Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

---------

 

Po meni su trebali da iskuliraju i da je puste. Sta, kao, postuju slovo zakona ili taj neki rad?

 

Nema sta oni da postuju slovo zakona .... posao im je da ga sprovode. 

 

Ako iskuliraju i puste nju, zasto onda ne bi iskulirali i pustili svakoga? Zasto onda i postoje ti panduri uopste?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice, ti komunalci sa mandatom koji imaju i zaduzenjima koje imaju - i ne trebaju da postoje.

 

A te fore "to im je posao" ostavi za odbranu nekog NAZI SS cuvara logora. Mozda je morao da nadje neki posao, pa je nasao posao komunalnog policajca, ali ne mora da ga se drzi kao pijan plota. Mnogo vaznijih i tezih zakona se ovde niko ne drzi, ali ima ljude kao sinteri pse da lovimo po ulici jer nisu imali kovu za prevoz? 

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice, ti komunalci sa mandatom koji imaju i zaduzenjima koje imaju - i ne trebaju da postoje.

 

A te fore "to im je posao" ostavi za odbranu nekog NAZI SS cuvara logora. Mozda je morao da nadje neki posao, pa je nasao posao komunalnog policajca, ali ne mora da ga se drzi kao pijan plota. Mnogo vaznijih i tezih zakona se ovde niko ne drzi, ali ima ljude kao sinteri pse da lovimo po ulici jer nisu imali kovu za prevoz? 

 

 

Necu da ostavim to za odbranu bilo cega. To im je posao, dealwithit.jpg.

 

Mozda je morao da nadje posao, pa jos zaista veruje u to da sprovodi neki zakon koji pise negde.. u kome pise da ako ne placas kartu , da moras da pokazes licnu kartu i platis kaznu, a da ako neko nece da pokaze licnu kartu, imas pravo da mu nakacis lisice i privedes.

 

Ne mora da ga se drzi kao pijan plota? Pa sta treba da radi? Da ide redom i tapse ljude po ramenu sto nece da se legitimisu i plate kaznu? To je kao da mi kazes.. evo Drasko radi u banci, radi neke kontrole XY-a, ali ne mora da ga se drzi kao pijan plota, ipak narod/firme nemaju bas mnogo para....

 

pls

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mislim da grešiš, nema pravo žardinjerac da hapsi, mora da zove prave pandure. jesu ovu nesretnicu hapsili žardinjerci ili pravi panduri?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Sta znam.. evo clan 19. i clan 20.

 

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_komunalnoj_policiji.html

 

Sad.. sta se desi kada po tom clanu 20. se lice opire ili hoce da pobegne...

 

Pa po nekom clanu 24.

 

"Sredstva za vezivanje komunalni policajac može, u skladu sa zakonom, da upotrebi protiv lica koje pruža otpor ili pokušava da pobegne."


Da, to je bas isto! Provetri malo tu kulu od slonovace, nije zdravo kad se ustoji vazduh..

 

Nije isto, nego gospodja nije htela da plati kartu, poz voz. Dobila je lisice zato sto tako pise u zakonu, a ne zato sto neko sad selektivno hoce da vrsi represiju nad jadnim srpskim narodom koji nema leba da jede.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

mislim da grešiš, nema pravo žardinjerac da hapsi, mora da zove prave pandure. jesu ovu nesretnicu hapsili žardinjerci ili pravi panduri?

 

Komunalci, ali oni na to imaju pravo (sad neko se poziva da to nije u skladu s Ustavom, ali to je vec na nekima drugima da pokazu). U zakonu lepo stoji:

 

 

IV OVLAŠĆENJA KOMUNALNE POLICIJE

Vrste ovlašćenja
 
Član 16
 
U obavljanju poslova komunalne policije, komunalni policajac ima sledeća ovlašćenja:
 
1) upozorenje;
 
2) usmeno naređenje;
 
3) provera identiteta;
 
4) dovođenje;
 
5) pregledanje lica i predmeta;
 
6) privremeno oduzimanje predmeta;
 
7) video nadzor;
 
8) upotreba sredstava prinude, i to fizičke snage, službene palice i sredstava za vezivanje.
 
