mi zvuci kao jako zarazna igra :)

edit: instalirao sam sve updejtovao na zadnju beta verziju , udjem u igru i na svaki server na koji udjem trazi mi cd key :) e sad ne znam dal je igra besplatna ili moram da imam original verziju Arma2

Edited by CONFY

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Našao sam u SK članak o ovome, tako i znam. Genijalno zvuči, ali teško da imam slobodnog vremena da pikam. Rekao bih da traži angažovanja. Ima li smisla da se igra solo? Rekao bih da ne ...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja peglam solo vec par dana i zanimljivo mi je :) upoznao sam par gotivaca za sad koje sam stalkovao prvo da vidim dal' su normalni

takodje sam naleteo na gomilu bandita do sad ... najveci trip mi je bio kad sam iskrvario nesto gadno upucavajuci se sa jednim banditom, i onda se zalecim ali mi treba transfuzija ... i odem do centra onog elektronesto (jedan od vecih gradova), nadjem blood pack, i sad mi treba samo neko da ga primeni na meni da me spase. Uzmem popnem se na toranj i bacim zeleni smoke ... posle minut - HEADSHOT :D

Jel' pegla neko? Aj se udruzimo?

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

To je tacno da igra u odnosu na mod izgleda mnogo napucano. Ali ipak se vidi da je kvalitetnije i vise truda ulozeno i na sitnice. S tim sto je napucanost izgubila realnost igre ali sta da se radi.

Ja volim ispeglanije igre. Kada sam probao Mod prestao sam da ga igram cim sam video kako se zombiji smesno krecu i ponasaju.

Link to comment
Share on other sites

najzad sam i ja seo da igram dayz, prvi put sam riknuo posle jedno 10 minuta od strane zombija, pa sam juče ponovo rešio malo da probam, neam pojma šta sam radio niti šta radim dok igram. Bazao sam prvih 15min po šumi, pokupio namirnica i oružja i onda sam skitao jebena 2 sata po mapi i nisam nikoga sreo, iako mi nonstop izleće kako je ovaj umro, onaj umro, ovaj zapomaže, itd. a ja se sve pitam "Jbt, pa gde su ovi ljudi kad ovoliko umiru, a ja ne nalećem već sat vremena ni na koga sem na koze, svinje i slično. Čak je i zombija bilo manje sem kad sam naleteo na jednog po mrklom mraku ali sam imao najt vižn i smaknuo ga i onda niotkuda njih 50 me zatrpalo i olešiše me. Zabavno ali mnogo se ništa nije dešavalo da sam jednom zaglavio nečim W dugme na 15ak minuta i nek piči napred pa dokle stigne dok ja čitam nešto :D Provod!!!

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Spu je krenuo malo sa mnom, imam jos jednog coveka koji igra redovno. 

Ako ima jos zainteresovanih nek dignu ruku!

 

Igramo na zombies.nu , private hive server 3. Ko hoce nek se registruje tamo i nek javi ovde. Uvece je obicno pun server sa preko 50 ljudi. Tako da je server izuzetno aktivan.

Ja sam poslao par zahteva da udjem u neke strane ekipe, samo oni nisu obavesteni da cu biti spijun, tako da cu povremeno dati do znanja gde se nalaze satori, vozila, ili praviti zasede. Cheers! 

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...