Jump to content

Kingdoms of Amalur: Reckoning


Al Bundy

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Good point. Mada je i Theta pristojno ažuran kanal za DLC, bar je to moje iskustvo sa Magicka-om i par indie naslova :)

Dobro je da me je khmgovnokhm naviklo na prejadni inventory system, da sam ovako disruptive inventory video pre toga odjebo bi igru :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Igra je dobra ako ste u fazonu mindless udaranja i slusanja zanimljive price.

Kome se svideo Darksiders, svidece se i ovo.

Taman za ubijanje vremena posle sat-dva farmovanja u EVE-u ili nekih zajebanih dota2 partija.

Upadnes u igru, lutas po svetu, bacas magije, mases daggerima, cekicem i macem skroz u arkadnom fazonu sa occasional questom sa strane cisto da zacini malo gameplay.

Ako se u nekom trenutku smoris sto si mage, odes lepo i respeccujes se u nesto drugo (da, ima respec).

Samo smara sto nema skok. :tf:

*A kad kupite kucu i upgrade-ujete, imate i opciju da menjate appearance (naravno, ne musko <-> zensko), ali ono, standardne stvari poput fridze, tetovaza, nakita i ostalih gluposti. :P

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

igrao nekih 5-6h do sada, sve je bolje i bolje

brdo questova, ogromna mapa, brdo itema, zanimljivi questovi (meni su barem bili), gde god krenesh nailazish na nekog quest givera, u svakoj drugoj sobi imash chest da lutujesh/lockpikujesh. craftovanje potiona/socket jewelry-ja/shrinovi sa raznim buffovima, odlican combat, kamera dosta bolja nego shto mi se cinila na pocetku, mada bi zoom out bio pozeljan

obavezno igrati na hard

borba imo izgleda extra, oruzja imaju "tezinu" npr kad zavitlash mace osecash da stvarno nosish neku buzdovancinu u rukama, veoma razlicitu od npr swordova.

mozesh da igrash pravog hibrida koje ambushuje daggerima iz stelta, bije 2h macom i roka frostboltovima, all in one

naravno ako trazite skyrim ovo nije za vas.

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Одиграо сам типа десет секунди (видо увод и то) и сконтао да имам између 1 и 5 фпс:) Пробаћу да спустим резу МАКСИМАЛНО, па да видимо шта ће да буде.

Међутим, трипујем да ми неће одговарати игра, брате, колико ја не подносим овај развојни тим и овај енџин, ове гласове итд. Не знам ко су ови конкретно (јесу неки ЕА, ал има их више вероватно), али знам да су исти радили и блек енд вајт, који је исто имао тај вајб, те војсовере, ту графику, тај систем звукова, ма све је исто. Мислим да је и фејбл исти. Све у свему, баш имам проблем са овим ликовима, толко ми је некако гадно да пикам њихове игре, ал на неком сублиминалном нивоу, не умем да објасним:)

Блек енд вајт је била добра игра сама по себи рецимо, али баш баш ми је била фрка да превазиђем цео трип и на крају сам баталио после два нивоа:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Видиш, рецимо рајс оф нејшнс ми нема такав вајб уопште, али на кеца сам видео блек енд вајт и фејбл... И то не да нема, него баш не видим у тој игрици ништа од овога што ме овде мучи:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Одиграо сам типа десет секунди (видо увод и то) и сконтао да имам између 1 и 5 фпс:) Пробаћу да спустим резу МАКСИМАЛНО, па да видимо шта ће да буде.

Ne znam na koju foru, evo sad sam probao i igra ne da nije zahtevna nego razbija. 1920x1080, maks. detalji, izgleda da se koristi i neki antialiasing (nema da se bira u opcijama) i opet frejmova ima na pretek, a imam GTX 550 Ti koja je jedva srednja klasa.

You're doing it wrong!

