Jump to content

Kingdoms of Amalur: Reckoning


Al Bundy

Recommended Posts

ахаха, па може и цепелин и брод:)

Ал сад без зајебанције, чак и тај вов је типа међу топ10 највећих игара, али није највећи, а контам да је баш доста већи од овога (блабла знам експанзије ово оно, ал нема везе, опет). ово је премало, разочарао сам се. Мада и даље ми се свиђа, али осећам се ко да ме неко јебо и оставио:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не, напротив:)

Можда је моја грешка што ово одмах нисам схватио као послован однос, али зар је лоше то!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ај ми реци де је на мапи, шта има тамо?:) Пошто не знам шта је мејџор територија, мени све оно једна територија:) тј. две јер она скроз десно је раздвојена учитавањем (превозом).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па добро, прешо си ти океј, ја сам ишао мало брже, може и још брже од тога дупло сигурно, смањиш тежину и пичиш главни квест:) Али не видим шта је лоше да играш дуже.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma Dulio prevarant preskocio gomilu questova [:D]

Ja sam ocistio full tri zone i ne mogu vise...previse je lako, nula izazov i igra se onda svodi vise na trcanje.

Kad sam usao u "glavni" grad otvorilo se jos 10 questova i tada sam odlucio da batalim.

Sad samo peglam glavni i faction quest.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Па него шта него сам прескочио:) Мислим, био сам већ добрано стасали јунак који може да оконча претњу по фаеландс, па сам то и урадио:) И то је било исто ко код тебе, прогресивно, све мање сам радио оних феч квестова, па све мање сајд квестова, онда ми се на крају убаговао и фекшн квест и онда сам јаоминговао до краја.

ma salim se ja, znam da nije lose, tako igram vecinu stvari. setam se po sumi i gledam u nebo lol. mislim da sam par sati proveo samo u bleji

Оно што, по мени, јесте лоше, је концепт полу-сендбокс РПГова. Сад се многи неће сложити са мном, али ја тако гледам на то. Ево зашто. У ''анти-сендбокс'' РПГовима (или ајмо рећи играма :tf: ) типа КОТОР или Невервинтер, играчу се дају само главни квестови малтене. И прича води све време и то је то. Од играча се очекује да игру игра као квејк или неку платформу, да ке прелази. Што је океј, као неко читање књиге, свако ће видети исто, само неко брже, а неко спорије, зависи ко колико брзо чита:)

У сендбокс играма (елите, маунт ен блејд) играч нема главни квест уопште, прича не постоји. Овде је све на играчу, чак и то колико ће моћан да постане, како ће да се понаша, где ће да иде, шта ће да ради, кога ће да познаје итд. И то је исто океј (мени најбољи принцип, лично).

Хибридне игре имају једну бољку, а то је да главни квест постоји (дакле, треба га завршити), а играч има максималну слободу невезано за тај главни квест. Онда се дешава ово што се мени десило, по природи ствари, подсвесно, идем ка ''крају'' игре, тј. пичим главни квест кад видим да сам довољно јак за то. Дакле, постоји шаргарепа, циљ, који треба постићи. У исто време, за разлику од ''анти-сендбокс'' наслова, који су скројени за принцип главног квеста, садржај игре није сведен само за то искуство већ је често ДАЛЕКО ВЕЋИ. Дакле, имамо једну сублиминалну дилему. Да ли на своју руку игнорисати главни квест (што је мало нелогично, посматрано из угла и играча и лика, сви те зову да идеш за њима, да пичиш даље, свет је у опасности ајмо ајде, а ти сад нешто серњаш около зато што ти се мирише цвеће) или играти само главни квест (осим ако ниси преслаб, па онда одложиш).

Оно што ове игре УВЕК реше лоше је скалирање тежине главног квеста. Ако већ постоји циљ игре (а чим постоји, играч иде ка њему), а у исто време постоји и садржај ван тог циља, потруди се да тај циљ скалираш, да је нпр. ЖЕСТОКО зајебано ићи даље од половине главног квеста ако ниси, не знам, тридесети ниво. Па ће играч који је на половини главног квеста, а двадесети је ниво, морати да се сналази. Притом мислим само на тежину, наравно не на невидљиве зидове и та срања. Рецимо, ја сам завршио и тридесети сам ниво, ако се не варам. Мени НЕ ПАДА НА ПАМЕТ да настављам да било шта радим са тим ликом иако могу као да се шеткам около, рокно сам главног бају, сви ми честитали итд. просто, филм се завршио. А нисам ИШАО НАМЕРНО ка томе да брзо завршим. Значи да игра може да се пређе у цугу, ако неко оће.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па нем појма, рекао бих да је балдур хибрид јако близак антисендбоксу (кад пређеш балдур, прешо си га, ако се не варам), а ајсвинд скроз антисендбокс рецимо. Балдур има слободно кретање и локације које не мораш да видиш, нпцове са којима не мораш да се трипујеш итд. али опет има много јаку причу од које не може да побегне и на крају крајева се ипак своди на помиривање са том чињеницом. Ајсвинд нема ни тих пар лепршавих трипова рецимо, он је баш оно, котор, невервинтер пичење. Фолаут и арканум су ми хибриди, с тим што арканум има већу сендбоксност:) Не пада ми на памет још игара...

