Jump to content

Arcanum GOG


overkind

Recommended Posts

Moze li ovo da se igra na Win7 x64? Skinuo sam 'unofficial patch', i mape gradova i 'HR patch' ali ne radi. Crn ekran i to je to. Zvuk se cuje, doduse. Kursor je vidljiv u meniju prvih par sekundi onda se izgubi.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Malo kasnim sa odgovorom. Napravio sam .bat u instacionom folderu. Porekćem .bat a ne arcanum.exe.

I dalje je isto samo se kursor vidi :) Ne i 'crash - site'. Igra je i dalje nevidljiva.

Doduše, kada sam izašao iz igre, Alt+Tab, explorer.exe nije radio.

Na XPu radi, ali je malo neudobno da šaltam između 2 kompa stalno.

Radi li kod tebe?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Našao sam na GOG-u da su promenili Arkanum i da bi trebalo da je sada podržan i Win7. Ali mora ponovo da se skine. Ili se držim XP-a.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Aj ovde da se oglasim. Počeo sam da igram prvi put u svojemu životu. Znam da mi sada mnogi zavide (!) ali nisam nešto zadovoljan. Nekako je... ne bih umeo da objasnim, ali recimo da imam suviše slobode... hoću da kažem da me ništa ne goni da radim glavni quest, a ovi sporedni su nekako trivijalni... Onda sam instalirao FO2, pa sam uživao, ali igram Arcanum i dalje. Dajte neki savet, neku podršku, bilo šta!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Jednostavo igraj igru, pusti nek te priča i sve okolo vodi. Imaš toliko toga puno da otkriješ, uradiš, saznaš... Ne znam kakav drugačiji savet bi mogao da ti dam. Igra je umetničko delo u svakom pogledu, samo moraš da uđeš u ritam i prepustiš se.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ajm vid Cabke od dis. Fora je da te noge vode same, po tvojim nekakvim zeljama, pa da tako otkrivas i taj svet i sta zelis da budes u njemu. Nema saveta tipa idi do Vika u Hab prvo pa njega pokupi i ne zaboravi da proveris levi ormaric sa leve strane cetvrtog reda, zakljucan je al imas plazma pistolj mk2 i dva small arms magazina. Ali najtoplije ti preporucujem da se bacis na kopanje po djubretu kad si u nekom gradu ili varosici. Odluci odmah dal ces se baktati sa tehnologijom ili magijom, pa se fokusiraj od starta. Tako em vidis najvise sto igra moze da ponudi (dal sa jedne ili druge strane), em ja ne znam jel moguce uopste biti na pola, dal je igrivo to jest. Svet je ogroman i nece nigde pobeci, najbolje je istravazivati ga kad malo ojacas. Do tada kvestovi u donjem levom kvadrantu mape sveta. I ne zaboravi da uzivas!

Link to comment
Share on other sites

Uživaj u muzici, dijalozima, detaljima, kvestovima, ISTRAŽUJ, čitaj novine, knjige, pričaj sa svima, odredi se prema svetu...

Ja sam Arcanum od kad je izašao prešao minimum onoliko puta koliko je godina star :D I skoro svaki put oktrijem nešto novo, konačno rešim neki kvest koji pre nisam, saznam nešto što pre nisam, igram sa drugiim kompanjonima, sa novim pristupom priči i načinu kako igram i rešavam kvestove...

Arcanum je malo štedljiv prilikom objašnjavanja kako šta fukncioniše, pa ti preporučujem da prvo dobro pohvataš šta je šta, kako bi dobro i adekvatno razvio svog lika. Onaj manual u instalacionm folderu, što je pisan u obliku ingame knjige je odličan.

I nemoj nikako po netu da čitaš priče tipa ovo je oružije bolje od onog i slično, draž je u tome da sam furaš ono što ti najviše odgovara i što sam misliš da ti najbolje leži.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja nisam skoro igrao arcanum, jel i dalje inba kad nabacis pusku i krenes da rokas sa njom, secam se da sam bio nezaustavljiv sa istom pa me smorilo to do jaja

i bagovitost, mada kapiram da je to ispeglano do sada i zvanicnim i nezvanicnim zakrpama

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igra na najvećem nivou težine uopšte nije laka, a što se puški tiče u poznom delu igre postoji par predobrih komada gde sve čisto zavisi od tvog stila igre za koju ćeš da se odlučiš (odnos speed-dmg-range koji ti odgovara). Naravno za te dobre puške treba naći odgovarajuće shematike i materijale/delove.

Inače zadnjih godina igru igram isključivo gog izdanje+ ''zvanični'' nezvanični peč+hd rez+hd mape+hd audio.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

vidis mogao bih opet arcanum da odigram

kontam da ce mi bit do jaja sa tim hd patchevima

p.s. jesu li to patchevi 3 u jedan ili odvojeni >

@bolkonski

i naravno da i arcanum mozes igrati po uputstvu ako ti je do toga, nije to sendbox igra ne znam sta ovaj ramirez prica :)

pozaboravljao sam sve, te cu sad da krenem jos jednom da odigram :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

p.s. jesu li to patchevi 3 u jedan ili odvojeni

Savke sta je "zvanicni" nezvanicni patch? Ja sam uzeo sada Arcanum na GOG-u, hitnuo hi-res patch 1.1 za 1920x1080, sve lepo radi osim menija koji se ne skaliraju?

Podeli mudrost. [:)]

Da nažalost meniji postaju minijaturni, ali ja sam se navikao na to, sad mi nekako i leži. A ''zvanični'' nezvanični peč, jeste nezvanični peč koji komuna već godinama gradi, i bez kog se igra danas maltene ne igra.

Idite na dole link, pa miša na Arcanum i sa desne strane vam izbace sve što čoveku treba, sve pečeve koje sam pomenuo :)

http://www.terra-arc....com/downloads/

Starbak

U ruševinama Vendigrotha se nalaze najbolji shematici za vatrena oružja, ujedno i pojedini važni delovi za njih

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni bukvalno zavisi od sitacije do situacije, nemam neko pravilo, zavisi od toga kakav mi mikro treba da bi bolje odradio borbu. Da li mi je u borbi važnije kretanje ili raspodela udarca, da li hoću da pravim zasede ili idem u direktan udar, koliko su jaki sami neprijatelji, kakav im je obrazac ponašanja...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam protiv jačih grupa mnogo voleo da ostavim pratioce negde u blizini, pa da neprijatelje izvlačim izvan grupe jednog po jednog zasedu :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ако имам крупну замерку онда је то борба. РТ мије пребрзо, да оћу да кликћем ко лудак играо бих Старкрафт, али је ТБ катастрофа. Што рекосте противници лете преко мапе. Фолаут ТБ борба је најбоље што сам видео до сада и некако сам се разочарао кад сам видео да нема тога овде. Јбг, волим на тенане :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Bole, kreni, za pocetak, sa magom i budzi ili electricity (force) ili (black) necro skolu.B-necro je bolja za pocetak igre, samo spamujes Harm.

Oba na kraju imaju magije da insta gibuju protivnike (force skola je Disintigrate).Samo je fora kod force, sto moze da gibuje i dropove, ako se dobro secam. :P

http://terra-arcanum...opic.php?t=4136

Pa tek kad malo skontas igru, probaj da igras sa tech oriented likom.Ja sam jednom presao sa ele/necro skolama, smorio sam se uzasno.Od tada sam uvek igrao tech/non-mage likove.

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...