Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

Pa sad prekomerna upotreba sile - realno ga nisu sad nesto isprebijali niti ima bilo kakve trajne posledice. Ako je krenuo da bezi, kao sto ide vest ne znam tacno sta se desilo, oni imaju pravo da ga savladaju, savladali su ga, nisu ga nesto sad isprebijali ili tako nesto. 

 

Sa Himlerom ti nije dobro poredjenje jer je on bio prakticno kreator te politike, nije bio puki izvrsilac. Nijedan cuvar konc logora nije osudjen za ratne zlocine, osudjeni su nalogodavci. U tom smislu je ovde kriv Djilas, Mali, Vesic, ali nije kriv komunalni pandur koji radi posao koji mu je receno da radi. 

jedan od 100 primera je rudolf hes... nije bio cuvar, ali je bio daleko od nalogodavca... obican hladnokrvni birokrata... smrt vesanjem...

a neke cuvare jure i dan danas iako imaju fazon 90+ godina...

btw nije nijedan kreator politike na balkanu devedesetih osudjen... mir mir mir... niko nije kriv?!? :P

Link to comment
Share on other sites

ostalo mi u glavi njegovo ime sa nekog historija verovatno...

sada sam izguglao... bila su dvojica... ja sam mislio na komadanta ausvica, a ti verovatno na lika hitlerovog pomocnika koga se odrekao kada je 41. zapalio u skotsku da sklopi mir i tamo je uhvacen...

mada ako me opet ispravis verovacu vise tebi nego wikiju... i to nije sarkazam... :***

Edited by Sarma
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oni jesu kao tako nesto pricali, ali daleko od toga da je to jos zazivelo niti verujem da ce uskoro. S druge strane ce ga sigurno drkati ako hoce da izvadi povlasticu za prevoz, a potencijalno mogu da ga drkaju za neke druge usluge vezane za Grad Beograd. A uostalom ako se toliko plasi onda mu je bolje da plati kaznu da mirno spava :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

meni danas oduzeli onu plasticnu nepersonalizovanu karticu :)
nisam otkucao, nisam hteo da im dam licnu, nisam  hteo da im dam pare i kapiram da su to uradili cisto eto kao, da nesto kucaju...
i lagano mi dali fiskalni isecak gde sve uredno pise zasto kada gde i kako su mi oduzeli, tj ponistili :)

jedino mi zao sto sam imao 145din na kartici :D
ali dobro, imam u steku jos jednu :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...