Ал ево, од антисендбокс ка сендбокс - ајсвинд дејл, балдурс гејт, фолаут, арканум:)

Међутим, балдур је конципиран као јако тешка игра, чак и на најлакшем нивоу, исто тако, јако се споро напредује, тако да практично, играч иде свуда просто да би опстао у игри. И ту онда нема говора о неком бахатом шетању кроз главни квест. И онда добијеш игру у којој јесте све подређено ''ономе што треба да урадиш'', али постоји и функционално окружење које максимално користиш у постизању тог главног циља. И онда јебига, практично користиш целу игру, што је океј.

То је највећа мана елдер скролова, мислим да би били много бољи кад прича уопште не би постојала. Овако, сваки део има најепскију и најнагруванију причу ИКАД, коју завршиш на типа петнаестом нивоу. И онда одеш негде и убије те медвед. Да прича није толико епска, било би океј јер би и по завршетку главног квеста (који би био нешто смешно, чисто да те истуторијалише) опет био неки полу-сеља и имало би смисла заправо после ''роман'' дела трчати около у сендбокс трипу. Овако је фазон убио си дваес змајева и имаш највећи курац на континенту, који ти сви пурњају, али јуче су те ухватили како крадеш чачкалице и ишао си у затвор, ко је био телефон?:)

Или направиш главни квест да буде нешто најтеже на свету, па ти лепо види шта ћеш:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Presao...djubre ;)

Obrisao i mislim da nema potrebe igrati je opet u nekoj buducnosti.

Hteo sam da ubijem onu ribu pred kraj...kao preti nesto.

I ono pismo na kraju:"Ako ne pazis, nasa organizacija ce te naci i ubiti", bitch please...jebeno sam ubio najvece zlo na svetu golim rukama, a ti ces kao da me pljasnes :tf:

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Само да кажем да сам, услед поменуте недојебаности, узео да трагам за нечим пристојним овог типа (дакле, отворени хек ен слеш са РПГ елементима де мош свашта да радиш, а притом да имаш и грозницу напредовања типа диабло), па сам игруцкао Скајрим, Фејбл тројку, Ту Врлдс двојку, Њу Вегас и још понешто и могу слободно да кажем да овај Амалур има не бољи, него триста осамдесет пет пута бољи УИ, контролни систем, ергономију, игривост, интуитивност, осећај за филинг итд. него све ове игре заједно (значи кад би се узели најбољи аспекти УИ-а из свих ових наслова и спојили у једну игру) па пута педесет. Јеботе, ја разумем да људи направе, не знам, небалансирану игру или захтевну игру или прелаку или претешку, ал брате... У оном Скајриму на сваких пет секунди се нешто сјебе, што од багова, што од гличева у УИ-у, ал буквално на пет секунди, не као на пет минута па претерујем... Овај Фејбл је просто ретардиран и више личи на оне хепи фит игре него на било шта друго... Њу Вегас је можда и океј кад не би имао акцелерацију миша која не може да се отклони (да, чак ни едитовањем ини фајлова, крпљењем, пејстовањем и осталим хируршким интервенцијама)... Ту врлдс је можда и грознији од Скајрима што се ових ствари тиче, просто ме боли глава и од кретања и од инвентара и од фајта после десет минута...

Узео сам да скидам его драконис да видим како ту стоје ствари, мада нисам нешто оптимистичан... Јеботе, направите игру од пет мегабајта ако не умете да се рвете са енџином који има више од пет квадратних метара и три нпца.

Онда сам узео опет ово да играм, само као роуг, али сам се сморио, да је сендбокс па ајде, ал мрзи ме опет да радим исте ствари...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Пекаре пусти ти ово, него ај на Амалуре да ми кажеш неку сличну игру, видим да си игро бога оца [:D]

Hvala Dooliu na zen vajbu. Problem je sto retko ko izdade RPG poslednjih nekoliko godina. Ti su bukvalno nabrojao sve :D. Jedino taj Divinity 2 Ego Draconis ako ga jos nisi probao. Izlazilo je za konzole ali ne posedujem doticne pa nisam igrao. Sta jos ... mozda onaj Draknsang i prequel/druga igra po redu? Isto su bili kvalitetni ali vodis grupu nije trece lice kao Amalur. I Ego Drakonis i Drakensag imaju kvalitetnu postavku za RPG, to je prica i lore. Mada, ja sam igrao Ego sa nemackim audiom a titlovi na engleskom pa je mozda cisto engleska verzija ojadnjena iako je najverovatnije sa manje tehnickih buba jer je novija verzija? Mora da se proba i to ponovo :D

Ako nista, smori se i odigraj Witcher keca ponovo :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Реално, и јесам све набројо, јебига. Скинуо сам драгон најт сага, онај исполирани дивинити, па ћу да видим какав је. Делује океј, али је мало неинтуитиван, не знам де је лево... Ал кажу да су му јебали кеву, типа годину дана су дрндали игру да би је средили. Дракенсанг је добар као РПГ, то сам играо одавно, мада то није безумно лопатарање а ла Амалур, а то ми се сад игра:)

Драгон ејџови и та срања ме смарају јер су стори дривен и затворени... На крају ћу да инсталирам сејкред лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Јесте, али то није играње игрица:)

Правио сам ја сетинг, само не знам де ми је, посто је био у папирном издању...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...