I brate kako si opisao dizajn i atmosferu, očekivao sam da ću shift-deleteovati igru odmah po startovanju, kad ono izgleda ko kombinacija WoW-a i Allodsa, a igrao si oba ta jebo ga ti :D

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Па ниси сконтао на шта мислим онда при дизајну и атмосфери:) Више мислим на вајб, ето, не знам како другачије да опишем. Рецимо, ја немам појма о развојним студијима ништа, нити о енџнима, што се тиче новости и инфоа, али сам екстра готиван у нароцком изваљивању трипова (оно, дал је нека игра квејк 3 енџин или није, да ли је исти лик писао причу за неке две авантуре, да ли су исти ликови радили кодинг за ин гејм синематике итд итд итд) и ово главу дајем да су блек ен вајт ликови, заједно са фејбл ликовима. Можда не све, али нешто јесу. Рецимо, ин гејм синематик дијалози, са тим предугим паузама и некако бангавом режијом, па онда глумци за војсовер су били сигурно и у фејблу и у блек ен вајту, а нису чести ликови у играма генерално, па онда онај полу-главата грбава стилизација из блекенвајта и фејбла, па онда тај неки мањак звукова у секвенцама који је исто ЈАКО карактеристичан за обе наведене игре, па онда звукови који су ту, доста њих је из тих игара итд итд итд.

Тако да, не мислим на лоре, атмосферу, гије, причу итд. него баш на то, ко кад видиш да је исти режисер, а оно један филм хорор, други порнић, трећи комедија - не могу имати исту атмосферу, али видиш да је исти лик.

едит: е да, рецимо ВоВ и Алодс имају оба трипа слична, и тај што си ти мислио да описујем и овај мој са режијом.

Елем, не знам шта дујингујем вронг, скајрим ми ради нормално (додуше на нула пута нула резолуцији и све смањено, али имам типа 30фпс).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam igrao bez fiksa :) međutim ostaje onaj bag što se žale, da sa vsyncom loading traje sto godina a bez njega trenutno, i tako ne smem da upalim vsync i moram da trpim užasno cepanje slike jer imam previše frejmova -.-

In b4 first world problems

Елем, не знам шта дујингујем вронг, скајрим ми ради нормално (додуше на нула пута нула резолуцији и све смањено, али имам типа 30фпс).

E al ozbiljno, nisam video nezahtevniju igru ne pamtim. I masa ljudi sa kompovima dosta slabijim od tvog prijavljuje da sve leti. Apdejtuj drajvere i pogasi sva rezidentna govna, disejbluj antiviruse itd.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Jok, problem bejase u rezoluciji, poiskljucivao sam sve ikad i stavio u 1360x768 i radi ko zmaj. Izgleda da je igra mogo zahtevnija u vecim rezama nego u manjim, kad se uporedi sa ostalim igrama. Elem, sad mogu da probam i da zongliram sa grafikom lol. A naravno da nemam hampering momente na kompu, igram se drugih igarah:) Sva sreca pa nema sindrom "lol ako ne mozes na najjacoj rezi, onda cao" jer je igra EA bolid frendli, pa su tako i ikone velike, sve se radi automatizovano itd.

Koji fiks? Ja sam skinuo ovu skidrowovu verziju igre, samo instaliras i krekujes, jel to ima nesto novije?

Elem, situacija sa vajbom se znacajno popravlja kad zapravo krene igra. Kamera je skroz nenormalna i na to se covek izgleda najteze navikne, ne znam sto su stavili lenju kameru, a onoliko skocnog lika i jos mu stavili neku inercijicu, sve to u kombinaciji daje totalno los trip. Mada, naviko sam se za deset minuta. Ali opet, da su gledali od bilo kog MMO naslova, videli bi da lik ne treba da bude skocan, a sa inercijom, nego upravo da nema inerciju i da se uvek isto krece i da ubrzava od nule do brzine kretanja momentalno. Oni su hteli kao da prave neki princ of persija fazon, al su fejlovali.

