Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

vrlo verovatno ce prestati da bude vegetarijanac uskoro (tako to biva) i neka prihvati poso

Vudu, stvarno nisi u pravu. Dok si mlad ne treba, ali sada ti je pravo vreme da smanjis meso

Ja sam bas bas smanjio meso, i eto ga ajped!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Sad šalu na stranu, ja stvarno mislim da to što je neko vegetarijanac nije nikakav "izbor" nego neka teskoba kojom treba da se pozabavi psiholog da utvrdi koji događaji ili ličnosti iz detinjstva su je uzrokovali.

Em nije zdravo živeti bez proteina i masti životinjskog porekla, em nisi ti ubio te životinje (koje su pritom gajene samo za tu jednu svrhu, i za života su živele 15x bolje od svojih divljih rođaka, naročito svinje), em ako već toliko voliš životinje onda usvoj psa iz azila jebem ti mater isfoliranu

Link to comment
Share on other sites

Pa verovatno će da prihvati, reko mu njegov ćale (koji je najveća faca) da će svake nedelje ritualno da kolje po životinju u dvorištu ako ne prihati posao [roflmao]

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

(koje su pritom gajene samo za tu jednu svrhu, i za života su živele 15x bolje od svojih divljih rođaka, naročito svinje)

totalni fejl opet.

Ishrana treba da se menja sa periodom zivota. Sta ce ti sad puno mleka i proteina? jel rastes?

Dakle ako neko odluci da ne jede meso, zasto ga proglasiti za psihijatrijski slucaj?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne ja sam izbacio jer mi ne prija. Kad mi se jede, jedem, ali to je skoro nikada.

24 godine, ne raste vise. tako da mu nedostatak proteina nece skoditi

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Proteine unosi preko kikirijaka, soje i ostalih biljaka tog tipa, bogatih proteinima, kao i preko jaja i mlečnih proizvoda.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

facepalm.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ништа без добре месине. Пробао сам једаред да постим недељу дана, хтео сам да умрем после 3 дана, а притом је била зима кад и немам толико посла.

Link to comment
Share on other sites

Вуду, знаш како је тешко напустити становиште које си дуго градио, а још те и околина подржава па се тај мали свемир заједничим трудом држи на ногама. Конкретно мислим на оно што сматраш да знаш о исхрани, дигестивној обради намирница и синтези протеина а научено је у бодибилдинг школи. Видиш резултате, у пракси ради оно што мислиш да се дешава у твом организму, али је ли то све, да ли ћемо за десет година гледати ретроспективно на себе и рећи како смо све знали и за све и били у потпуности у праву, само по питању овога на пример? Ја ћу ти одмах рећи да нећемо, а време ће показати колико грешимо по питању неких ствари које узимамо као нутриционистичке аксиоме. Академици и научници нису зен мајстори, и пате од психолошких кочница као и сваки просечно едукован човек, тако да пробијање нових научних достигнућа и истина се не обавља инстант, већ прође неко време проласком кроз хијерархијски ланац и психолошког одбацивања погрешних уверења, а ако још на то додамо да се негде тендециозно кочи пласирање истине, онда то траје веома, веома дуго. И не, не мислим искључиво на завереничку блокаду, разлози су често капиталистичке природе. У потпуности подржавам ово што Игор прича, и заиста се дивим како је до тога дошао с обзиром на своју околину и навике које диктира. Месо уз салату а не обрнуто, посебно што смо старији. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam dosao do toga tako sto sam poceo da jedem sta mi se jede, uz naravno ogradu tipa da necu da crknem od cokolade

4 godine za redom holesterol mi je rastao i rastao i pored restriktivne ishrane i stvarno ono jebem li ga (doduse verovatno mi je genetski visok)

I onda odlucim da ukljucim mozak. "musli za dorucak". sta je jebeni musli? brdo industriskog secera sa kartonom. Zasto bi to neko jeo i ocekivao da mu to ista vredi???

I otkad lepo doruckujem bas ono sto mi prija (jedan dan vockice, drugi dan prsuta jaja sira ajvara aaaaajmeeee, treci dan kikirijake gricnem), opa, ode dole, i generalno kolko radim, kolko obaveza imam osecam se kao avion. A meso skoro nikad ne jedem.

I nasi djedovi i preci koji su radili teske poslove, suprotno uvrezeno misljenju da su tri puta dnevno jeli na shishu, nisu. Jeli su corbulje.

mozda i Vasa ima stogod da kaze, na teretana topiku zastupa prilicno cudne i radikalne stavove, ali ima logike

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@Дуле

Не знам шта он каже, али радо бих прочитао, ај проследи ми шта можеш да нађеш а да ја као лаик то могу да читам, вичнији си сигурно по питању тражења медицинске литературе.

Овај Игор је прецар, само прцај живот! : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...