Jump to content

Bajsem na more!


Recommended Posts

Pa to, što bi se reklo na bajsu može da pukne guma, sve ostalo je izuzetno nerealno da se desi na takvoj ipak relativno maloj kilometraži (većina ozbiljnijih i kvalitetnijih delova ima garancije na po 10-20k km). Ja još nisam u kondiciji za bajs, tako da eventualno varijanta dok steknem kondiciju, dakle tamo najranije sredinom maja ako budete pravili nešto.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Они што сам ти их помињао су ишли комплет на камп варијанту, како уз пут, тако и у Грчкој/Хрватској. Е ту бих ја рекао "never go full retard", с обзиром да су у Грчкој били целих 2 дана, те не видим поенту толиког мазохизма, али ок, свако ради што хоће.

Е да, и мораш видети пре пута тачно руту којом би ишао, јер, на жалост, ауто пут је но-но за бициклисте... што је штета, јер би онда пут био кеса.

Прошле године сам по први пут био у Грчкој, а и у Бугарској, те сам се баш изненадио. Наиме, уз искуство са ЦГ мислио сам да је и у ове две земље, плус Македонија, неки крш + планине комбо пре мора... ма какви, чини ми се да би ти 10 пута било зајебаније да дођеш до ЦГ границе уз константно повећање надморске висине и паћења, Рудник и Златибор пре тога, јер до Грчке ја нисам видео ниједну једину озбиљнију узбрдицу. Има неких планина у даљини, али ван ових главних путева.

Сад, да ли и споредни путеви којима може да се пичи бициклом, воде истим правцима без значајнијих успона - не знам, али Google Earth истраживање бих ти препоручио да видиш на шта ћеш налетети.

Link to comment
Share on other sites

Е да, и мораш видети пре пута тачно руту којом би ишао, јер, на жалост, ауто пут је но-но за бициклисте...

:((( A ja sam mislio da krenem juzno pa da pitam ljude kuda za Lefkadu ... NISTA OD OVOGA ONDA! :tf:

Postoji predlog rute, koji je tacno 999km do Lefkade, gde ima samo dva penjanja i to pred sam cilj. Posle je sama Lefkada jebena sto kazu Dvini i Zverko.

Kao sto napisah u prvom postu, autoput nikako. Em je opasan em je dosadan.

I samo bih hteo da napomenem sto se mazohizma tice - tu nema nikakvog mucenja, poenta je da se voznja bicklom koje je uzivanje samo po sebi spoji sa jednim izazovom i nagradom u obliku mora na kraju. Mislim, sigurno ce biti teskih deonica/momenata, al to je mucenje koliko i kondicioni trening u bilo kom sportu ...

Pa to, što bi se reklo na bajsu može da pukne guma, sve ostalo je izuzetno nerealno da se desi na takvoj ipak relativno maloj kilometraži (većina ozbiljnijih i kvalitetnijih delova ima garancije na po 10-20k km). Ja još nisam u kondiciji za bajs, tako da eventualno varijanta dok steknem kondiciju, dakle tamo najranije sredinom maja ako budete pravili nešto.

dobro ... moze da pukne lanac, prsnu sajle menjaca/kocnica, popuste zice na tocku, odvrne se neki sraf, al' sve se to prodje kroz pripremu.

Da ne pametujem puno, evo vodicu se ovom vrhunskom paklistom sa par mojih izmena:

http://www.ciklonaut.com/Kakovako/Paklista/Paklista.htm

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Postoji predlog rute, koji je tacno 999km do Lefkade, gde ima samo dva penjanja i to pred sam cilj. Posle je sama Lefkada jebena sto kazu Dvini i Zverko.

Ne znam rutu, ali da li si razmotrio varijantu preko Bitolja umesto standardno uz auto-put? Dosta se preseče, doduše nisam pratio tu kako idu usponi i sl.

dobro ... moze da pukne lanac, prsnu sajle menjaca/kocnica, popuste zice na tocku, odvrne se neki sraf, al' sve se to prodje kroz pripremu.

Pa dobro, ali uz dobar servis i pripremu kvalitetnog bicikla pred polazak šanse da se desi nešto od toga u nekoj vožnji koja nije divljanje (a verovatno neće biti ako se prelazi ~100km na dan :) je 1:1.000.000. Takođe kapiram da je dovoljno poneti one plastične djokice za zamenu guma, rezervne gume i ona multipraktik alat za bicikl koji koriste ovi serviseri, to je ono što izgleda kao swiss army knife samo što ima ima imbus, par ključeva u standardnim dimenzijama za bajs i to.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

za taj poduhvat istampajte na engleskom neke majice tipa "pedalam za decu, unicef 2012 kurac palac"

cisto da budete neutralni pred svim lokalnim zivljem usput....... :D Ili stvarno osmislite neki higher cause

na konto kojeg mozete da izvucete i neke sponzore...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Kakva kola/motori sponzorstvo, ko ce da finansira 5 "ludaka"? Sem ako nekom nije tata direktor NIS-a.

Nece vam niko dati kola da vas prate ali mozete dobiti finansijsku medijsku i mozda neku drugu podrsku zato sto ima puno organizacija kojima je bitno da je nesto EKO FRIENDLY. Primera radi kad sam se lozio sa ekipom da idemo u neke pizde materine motorima svi zivi su nam govorili da nije problem za sponzorstvo samo kad ne bi trosili benzin ... peske ... bajsom ... itd itd

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo zvuci, ali kolicina posla u firmi je prevelika ovog leta + nemam drumski bajk.

Ne treba ti drumskik, mozda je i bolje ici mtb-em.

