Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

mnogo sam slomljen poslednja dva dana,sve kao cekam da me prodje,a u stvari samo me lomi jos vise i vise

umoran sam,malaksao,imam neku temperaturu,grlo me boli prejebeno

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

UKIDA SE OBAVEZA POSEDOVANJA ZELENE KARTE ZA 33 ZEMLJE

AMSS je obavešten od Udruženja osiguravača Srbije da je Republika Srbija pristupila Multilateralnom sporazumu (Sistemu registarske oznake).

Multilateralni sporazum (MA), poznat i kao Sistem (pod-sistem) registarske oznake, predstavlja formalni dogovor jednog broja zemalja o međusobnom proširivanju teritorijalnog važenja osiguranja autoodgovornosti, koji za osnov ima priznavanje da je registarska oznaka dokaz o postojanju osiguranja autoodgovornosti prilikom ulaska motornog vozila koje se uobičajeno nalazi na teritoriji jedne od zemalja potpisnica sporazuma na teritoriju posećene zemlje, takođe potpisnice MA.

Na sastanku skupštine Saveta biroa zelene karte održanom u Dubrovniku, u maju ove godine, predstavnici Udruženja osiguravača Srbije su potpisali Multilateralni sporazum sa predstavnicima 32 nacionalna biroa osiguravača zemalja Evropskog privrednog prostora i pridruženih zemalja. Objavom u Službenom glasniku Evropske unije od 22.11.2011.godine, kompletiran je proces pristupanja Republike Srbije ovom sistemu i Sporazum stupa na snagu od 01.01.2012. godine.

Potpisivanjem Multilateralnog sporazuma i pristupanjem sistemu registarske oznake, prestaje obaveza da motorna vozila koja se uobičajeno nalaze na teritoriji Republike Srbije poseduju međunarodnu kartu osiguranja autoodgovornosti – zelenu kartu, prilikom ulaska na teritoriju neke od zemalja potpisnica MA.

Zemlje potpisnice Sporazuma (MA) u kojima više NIJE OBAVEZNO POSEDOVANJE ZELENE KARTE su:

Austrija, Bugarska, Belgija, Češka Republika, Kipar, Nemačka, Danska, Španija, Estonija, Francuska, Finska, Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Severne Irske (uključiv Kanalska ostrva i ostrvo Man), Grčka, Mađarska, Italija, Irska, Luksemburg, Litvanija, Letonija, Malta, Holandija, Portugalija, Poljska, Rumunija, Švedska, Slovačka, Slovenija, Hrvatska, Švajcarska (uključiv Lihtenštajn), Andora, Norveška i Island.

POSEDOVANJE ZELENE KARTE OBAVEZNO JE kada se ulazi na teritoriju neke od sledećih zemalja: Rusija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, Turska, Izrael, Iran, Makedonija, Albanija, BiH, Tunis, Maroko

ŠTO SE CRNE GORE TIČE, KAO I DO SADA ZELENI KARTON NIJE NEOPHODAN ZA PUTOVANJE NA OSNOVU SPORAZUMA O MEĐUSOBNOM PRIZNAVANJU POLISA OBAVEZNOG OSIGURANJA IZMEĐU SRBIJE I CRNE GORE.

poz za sve sto putuju za grcku -_-

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

4 godina srednje tehnicke najjaca bleja ikad

i leto posle prve godine faksa, da

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

mnogo sam slomljen poslednja dva dana,sve kao cekam da me prodje,a u stvari samo me lomi jos vise i vise

umoran sam,malaksao,imam neku temperaturu,grlo me boli prejebeno

Same thing here :/

Moram mnogo toga da uchim, a toliko nemam zivaca da sednem i “zagrejem stolicu“.Shto ovo radim svake godine, sprdam se na pochetku skolske godine, a na kraju ne znam gde cu pre :(

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Pa kapiram da cu se na faxu dozvati pameti, ako si na fax mislio ofc. :)

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

mnogo sam slomljen poslednja dva dana,sve kao cekam da me prodje,a u stvari samo me lomi jos vise i vise

umoran sam,malaksao,imam neku temperaturu,grlo me boli prejebeno

taj virus smara do jaja :D mene vec 7 dana boli grlo uzasno :D promena nema :D 40 litara caja ferveksi neo angini sirupi tantum verde :D nista ne pomaze..

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zadnja 2-3 dana samo spavao i spavao i spavao, ne znam koji mi je vrag, bukvalno mi telo samo pada u krevet.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Čitam sad u ''24 sata'' da je čuvena kafana-restoran ''Ruski car'' prestala da postoji i da će na njenom mestu da se otvori nekakva picerija iz lanca picerija ''Vapijano''. Sramota za Beograd i poraz tradicije i istorije od strane kapitala i globalizma.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...