Jump to content

"brendiranje" RURomobila


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moj predlog je da motivi na crtama ne budu narandžasti nego druga nijansa crne, ili još bolje da crte budu mat a motivi sjajni (matte/glossy jelte). i uradio bih brending samo na crtama, ali celom dužinom, ne bih ništa sa strane lepio.

btw crte su na krovu krive, to sam izvalio, vidi se kad se gleda od pozadi. nije da nešto smeta, nego eto, konstatujem.

e, da, ovaj natpis na mreži napred je prelep :)

Link to comment
Share on other sites

Pa sa tim smo i mislili da idemo, sećate se moje priče dal' narandžasto ili tako... fora je što je tu kombinaciju mat/glossy teško prikazati na montaži, pa smo se odlučili za ovu. Možemo da stavimo kao nešto svetliju crnu da "simulira" tu drugu varijantu lakiranja, što bi u ovom slučaju bila mat, pošto su strajpovi "glosi".

OK, onda ćemo videti za mat varijantu tih folija tj. ispisa, videćemo koliko je to moguće napraviti lako.

Sa druge strane, meni je RURomobil nikad nisam čitao RURmobil, ali recite šta vam se više sviđa ili je pravilnije i može.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo da dodam da je moj deo posla - logoi/amblemi. Radili bi se od providnog klirita 3mm koji ce na poledjini imati srebrnu foliju, to je najjeftinija a dovoljno efektna varijanta cini mi se. Za sada je u planu da se na zadnjoj strani kola, tamo na onoj crnoj povrsini izmedju stopaljki, uradi ispis Ruromobile. Isti font kao ono sto je Laki stavio na prednju masku (ja biro font, ha!), samo veći. Skinuli bi postojece ispise Ford i Taunus. Pored toda, KLANRUR logo kao ovaj sto je na forumu gore levo ide na prednja krila, skroz napred, ne neki veliki format, onako diskretno. Naposletku, isti taj KLANRUR ide na volan. Predlozi, sugestije, komentari?

Sto se ovih Lakijevih predloga tice, sto ne bismo samo izradili motive u mat-crnoj foliji, koje bismi posle sami lepili na strajpove, celom duzinom? Mada, posyoji opasnost da to uopste ne napravi efekat kao sto smo mi zamislili, tj. da se nece videti skoro uopste.

Dalje, slazem se da je ovo dole prenatrpano. Moj je predlog da se u folijama izreze KLANRUR.RS i zupcanik u nastavku toga, sto bi moglo da popuni taj donji deo vrata iznad sajtni. Ili to ili nesto slicno tome, dovoljno jasno da covek iz daljine moze da procita/skapira.

Talk! :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ja bočnu stranu kola uopšte ne bih dirao! ta bočna linija mi je najgotivnija i mislim da ona hromirana lajsna treba da ostane jedini motiv. "klanrur.rs" može da se nalepi na zadnju šoferku, al i ne mora, kako hoćete.

Link to comment
Share on other sites

Izmenio sam ovu šlajfnu sa strane "pravom", bez obzira da li odustajemo od te ideje. Čisto kad je već napravljena "da se ne baci". Meni isto ne mora ništa da ide sa strane.

Kad smo kod skidanja stvari, iako meni u prvi mah da se skida to pozadi nije delovalo kao ne znam kakva ideja, sad me "nateralo na razmišljanje" o ovom ispisu Ford napred, meni je nekako možda previše, posebno uz ovo ruromobil. Ne znam koliko je to lako skinuti, ali deluju mi slova i malo kriva a i nepotrebna, ali opet, možda je to previše cimanja bezveze, a i možda se skine boja ispod, ko zna kako je to napravljeno.

Link to comment
Share on other sites

OK, batalili smo to, razumeli smo se, idemo dalje.

Dajte šta mislite da je najbolje od pojmova da ide. Meni je najlakše da vas lepo PM-ujem sve redom i pitam da mi dostavite sliku za koju hoćete da ide na foliju osim ako nemate neku drugu ideju.

I šta mislite o ovim FORD slovima što sam pit'o?

Link to comment
Share on other sites

ja bih ford slova ostavio...kontam da je cimanje,a sa moje estetske strane,svidjaju mi se

ovo ruromobil dole na zici je perfect!I koji crni rurmobil, RUROMOBIL zakon!

ovo sa bocne strane mi je ono,na trenutak mi kul,a na trenutak smesno,tako da mislim da sam blize tome da nema potrebe bocna strana da se dira,ili bih ja predlozio mozda da ide od branika do branika,nekim ono MASNIM BOLDOVANIM FONTOM KLANRUR.RS

ova ideja za linije mi se skroz svidja,imate moj glas :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

to FORD cu ja sam da skinem, necete ni primetiti :D

inace, vrela voda i spahtla ce uraditi poso.

sto se pojmova tice, izaberi Laki neke od najupecatljivijih (ono tipa SSI, rejv i ostalo) i dodaj nickname-ove ucesnika projekta ruromobila i to je to. Ako neko ima neki zanimljiv predlog za pojam/grafiku za strajpove, neka kaze.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

e bas tako sam ja i zamislio!!!

MOZDA SMO BRACA!

high five bro!

mnogo mi je cheesy to sa АДРЕСА.ЦОМ , svaki drugi kombi ima tako nešto na sebi. Može klanrur.rs adresa negde, ali kao manji detalj a ne glavni motiv dizajna/brendinga

slazem se skroz, ostavljam to Lakijevim dizajnerima da unaprede. ;)

po meni, a to je mislim Drale negde jednom rekao i slazem se sa tim - ovaj auto je prevashodno reklama za RUR, stoga bi trebalo da bude takvo nesto upecatljivo. Ne mora to da bude internet adresa, moze da bude i SSIKMIJ kao glavni motiv, al da nekako upucuje na RUR.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...