A sto se posla tice, nadam se da cu i ja uspeti da isboksujem taj godisnji, kuva se zesca frka u firmi :| Samo da rokovi budu pre polaska i miran sam.

za taj poduhvat istampajte na engleskom neke majice tipa "pedalam za decu, unicef 2012 kurac palac"

cisto da budete neutralni pred svim lokalnim zivljem usput....... :D Ili stvarno osmislite neki higher cause

na konto kojeg mozete da izvucete i neke sponzore...

Ako naletimo na neke budale nece nas ni Unicef maje spasiti relano :)

Nece vam niko dati kola da vas prate ali mozete dobiti finansijsku medijsku i mozda neku drugu podrsku zato sto ima puno organizacija kojima je bitno da je nesto EKO FRIENDLY. Primera radi kad sam se lozio sa ekipom da idemo u neke pizde materine motorima svi zivi su nam govorili da nije problem za sponzorstvo samo kad ne bi trosili benzin ... peske ... bajsom ... itd itd

Pa ... kad tako kazes "svi zivi" deluje lako. Sastavicu neku ponudu, mada ne vidim sta bi mogli da nudimo za uzvrat, reklamu u Youtube klipovima?

Generalno me smara ta prica jurenja sponzora, ova voznja bi vozio sebe radi najvise, jer je meni trip, a nije nesto epski tipa "Bicklom oko sveta". Kontam da bi to jurcanje sponzora i frka oko njih samo pokvarila uzitak.

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti drumskik, mozda je i bolje ici mtb-em.

ne da je bolje, nego likovi sa cikloberza foruma svi složno viču "nikako drumašem na ta duga putovanja!", iz više razloga (češće pucanje guma, neudobno posle par dana itd.. Idealno je (po njihovim pričama) MTB sa nekim tanjim gumama (al ipak debljim od drumskih) i to je to. A kad smo već kod tog foruma, savetujem ti da se reg tamo pa pitaš za par saveta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ウエーター, Nidzo ... ste i dalje za?

Probao sam prosli vikend 100km po najvecem suncu i vetru (1krenuo oko 11h) sa bisagama punim skoro kao za put i stukao 200km ispod 8 sata, prosecna malo preko 25kmh i dan posle sam bio spreman do fruske i nazad (140+ km) sve sa spavanjem na tvrdoj zemlji! *badassoverhere*. Izmorim se posteno za tih 100km ali uglavnom ledja, koja odmorim kroz narednih par sati i opet sam spreman za voznju ...

Odjednom mi je realnija varijanta 5 dana voznje do grcke - 200km na dan. Ono 4h voznje od svitanja, pa 8h odmora i bleja has/ceps/razgledanje kad je jako sunce, pa 4h voznje do zalaska sunca. Jedino sto mi je bajs jeben za uspone, njih cu da preguram.

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

spule, koji bajs imas? mtb ili neki road bike sa tankim, slick gumama? posto ovih dana dosta vozim, i vidim da mi je solidan napor da cepam par sati prosecnom brzinom od 17kmh sa blago izduvanim kramponkama.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

slik sam batalio jer su mi mnogo pucale, previse djubreta ima unaokolo. malo, malo, pa neka srcha, opiljci, i ko zna kakva sranja na putu koja ne stignes da obidjes kad si u brzini. mislim da mi je sa njima jedne sezone zadnja pukla 10 puta.

retko kad stizem da vozim duze od dva sata, pa se vise istrosim sa kramponkama za to vreme, sa slik gumama mogu da vozim ceo dan.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Aj kad sam vec ovde, a mrzi me da se cimam do servisa, i ne radi danas, kol'ko bi me izasla nova prednja guma + rad?

Puce jesenas, a sad lepo vreme pa ko veli da ga snesem sa tavana i vozim.

www.totalbike.rs

www.planetbike.co.rs

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

U teoriji-jesam!

U realnosti i dalje ne znam da li renoviram kafic u julu tako da ne mogu nikakva obecanja da dajem ovde.

Praticu forum svakodnevno naravno, mene sto se tice ti racunaj da imas jos jednog u grupi do dana polaska (ukoliko ne utice ni na sta naravno), pa ako ispalim sisa sam... Jebi ga rado bih eskivirao to al nece da moze ako mora da se desi tada.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Aj kad sam vec ovde, a mrzi me da se cimam do servisa, i ne radi danas, kol'ko bi me izasla nova prednja guma + rad?

Puce jesenas, a sad lepo vreme pa ko veli da ga snesem sa tavana i vozim.

brate ako ti uzme vise od 150 kinti nabodi ga u glavu

a realno to mozes i sam,cak i ja znam da krpim gumu,a ja sam se jedva naterao i sijalicu da naucim da zavrnem

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

slik sam batalio jer su mi mnogo pucale, previse djubreta ima unaokolo. malo, malo, pa neka srcha, opiljci, i ko zna kakva sranja na putu koja ne stignes da obidjes kad si u brzini. mislim da mi je sa njima jedne sezone zadnja pukla 10 puta.

meni pseudoslik (ili kako već) super rade pos'o i dosta solidno guraju evo već ne znam koju sezonu. OK, ne vozim baš puno ali sam prilično zadovoljan, a nema ni frke sa putevima itd.

Aj kad sam vec ovde, a mrzi me da se cimam do servisa, i ne radi danas, kol'ko bi me izasla nova prednja guma + rad?

Puce jesenas, a sad lepo vreme pa ko veli da ga snesem sa tavana i vozim.

Ako je samo unutrašnja, ovo što kaže Gruja, 150 kinti :) A za spoljašnju stvarno ne bi trebalo da ti uzme više od 100 din za ruke pored cene gume.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...