Jump to content

рур.срб


Debeli

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije iz gepeka, ispod haube ;)

Ovo je uostalom tvoj topic, imaš autorsko pravo da nam svima kažeš da je tema ovde "Ćirilično proleće u mom internetu" ali to ne znači da će neko informisaniji sa tobom da diskutuje na tu temu, mi casualci što se zalećemo ko nas šiša...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ма само ви дискутујте, са пажњом и жаљењем пратим распад једног света. не дешавају се овакве ствари у сваком животу, in vivo усаглашавање са реалношћу на оволиком обиму, нивоу и са оволико емоција. енерџајзинг, бјутифул енд сед ин д сејм тајм.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

о чему да се информишем? о томе "каква је ово катастрофа"? то ми је одавно јасно на много других нивоа. не интересују ме кликете-клакете изрази, занимљива ми је нит, танка црвена линија која прожима равни. и ја је видим јасно као што тебе видим, драги Шече.

толико ми је јасна и видљива да је одавно не сматрам катастрофом, не идем у емоције толико, сад ми је јасна као неминовност, законитост, датост.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam o cemu ti pricas ovde. Izvorna forma interneta je bila ZATVORENA mreza koju je vojska razvijala za svoje potrebe sa istim mehanizmima kontrole ka spoljnim nodovima kao i danas. Ovo sto mi danas koristimo je nastalo prenosenjem tog modela u pocetku na povezivanje obrazovnih i naucnih institucija po americi, a kasnije svega i svacega na tu novu otvorenu mrezu.

Niko to nije zamislio kao OTVORENU mrezu vec je to bilo umrezavanje vise malih mreza zarad povecanja kolicine podataka dostupne svakoj od tih mreza te njegova izvorna forma nije bila jasna. To bankarima u startu nije bilo zanimljivo isto kao sto im sad recimo nije zanimljivo da plasiraju svoje servise po nekoj zatvorenoj mrezi tipa beogrid recimo jer je to bila mreza gikova sa univerziteta.

Koji si car [:D]

Prvo kažeš da nemaš pojma šta pričam, potom izvučeš neku fiktivnu interpretaciju mog posta uz zamenu svih mogućih teza, i na kraju se složiš sa mojim postom [:D]

njegova izvorna forma je bila jasna od samog starta (slobodan tok informacija), i mehanizmi kontrole prilikom prelaska na otvoreni model su postepeno napuštani

Ja ne mogu prostije od ovoga da ti objasnim. Uvođenje ARPANET u priču je suvišno širenje priče jer je to bila mreža sa specifičnom primenom (ne zaboravi da pričamo o Internetu kao ideji).

Akademska mreža, sa druge strane, je upravo sadržala suštinu Interneta (slobodna razmena informacija), što si potvrdio u svom postu.

Akademska mreža je zatvoreni model koji se postepeno transformisao u otvoreni model Interneta, što si potvrdio u svom postu.

Ako nešto prelazi na OTVORENI model, da li to znači da je njegovo prethodno stanje:

a) Zaškrinuto

b) Pritvoreno

c) Zatvoreno

Link to comment
Share on other sites

jer je njegova izvorna forma je bila jasna od samog starta (slobodan tok informacija), i mehanizmi kontrole prilikom prelaska na otvoreni model su postepeno napuštani, ali Internet nije obskurni eksperiment na granicama nauke.

Koji deo ti nije jasan?

Tri greske u ovoj gore recenici.

Nije bila jasna forma od samog starta jer je start bila zatvorena mreza u startu razvijana za vojne i akademske svrhe bez ideje da ce u nekom trenutku svako na svetu moci da se nakaci na istu i pogleda te informacije.

Mehanizmi kontrole koji su postojali tad postoje i danas. Nista nije napustano ili uvodjeno, cak naprotiv, mehanizmi kontrole tada su bili malobrojni u odnosu na danas pa je nekad hakovanje prolazilo mnogo lakse.

Internet jeste nastao kao eksperiment entuzijasta sa americkih univerziteta.

Tri greske na koje sam ukazao i u proslom postu te ne znam cemu foliranje.

