Jump to content

Prometheus (2012)


Recommended Posts

Po prvobitnoj ideji, film je zapravo trebao da bude skoncentrisan samo na aliene i tu ancient rasu, dok bi ljudi bili samo mikrostatisti u par scena. Čak je trebalo i da ne bude gotovo uopšte dijaloga u skladu sa tim, ali to je naravno bilo nemoguće progurati u producentskim kućama (što ne opravdava Ridlija, Robin Hud je stvarno bio govno neopevano).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ne verujem u ovoj priči uopšte u to da su za ovo krivi producenti i ostala markteinška gamad, nije problem ni do glume, ni do efekata, a Ridli Skot mislim da već godinama radi po svojem jer ima kredibilitet i ne može kao pre 30 godina, da krivi studio za loš film. Tačno se vidi u filmu šta ne valja, režija, a tim i scenario.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ja sam bas bas bas duboko razocaran.

sada sam podelio sa drugarima rura svoju takodje veliku zamerku a to je :

obicno u filmovima gledamo polugola zenska ledja, dok ovde rade neke sklekove, operisu se nazivo, a pred ogledalom pokazuje dupence i vrcka se musko. zavera gej lobija

bas jadan film

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

e jbt ne mogu da verujem da je toliko govno

a imdb 7.9 :fp:

ne znam zasto ti je ova ocena neverovatna. IMDB skor uvek ima tendenciju postepenog pada nakon sto prvih par dana i nedelja bude najvishi

inache film mi je nedorechen, fali mu neki epski momenat. pricha je mogla biti mnogo grandioznija

a sto se tiche stijinog pitanja, ja sam tvrdio odmah nakon projekcije ovo sto pishe i na vikipediji (mada ne kazem da je vikipedija u pravu)

A spacecraft arrives on Earth in the distant past. A humanoid alien drinks a dark liquid. Its body disintegrates and falls into a waterfall, seeding Earth with its DNA, in an act of directed panspermia.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

meni nije toliko govno npr

pitanje za one koji su gledali

koja je poenta uvodne scene, kad pije ono govno i raspada se nad vodopadom?

naseljavanje zemlje, ali zasto, nemam pojma

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

@ stija

In Prometheus, the Engineers turn out to be the creators of mankind, who accidentally formed life on Earth due to the sacrifice of a single Engineer.

LOL

evo jos malo...

1 - Seeding new life

The Engineers chose a fertile planet with an atmosphere and send a lone engineer to the planet to propagate new life by sacrificing himself. He drinks the genetic material in the chalice and the process of breaking his body down into its componant parts begins with him literally dissolving in the body of water where his seed will be spread across oceans to reach every part of the planet where, eventually, new life will be formed from the building blocks of their race.

2 - Bio-Weapon testing

The Engineers test a weapon on a deserted lifeless planet. they drop off a lone test subject and leave to observe what happens. the test subject drinks from a test vial and immediately his body is broken down to its componant parts, dissolving him and erradicating life... But due to the nature of the unstable organic material they are experimenting with, the accidental by-product of the process is to inadvertently seed life on this lifeless world.

In both examples, the Engineers chose a planet (lets call it Earth) to test this substance on. Evolution begins as a by product of their interference. whether it was intentional or an accidental by product, I cant say, but both explanations fit with the other events in the film, although the decision to return to earth (from the Starchart scene with David and the Holograms) was made approximately 2000 years ago, but was never carried out for some reason.

Are we the intentional product of terraforming or an accident of a weapons test? Would we be disappointed if our creators made us "because they could"? Would we be horrified if our creators made us by accident? Would they seek to eradicate us because we were somehow flawed (violent tendencies, different evolutionary development, accidentally creating something that could become more dangerous than anything the engineers had encountered before?)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Odmah nakon projekcije filmu sam prebacio nelogichnost oko rasta onog stvora koji doktorka izvadi iz sebe, koji u tom trenutku ima 4,5 kila maks a u trenutku kada sjebe "Inzenjera" ima barem 500 kila, a da ne znash od cega se tako nagruvao, ali posle sam ukapirao i da u originalnoj kvadrologiji elieni nakon chestbuster faze izrastu u odrasle jedinke ekspresno a da nije nikada recheno chime se oni hrane, niti je jasno da se oni uopste hrane telima svojih zrtava

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, meni se film dosta svideo, pored par plot breakera, sve mi je na mestu. Glumci, rezija, spec efekti, dizajn gadgeta, mracnost samog filma.