Fajt mi se svidja SKROZ, ja sam MNOGO GLUP za ovakav fajt, a ovde sam se odma povato. Inventar je lol jer ti treba petsto koraka do sub-menija, ali opet, hvala skajrimu sto postoji, jer mi je sad ovo med i mleko. Nadam se da je ono jurisanje po onoj pocetnoj pecinici samo uvod, tj. da igra nece biti ovako dijablasta i nwnolika sto se tice sendboksnosti, nego vise kao sacred/mountnblade.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da je sa igranjem WoW-a kao sa ucenjem programiranja sa Basic-om - mozak posle toga ostane trajno ostecen. Ja nisam igrao WoW (bogu hvala) pa mozda zato ne mogu da skontam sta se vama svidja ovde.

Meni ova igra izgleda toliko sareno, decije i retardirano, da koliko god sam sebe terao da je igram, odustanem posle 15-20 minuta.

Kvestovi si plitki i repetitivni, fight system je zapravo prepaljen, i dosadan, modeli NPC-eva su tragikomicni, glasovi smesni (not in a good way)....

Okay cenim da su neki nepoznati developeri u pitanju, i ono ok, prvi se kucici u vodu bacaju..ali osim toga igra nema nista preterano vredno.

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

Zapravo developeri su vrlo poznati i provereni.

Ken Rolston, the lead designer of The Elder Scrolls III: Morrowind and The Elder Scrolls IV: Oblivion, acts as the game's executive designer. Additionally, noted fantasy author R. A. Salvatore created the game universe and lore, with Todd McFarlane, creator of Spawn, working on the artwork, and Grant Kirkhope, long-time composer for Rare Ltd., creating the musical score.

Link to comment
Share on other sites

Prosro si se loshmi za medalju ili trollujes.

Igra je super razonoda, Salvatore sabio lore i slicno, artwork nije za svakog ali nije kao da je prvi put ovako nesto radjeno, Beyond Good and Evil ima slican artwork, taj usrani WoW sto ga pominju oni koji su samo to i igrali ali ga racunaju kao RPG jer nemaju pojma sta je RPG jer jedina druga igra koju su igrali je CS pa ako je ovo FPS onda ovo drugo mora je RPG jelte, onda vec bizilion puta pomenut Fable u bilo kojoj oceni ove igre sto video sto pisano stivo, onda Black and White ima slican artwork kao sto je Djuka primetio. Dosta igara ima slican artwork. Lore je dobar, kao sto rekoh. Voice acting je sabio 20x ispred Skyrima. Igra je stabilna u picku materinu i radi svima osim Djuki kome crkava graficka :P, izdata je bez 0day zakrpe sto je apsofucking strumpfno u ovo doba i vreme, prosto sam iznenadjen. Kontrole su standardno govno jer MORAS da pravis igru za platforme a nije kao da joypad ne postoji za PC. Ja igram tastatura+mis i nemam problema. Igralo se dosta drugih igara tokom zivota, pa vucem iskustvo iz njih i nemam frustracije kad nesto novo ne upada u kalup izmedju 2 igre koje sam do sada igrao, CS i WoW.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Cemu sad to? :P

To sto si ti igrao gazilion igara i imas stav da je ova igrica odlicna po nekim kriterijumima i iskustvima koje si sakupio kroz to dugogodisnje igranje, ne znaci da je ova igrica

bogzna kakav revelation i da sabija na ne znam kom nivou, samo zato sto je bolja u odnosu na nesto sto si ti igrao...

Link to comment
Share on other sites

Zapravo developeri su vrlo poznati i provereni.

Ups, moja greska, onda nemaju ni to opravdanje.

@Pekar

Razonoda je poprilicno stvar ukusa. To sto je artwork vec vidjen ne umanjuje cinjenicu da je takav kakav je. Prica je integralni deo igre, i treba je ocenjivati zajedno sa ostalim delovima (ne u izolaciji). Dzabe dobra prica koju sprovode likovi nacrtani kao miki maus. Zalosna nam majka ako je stabilnost nesto sto treba da se pomene kao kvalitet.

Prca mi se za custom titulu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...