Jump to content

besplatno vadjenje umnjaka


Recommended Posts

secam se da je Stomatoloski imao akciju da su pregledi i manje intervencije (?) besplatne za studente, ali drug je skoro bio pa su mu obicno brusenje naplatili 400 dinara.

u poliklinici su pogubljeni i ne bih da zavrsim bez cele vilice, ali naravno, ako je neko imao dobra iskustva tamo, neka napise kod kog zubara =)

dakle, besplatno vadjenje umnjaka za studente, gde?

poz za mesaru

Link to comment
Share on other sites

vadjenje klestima je 2-3k privatno, dok je hirursko vadjenje vise, 6-7

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

al ak je kupio patike od 150e, moze puno toga

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Zdravstvena knjizica vise nema veze sa zubarima, zubari (stomatolozi) su se odvojili od zdravstva i sve naplacuju, rade na neki procenat od toga sto napalate ili uzmu sve nisam siguran bas, znam jednu zubarku koja je zaradjivala oko 100.000 mesecno jer je dobro radila posao i ljudi su stalno dolazili kod nje, dok su njene kolege koji nemaju pojma jurili pacijente po cekaonicama i uspavali da navataju one koji nisu tu prvi put, neznam koja je cena za vadjenje zuba raspitacu se sutra pa cu da javim, ovo govorim za dom zdravlja cisto da ne bude zabune :)

Poz

Edited by Invader

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam vadio 2 umnjaka.

- Kod privatnika, oko 2,3,4 hiljade je vadjenje umnjaka koji je vec izrastao, znaci samo da ga ischupaju, to moze da uradi i obican stomatolog uglavnom. 100 do 150 eur je vadjenje impaktiranih umnjaka (jos su u mesu, rastu ukoso guraju zube, ili cak horizontalno, jedu govna itd), i to mora da vadi hirurg.

- Na stomatoloskom faksu zaista mozes za dz da izvadis cini mi se, ako imas zdravstvenu knjizicu, najbolje da zoves i da pitas.... ja sam zvao pre par godina, i moglo je, ali tada mi je bas bilo frka da izvadim sutra posto me je bolelo, a tamo su uvek puni, i zakazuju fazon za 10 dana do 2 nedelje.

edit: pre ova 2 umnjaka sam vadio jedan pre oko 3 godine, u domu zdravlja na vozdovcu, platio sam nesto malo posto nisam imao knjizicu u tom trenutku... mogu ti reci samo da.... bolje plati 100 eur kod privatnika. Ne bih da te plasim, ali sta sve tu moze da se desi, iskomplikuje itd... kad ljude koji ti rade boli kurac sta rade, daju ti 3/4 anestezije, nece da ti daju jos ako te boli itd.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Kad sam video topik setih se da je tetka zubarka (privatni) te da je najbolje nju da pitam, ali nikako da se setim, pa elem sad sam se setio. Dakle kod nje je hirurško vađenje umnjaka koji je izrastao 7k din.

100 do 150 eur je vadjenje impaktiranih umnjaka (jos su u mesu, rastu ukoso guraju zube, ili cak horizontalno, jedu govna itd), i to mora da vadi hirurg.

Ovo je otprilike to što se tiče ovih koji nisu nikli.

U Domu zdravlja se plaća takođe, nije sigurna, ali misli 4-5k (nigde više što se stomatologa tiče nije bitno da li imaš knjižicu).

Na Stomatološkom imaš nekoliko varijanti - da ti radi student 2.5k, da ti radi lekar na specijalizaciji 4k i da ti radi profesor 12k.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...