Eto bas ta mracnost mi se svidja, podsetila me je na mracnost Starcraft 1 sveta. [:D]

Do jaja mi se svideo dizajn Prometheus broda, kako se lozim na takav dizajn, koji je sci fi - ali odise funkcionalnim dizajnom pre nego estetskim.

Primer dizajna koji je suprotan od ovog, tj od kog mi je muka:

Blizzard dizajn , npr neki ratnik u ruzicastom spicastom oklopu sa fluorescentnim svetlecim macem. [puke]

Sve u svemu moja preporuka, film za obavezno pogledati.

PS. Manite me prica da nisam "dobro" skapirao film, ili da nisam skapirao prve Alien filmove, to je jednostavno kao ona diskusija ko je shvatio Dolana a ko nije...

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim, ili barem sebe ubedjujem da je to samo patka

pa to je kao kada bi pravili Citizen Kane 2

in before

all this sequels and prequels ... gone ... like farts in the wind

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

zao sto mi je sto moraju da nabijaju prst u oko ljudima sa iole mozga na konto gledaoca sa jeftinijim ulaznicama, kao da nismo znali da je od vikersove cale vejland pa nam treba scena kao iz esmeralde.

i ono sto je crnja rekao, dolaze na planetu gde niko nije krocio hiljadama godina, na kojoj besne razarajuce oluje i nalaze utaban put do broda, kao da neko tu vozi svaki dan lol. plus taj dvocasovni rast aliena do tezine od dve tone. jednostavno je bioloski nemoguce da bez ikakve vrste hrane napravi toliku masu.

david je sjajna tacka filma, polako razvija (uglavnom negativne) ljudske osobine kroz film, i nije uvek u potpunosti jasno sta ON zapravo zeli. nije mi jasno ni zasto je zarazio carlija.

takodje mi nije jasan motiv inzenjera da zacnu zivot na zemlji i to na onaj nacin (putem crne tecnosti za koju mi nije jasno da li je u pitanju isto ono uskladisteno oruzje iz broda ili nesto drugo. sa druge strane, postavlja se pitanje da li je to sto su uradili namerni vid panspermije ili mozda testiranje oruzja, s obzirom da je inzenjer u onim krpama definitivno neka vrsta ritualnog/religioznog lica.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ali zar nismo zakljucili da je na pocetku on razorio svoj dnk. barem tako izgleda. Ma uostalom, mrzi me da pisem ali mnogo nelogicnosti i nejasnca u filmu, koje nisu tu da zagolicaju mastu vec je film radjen ofrlje.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto ti je ova ocena neverovatna. IMDB skor uvek ima tendenciju postepenog pada nakon sto prvih par dana i nedelja bude najvishi

inache film mi je nedorechen, fali mu neki epski momenat. pricha je mogla biti mnogo grandioznija

pa neverovatna je bez obzira na tenedenciju menjanja ocene na imdbu, da na samom pocetku procitam samo negativne ocene a jbt 7,9 nije malo od 20k+ ocenjivaca

normalno vise verujem zivom coveku nego imdbu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

razorio ga je, ali pitanje je da li je svrha onoga sto je popio razaranje dnk (mada ne vidim poentu u tome, osim testiranja eventualnog oruzja), pa je covek nastao slucajno, ili je svrha restruktuiranje, sto mi je logicnije jer taj engineer tu deluje kao da je sa tom svrhom tu dosao, a maticni brod nadgleda to.

da ne zaboravim, hvala boletu za karte :*

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...