Fakjea sta debeli? Ne kontas o cemu se prica pa samo navijas ka onome sto ti zvuci draze?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ура за Аждају!!!

ура за сер Жилета!!!!

:)

стварно, занимљиво ми је о чему се расправљате, са пажњом пратим. нећу за сад да се мешам, имате обојица врло занимљиве поставке, чекам исходиште.

није ово нешто сад стручно, лепо вас баш пратим.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Koji deo ti nije jasan?

Tri greske u ovoj gore recenici.

Nije bila jasna forma od samog starta jer je start bila zatvorena mreza u startu razvijana za vojne i akademske svrhe bez ideje da ce u nekom trenutku svako na svetu moci da se nakaci na istu i pogleda te informacije.

Mehanizmi kontrole koji su postojali tad postoje i danas. Nista nije napustano ili uvodjeno, cak naprotiv, mehanizmi kontrole tada su bili malobrojni u odnosu na danas pa je nekad hakovanje prolazilo mnogo lakse.

Internet jeste nastao kao eksperiment entuzijasta sa americkih univerziteta.

Tri greske na koje sam ukazao i u proslom postu te ne znam cemu foliranje.

Fakjea sta debeli? Ne kontas o cemu se prica pa samo navijas ka onome sto ti zvuci draze?

Debeli loži masu.

Nije mi jasno odakle tebi da ja tvrdim da je:

1) počelo kao otvorena mreža

2) osnovna ideja "da ce u nekom trenutku svako na svetu moci da se nakaci na istu"

Jedna stvar je da se ne slažemo i da neko nije u pravu, potpuno druga kad kreneš da izvrćeš moje reči.

Link to comment
Share on other sites

Koji si car [:D]

Prvo kažeš da nemaš pojma šta pričam, potom izvučeš neku fiktivnu interpretaciju mog posta uz zamenu svih mogućih teza, i na kraju se složiš sa mojim postom [:D]

Ja ne mogu prostije od ovoga da ti objasnim. Uvođenje ARPANET u priču je suvišno širenje priče jer je to bila mreža sa specifičnom primenom (ne zaboravi da pričamo o Internetu kao ideji).

Akademska mreža, sa druge strane, je upravo sadržala suštinu Interneta (slobodna razmena informacija), što si potvrdio u svom postu.

Akademska mreža je zatvoreni model koji se postepeno transformisao u otvoreni model Interneta, što si potvrdio u svom postu.

Ako nešto prelazi na OTVORENI model, da li to znači da je njegovo prethodno stanje:

a) Zaškrinuto

b) Pritvoreno

c) Zatvoreno

Internet kao ideja se pominje davno davno i u smislu INTER NETWORKA gde se vise manjih mreza, akademskih mahom, povezivalo da bi jedni imali pristup informacijama drugih, a ne opet da bi ceo svet imao pristup tome.

Ne znam jel treba primere da navodim? Ja u kraju imam mrezu sa drugarima i ako se jednog dana sve te male komsiluk mreze povezu medju sobom to ne znaci da sam ja podigao tu mrezu sa tim razlogom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

ај сенс дистрбанс ин д форс...

јетки сте, браћо, али вас разумем и ту сам да вам олакшам, ако икако могу.

:*

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je sva lepota interneta što mi možemo da odemo na .hr forum i da im kažemo da nam se napasu evropskih medalja, jel ću sad morati da instaliram hrvatsku latinicu da bih kucao njihove urlove [V]:tf:

Predlažem da obučemo Kojota u zastavu i da ga proglasimo za zaštitnika Srpskog Interneta - СРБДОМЕНА!

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pa nismo jetki vec

http://rnids.rs/cir/whois-упит

prosto je debilizam i krajnji javasluk.

па ћирилични делови урл-а постоје већ дуже времена.

Ja sam mislio da je sva lepota interneta što mi možemo da odemo na .hr forum i da im kažemo da nam se napasu evropskih medalja, jel ću sad morati da instaliram hrvatsku latinicu da bih kucao njihove urlove [V]:tf:

или српску латиницу?

:tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...