Pored ovlašćenja iz stava 1. ovog člana, komunalni policajac može, kada je za to ovlašćen zakonom, drugim propisom i opštim aktom grada, izreći mandatnu kaznu, podneti prijavu nadležnom organu za učinjeno krivično delo, podneti zahtev za vođenje prekršajnog postupka i obavestiti drugi nadležni organ da preduzme mere iz svoje nadležnosti.

 

Dakle oni imaju pravo da joj provere identitet, ako nema licnu kartu da je dovedu pred organ koji to moze, u ovom slucaju MUP, ako treba i upotrebom palice i sredstava za vezivanje, tj lisica. 

 

Komunalna policija nije besmisleno smisljena, ima razloga zasto postoji, izmedju ostalog da bi gradovi mogli da rese probleme kao sto su bahato parkiranje, nelegalna prodaja, pa i neplacanje karte u javnom prevozu. Sad zasto oni trenutno u Beogradu resavaju samo ovaj poslednji problem je drugo pitanje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

u majku mu jebem, dakle i zardinjerac sme da hapsi. pa ovo je vec zajebancija epskih razmera. odma da napravimo fb grupu otpor komunalcima.....

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 

Komunalna policija nije besmisleno smisljena, ima razloga zasto postoji, izmedju ostalog da bi gradovi mogli da rese probleme kao sto su bahato parkiranje, nelegalna prodaja, pa i neplacanje karte u javnom prevozu. Sad zasto oni trenutno u Beogradu resavaju samo ovaj poslednji problem je drugo pitanje.

jea. i da hapse dedu na pijaci i da se biju sa crnogorskim "studentima"

ja sam stvarno za red i poštovanje pravila, ali utroba mi se okreće od žardinjerije, i lično bih voleo da ih lomi neko svaki dan.

Pa brate... komunalac sme da hapsi. Da ne sme da hapsi kako bi sprovodio bilo sta? Dobar dan, dobar dan? Ocete da platite kaznu? Necete? Ok, nastavite...

 

Onda neka brate krenu da vode prave pandure sa sobom da oni sprovode to.

pa upravo, komunalna policija je nepotrebna glupost. na stranu sto je kako se čini, većina zaposlenih dostupna u retard profilima.

mislim, nisu mi nikad tražili lk, ali ne znam kako bih odreagovao na takvo poniženje da mi neki retard traži lk.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nije isto, nego gospodja nije htela da plati kartu, poz voz. Dobila je lisice zato sto tako pise u zakonu, a ne zato sto neko sad selektivno hoce da vrsi represiju nad jadnim srpskim narodom koji nema leba da jede.

----------

 

Pa to ti kazem, i onaj Jesa je ugusen u radnom logoru jer je tako pisalo u zakonu a on se tu drznuo da zivi i pored slova zakona!

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa jeste, jer se ti pozivas na to da u zakonu tako pise! Boli me kurac sta pise u zakonu ako je zakon van ove dimenzije. Po zakonu su namestili da komunalni policajci, koje placamo ti i ja, rade za privatnu firmu. Ej druze, kao da panduri po zakonu moraju da obezbedjuju filijale banaka, umesto da one same placaju obezbedjenje (i nose se sa svim rizicima koje taj posao nosi).

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da ga se drzi kao pijan plota? Pa sta treba da radi? Da ide redom i tapse ljude po ramenu sto nece da se legitimisu i plate kaznu? To je kao da mi kazes.. evo Drasko radi u banci, radi neke kontrole XY-a, ali ne mora da ga se drzi kao pijan plota, ipak narod/firme nemaju bas mnogo para....

 

pls

 

pls ti,

 

mom bivsem gazdi su banjavali xyz u radnju zato sto je tenda izlazila pola metra na ulicu da bi ih ovaj svaki put odjebao sa par kila banana i ananasa

 

napravljeni su da bi plasili nejac, treba ih nabiti na kolac sve sa sve kontrolorima, a od njihovih plata da uvedu dzabe prevoz i vrate javne kuhinje

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

jea. i da hapse dedu na pijaci i da se biju sa crnogorskim "studentima"

ja sam stvarno za red i poštovanje pravila, ali utroba mi se okreće od žardinjerije, i lično bih voleo da ih lomi neko svaki dan.

