Jump to content

The Avengers


Recommended Posts

Oh zdrvAo,

primećujem da nemate dedicated thread za ovaj film, stvarno smešno (da ne kažem sramota za istaknute članove filmske rur zajednice ;o)).

Uglavnom, danas u domaćim bioskopima (trololo 30+ sati pre USA i jedno 5 dana nakon Australije) kreću Marvelovi Avengersi.

avengers-poster-street-thumb.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0848228/

Po pravilima dr šeldona Kupera spojler je i to što ću reći da mislim da je film odličan, ali eto, odličan je, što kao letnja akcija, što kao nerdfest. =o)

Za osobe sa manje izraženim Aspergerovim sindromom može da se kaže i da je ovo najbolji Džos Vidon od Serenitija (tj sing-along bloga ako cepidlačimo). Dijalozi su fantastični, pre svega oni što ih izgovara RDJ, ali i ostali glumci imaju svoje momente. Neverovatno kako ljudi uspevaju da ispadnu kul iako pored njih stoji Sem BMF Džekson ;o)

Takođe, Avengersi su prilika da se vidi najbolji Hulk na filmu do sada, a tunjavi Rafalo je ispao zabavniji Brus Bener od Eda Nortona što je pravi podvig.

Zamerka matorog čoveka: jebo ih 3D i Kameron što ga ponovo vrati u modu! Veći deo filma 3D načelno ne smeta (mnogo), ali pred kraj kad je akcija baš frenetična, kadrovi su prebrzi za udobno gledanje u 3D (tj za gledanje detalja pri toj brzini što kretanja što sečenja kadrova neophodan je 2D). Možda je ovo i deo nekog marketinškog plana da imaju više publike jer nakon 3d gledanja ja imam želju da ga ponovo vidim u 2D. =o)

Velika preporuka.

PS megaspojler

Ne znam da li je najbolja scena/kadar u filmu Hulk sa Lokijem ili Hulk sa Thorom, obe su toliko fantastične da to nije normalno =o))

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobar je film, imao sam zamerku na 2-3 scene tipičnog američkog bulšita, kao na primer kapetan amerika koji razdvaja iron mana i thora, i tako to, ali suštinski na sve smešne scene sam se smejao jače nego u nekoj komediji skoro, što je kul.

Jedino nisam verovao da će ljudi aplaudirati, suviše mi je to nekako ono, trip, jer su bili mahom mlađi, ja sam mislio da to rade samo penzosi :)

Čak je gotivan i sa nivoa da nema puno nekih rupa, eventualno Hulk na kraju, koja je priča sa tim, tj. kako sad više neće sve da ih pobije nego samo loše momke i to, mada kapiram da je to pojašnjeno negde po stripovima. Ne znam, nisam čit'o.

Plus, Robin iz HIMYM, dobar štos :) Plus je rekla "Umm..." što je bilo dodatno smešno za one koji gledaju seriju :))

Zamerka matorog čoveka: jebo ih 3D i Kameron što ga ponovo vrati u modu! Veći deo filma 3D načelno ne smeta (mnogo), ali pred kraj kad je akcija baš frenetična, kadrovi su prebrzi za udobno gledanje u 3D (tj za gledanje detalja pri toj brzini što kretanja što sečenja kadrova neophodan je 2D). Možda je ovo i deo nekog marketinškog plana da imaju više publike jer nakon 3d gledanja ja imam želju da ga ponovo vidim u 2D. =o)

Nisam ni pročitao ovo prethodno, ali mi smo svi ciljano na 2D otišli, ne mogu da gledam 3D, smeta mi, ne osećam se ugodno dok gledam 3D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...