Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

slicno iskusenje sam i ja imao pre par nedelja kod kiroprakticara.. 2 sata, radni dan, sedim cekam red, i odgovaram na mailove preko telefona. ulazi tetka, seda na kauc blize sobi gde se radi terapija. pacijent izlazi, i tetka ustaje i ulazi pre mene. ja govorim gospodjo, ja sam sledeci, ona odgovara, ali ja imam zakazano u 2, ja kazem ja imam zakazano u 1.45 i jos uvek cekam red, dolazi doktor pusta nju prvu jer je "starija gospodja", ja nevera, i cujem tetku kako bitchuje iz ordinacije "kako taj mladi svet nema postovanja, sedi tamo dokon igra se s telefonom, ja sam izasla s posla".. posle sam doktoru objasnio da nisam od onog kova koji zenu pustaju prvu jer ima picku a ne kurac medju nogama

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ladno imam temperaturu ne mogu JE BE NO da verujem..,

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

A zamisli neko u teretani radi masu, a ti mu kažeš da svaka materija ima masu coolface-1.png

Sutra mi proslava petogodišnjice kreće već od 12 u gimnaziji, valjda će da me prodje ovo sranje...

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja vec par dana kasljem ko magarac,pa imam temperaturu,pa nemam,pa mi curi nos,u kurcu sam totalnom...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Danas su mamlazi iz Elektrovojvodine imali neke radove u blizini moje firme.

Kad su zavrsili, povezali su trofaznu struju nekako "naopako",

tako da su mi se posle njihovih radova testere okretale u suprotnom smeru od normalnog.

Onda smo ih zvali da im javimo da su sjebali stvar, na sta su oni odgovorili: "bice sredjeno u ponedeljak".

Pas mater svima.

Link to comment
Share on other sites

Kad su zavrsili, povezali su trofaznu struju nekako "naopako",

tako da su mi se posle njihovih radova testere okretale u suprotnom smeru od normalnog.

prvi put čujem da ovako nešto može da se desi, nisam imao puno elektrotehnike na faksu al bih rekao da je nemoguće spojiti naizmeničnu struju "naopako" i time obrnuti smer okretanja elektromotora.

Link to comment
Share on other sites

prvi put čujem da ovako nešto može da se desi, nisam imao puno elektrotehnike na faksu al bih rekao da je nemoguće spojiti naizmeničnu struju "naopako" i time obrnuti smer okretanja elektromotora.

Naravno da je moguće, redosled faza određuje smer rotacije na potrošaču pošto je prikačen direktno.

Link to comment
Share on other sites

:v

Nije trofazna struja nikakav rocket science, ako povežeš faze u kontra smeru, fazna razlika biće negativna (tj. uglovi), oni sinusi i kosinusi u indukciji biće negativni, biće obrnut smer vektora i onda ide ono pravilo desne ruke (hheeee) koje kaže da će magnetno polje da gura na kontra stranu i poz voz

Link to comment
Share on other sites

e vudu samo da znas ja sam te razumeo, da znas to samo e ja to sve imam na mom pametnom fakultetu sto je pametan mnogo

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

:v

Nije trofazna struja nikakav rocket science, ako povežeš faze u kontra smeru, fazna razlika biće negativna (tj. uglovi), oni sinusi i kosinusi u indukciji biće negativni, biće obrnut smer vektora i onda ide ono pravilo desne ruke (hheeee) koje kaže da će magnetno polje da gura na kontra stranu i poz voz

evo i wikipedia kaže da ne laže ovaj ivan. Nisam znao da postoje motori koji rade na trofaznu struju, a još manje da ovako rade.

Link to comment
Share on other sites

Danas su mamlazi iz Elektrovojvodine imali neke radove u blizini moje firme.

Kad su zavrsili, povezali su trofaznu struju nekako "naopako",

tako da su mi se posle njihovih radova testere okretale u suprotnom smeru od normalnog.

pa brate to je strava, ako je sve obrnuto, znači da će oni tebi plaćati račun za struju! :tf:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...