Komunalna policija je i uvedena zato sto su ovlascenja komunalne inspekcije bila premala. Primer - ciga prodaje neka polovna sranja na trotoaru ispred buvljaka, dodje mu komunalni inspektor i oce da mu pise kaznu za nelegalnu prodaju, ovaj mu kaze odjebi i to je to. Osim u slučaju da komunalni inspektor moze sa sobom da povede i regularnog pandura nije mu mogao bas nista. A realno pandura ima premalo i ne mogu da se bave i time. Zato bi trebalo da postoje komunalni policajci koji se realno bave isključivo manjim prekrsajima ali imaju neka ovlascenja policije da bi mogli da ih sprovedu u delo. To se odnosi i na divlju gradnju, parkiranje, baticu koji seta pitbula bez povodca i slicno, dakle gomila nekih tih sitnijih komunalnih prekrsaja. Kazem ono sto je problem s sprovodjenjem tog zakona jeste sto ispade da se oni bave isključivo asistencijom BusPlus kontrolorima, ali tu nije kriv zakon vec trenutna izvrsna vlast u gradu koja im je to postavila kao prioritet. Selektivno sprovođenje zakona je uvek najgora opcija.

Ja sam prisustvovao letos u Nemackoj kada dva lika, verovatno komunalna pandura (ili nesto slicno, nisu panduri) sklanjaju dvoje narkomana koji su odlucili da spavaju ispred ulaza u zeleznicku stanicu. Nimalo lep prizor, niti su bili imalo prijatni prema njima, ali jbg neko to mora da odradi. I nemojte mi sad s "nismo mi Nemačka", upravo to i jeste poenta da u znacajno uredjenijem sistemu od naseg takodje postoji potreba za takvom sluzbom.

I na kraju sto se konkretnog slucaja tice ja sam skroz za proteste protiv BusPlusa, gradske vlasti, komunalne policije, za inicijativu da se promeni zakon ili bilo sta, to je sasvim ok. Problem je sto kad cutis a onda te neko uhvati u busu bez karte i hoce da sprovede zakon takav kakav je sad onda realno bas i nemas mnogo prostora da se bunis, upravo ovo sto je Pesma pricao.

mislim, nisu mi nikad tražili lk, ali ne znam kako bih odreagovao na takvo poniženje da mi neki retard traži lk.

Posto inace kad god ti je standardni pandur trazio LK si bio siguran da ku je IQ preko 140? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 sve je to lepo u teoriji zverko, kao i sve što pričaš, ali komunalci nisu napravljeni da bi uveli red, jer red uveden nije, nego da bi postojala još jedna institucija za pljačku, uvaljivanje partijskih vojnika i dinstanje javnih nabavki

 

 a za bus plus, ovo što rami kaže - ti državnom institucijom obezbeđuješ naplatu PRIVATNOJ FIRMI

 

 treba ih lomiti i pljuvati po njima

 

Ma ja uopste ne sporim da treba pljuvati po bilo kome zbog uvodjenja privatne firme, komunalne policije koja ne funkcionise kako treba i slicno. Ja samo kazem da je besmisleno optuzivati onoga ko sprovodi ono sto smatras za besmislen zakon, treba napadati onoga koji ga je doneo. 

 

Primera radi po meni je besmisleno da ogranicenje brzine u gradu svuda bude 50km/h, realno negde moze da bude bar 70, npr u Jurija Gagarina (vecina ljudi i vozi bar toliko). I sad mene pandur zaustavi jer sam vozio 70km/h gde je dozvoljeno 50 i sta ja treba da mu ne dam vozacku da mi pise kaznu? Da mu objasnim kako mu ne valja zakon? Da ga pitam sto ne hapsi Miskovica nego mene sirotinju? Ili da cekam da me privede uz nadu da ce to neko snimiti i da cu sutra u vestima biti sa "jadan gradjanin priveden jer je malo prekoracio brzinu"?

 

@ zverko

 

stadtpolizei se zovu, kao komunalna kod nas, samo mogu da hapse.

 

Eto, sad imamo i naziv. Mada smo zakljucili da i ovi nasi u nekom smislu mogu da hapse :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Posto inace kad god ti je standardni pandur trazio LK si bio siguran da ku je IQ preko 140? :)

nema, ali pandur i služi za to, i tu nemam nikakav problem, niti ga pravim. imam problem sa dodatnim slojevima koji se postavljaju u ulogu "čuvara reda", i sa time što mislim da se bespotrebni, preskupi za održavanje i da ne rade ništa

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...