Jump to content

Život u BG


Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam zasto niko ne spominje Banjicu, meni se tamo cini kao sasvim fina lokacija. One zgrade kod okretnice su sasvim solidne za zivot, i naravno skola je blizu trzni i sve ostalo.

A sto se tice rezije i svega toga, pravo da vam kazem ovde u Indjiji su cene prilicno jednake sa Beogradom, recimo ja u stanu od 70 kvadrata placam reziju nesto preko 150e.

Doduse sto se tice belvila sada su odselili cigane, mada delovace nekako pusto bez njih :-)

Edited by zoNg
Link to comment
Share on other sites

Можда је тај твој ортак на неком другом месту на лединама, шта знам, али не верујем да је много ствари промењено у ових пар година..

Struja je u medjuvremenu rešena, tj nema isključenja zimi iako se ljudi greju na istu. Za vodu nisam siguran, ali mislim da i dalje postoji problem leti sa slabim pritiskom. Svakako Ledine nije isto što i Novi Beograd u normalnom smislu, pre bi se moglo uporediti sa Surčinom ili s druge strane s Borčom i sl.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Struja je u medjuvremenu rešena, tj nema isključenja zimi iako se ljudi greju na istu. Za vodu nisam siguran, ali mislim da i dalje postoji problem leti sa slabim pritiskom. Svakako Ledine nije isto što i Novi Beograd u normalnom smislu, pre bi se moglo uporediti sa Surčinom ili s druge strane s Borčom i sl.

Матори, ја сам сад' у Борчи, и разлика је буквално небо и земља :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm, ajde da se nadovezem, posto je semi-related. Dakle, u pitanju je iznajmljivanje stana/garsonjere za studenta (ili dvoje) ekonomskog fakulteta. Neke od bitnijih stvari koje sam hteo da pitam/ustanovim su:

-Lokacija/prevoz - koliko sam primetio overall vecina je za nbg, a i kapiram da je win-win po pitanju prevoza, pogotovo tramvajskog, posto ionako ne koristi Brankov (mada dosta buseva staju na zelenom vencu, a to mi je tipa 5-7 minuta da se spustim dole). Pored pristupa fakultetu, sekundarne lokacije su centar/Trg, Kalis, eventualno bulevar. Takodje, blizina Doma zdravlja/bolnice, bar 2-3 maxija/prodavnice, stanice za gradski, poste, par banaka, apoteke, etc. Eventualno blizina parkova/zelenila/slicno, ili bar da nije u previse gustom ili zbijenom delu sa previse saobracaja, smoga, buke, da je mirniji/sigurniji kraj/normalne komsije (e.g. bez hulibratorija koji od 10 uvece pa do 03 ujutru navijaju, pucaju, pustaju Acu Lukasa iz auta, 2 stana ispod imaju zurku do 5, etc.). Iskreno meni/cimeru je tisina/mir/miran san najbitnije, posto smo ionako povuceniji i studije su glavni cilj.

-Infostan/grejanje/struja/internet/voda/komunalije - dakle as usual, da ima solidnu izolaciju i neometano (centralno) grejanje (dakle da ne propustaju prozori/zidovi zimi, da nema kasnjenja ili slabog/nikakvog grejanja iako se placa redovno), sa minimalnim resktrikcijama/popravkama/remontima strujne/vodene mreze, i mislim da za internet nema vecih problema, telekomov najverovatnije. Sto se tice cene koliko sam shvatio svugde je skoro isto, mada tu nemam primedbi ako je usluga zadovoljavajuca/neometana.

-Dnevna svetlost/zagrevanje - po mogucnosti deo koji je okrenut tako da je ujednacena svetlost tokom dana, tj. da nema perioda preterane izlozenosti, pogotovo zbog zagrevanja leti (znam da je ovo dosta saroliko u zavisnosti od same lokacije stana i strane gde su prozori; recimo drugar mi je pricao da je imao stan na bulevaru gde je zbog takve pozicije leti ujutro negde do 11 ili cak 13h bilo prijatno, skoro bez sunca, ali naravno posle 3 pa sve do skoro 9 uvece je nepodnosljivo, mislim mozda je u prilog tome posto je bio relativno visoko, na 6tom spratu, but still). Gotovo sigurno je da cemo imati klimu (ako vec nema to jest), ali mislim da je sama izlozenost svetlosti veci faktor, jer ako je ujednacena svetlost ili bar da je ujutru izlozeno a popodne sa malo/manje sunca (added da je izolacija solidna) onda ne bi trebalo da bude vecih problema. Kao sto rekoh, nisam siguran ali pretpostavljam da ovde razliciti spratovi imaju razlicite osobine, recimo ako je na prvom/drugom/trecem spratu stan pored ulice sa visokim drvecem/krosnjama ili okruzen drugim zgradama koje bacaju senku ili zaklanjaju svetlost u odredjenom periodu dana.

Okvirno, to su neke od najbitnijih stvari o kojima sam razmisljao, i znam da ce ovako kako sam postavio zahteve biti tesko udovoljiti svemu, pogotovo sto svaki kraj ima razlicite karakteristike i tesko je naci lokaciju gde nista ne fali, a naravno da cena nije prevelika. Koliko sam ja licno imao iskustva i preporuka, par mesta na nbgu zadovoljavaju vecinu uslova bez nekih velikih nedostataka, mada sam cuo da verovatno ima par mesta na banjici, bulevaru/zvezdari, mozda banovom brdu (doduse ovde bi prevoz/saobracaj bio problem, zbog slavije/sajma i spica na bulevaru, a i ove lokacije su dosta dalje od fakulteta nego mesta na nbgu, i mislim da je manja guzva sto se tice saobracaja, ili bar da je to sto su sire ulice, ali mozda gresim).

Najbolje su subare od Kolubare!

Link to comment
Share on other sites

Pa da, to jeste. Baš sam pre nedelju dana prao kola tamo ispod četvorke u onoj perionici i gore pijem kafu u četvorci (prvi put da sam preko dana tamo zapravo bio, bilo mi čudno da uopšte ima kafa, ja navikao samo pivnica :)) i gledam te zgrade i razmišljam - ok, ako bih baš morao živeti na Banjici, to bi ove zgrade bile. Jer je zelenilo i nema zgrada okolo, ono, ne gledaš komšiji u klonju koja je udaljena 3 metra od tvog prozora spavaće sobe i tako to :)

Link to comment
Share on other sites

wot

Novi Beograd ti najvise odgovara.

Prevoz ti je iz bilo kog dela NBG-a do faksa dobar, a ako te mrzi da presedas, onda gledaj blokove koji su blizu tramvajskih sina.

Zbog tisine gledaj da ti stan ne bude blizu skole, ili okrenut ka skoli, tu je uglavnom najveca buka zbog dece u toku dana, uvece se okupljaju batice tu, a i tu ima najvise sportskih terena, tako da i kada se ne ide u skolu ima buke.

Takodje dobro je "opremljen" onim sto trazis, a za sunce, jebi ga, to zavisi od stana do stana.

problem jedino mogu da ti prave ljudi :D

1) komsije, zato ti preporucujem da trazis nize zgrade, do sest spratova

2) hulibratori, ali oni u 99% slucajeva iskuliraju ako ti iskuliras

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...