Jump to content

рур.срб


Debeli

Recommended Posts

ма наравно, Џи. ја сам управо и покушао да образложим да ће промене на нету да буду узроковане променама ван нета. овде негде је крај прве фазе нета, која је можда имала своје подфазе. прво је био ексклузива, а онда се омасовио и престао да буде ексклузива и онда улази у другу фазу. био је једноставан, једнојезичан, па се и то променило, а тек ће да се мења.

око спора везаног за програмске језике, можда делује небулозно или немогуће да ће ту ишта да се мења, али хоће, то је неминовно. вероватно ће почети као пилот пројекти нових програмских језика из неке друге цивилизације. то ће да буде дуг процес, али је неумитан. Трупсијева, Драганчетова или Мохилицина деца ће вероватно да завиде својим татама што су живели у једном једноставном и лаком свету програмирања и интерета. специјализација ће бити још ужа, а знање још ексклузивније... јебига...

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

како сте смешни бре...

:)))))))

па само мало историје, мало маште и мало социологије и неки процеси постану видљиви, препознатљиви, онда почну да вам се издвајају законитости, правила.

јесте незахвално овако предвиђати, али је занимљиво.

:)

уместо што подјебавате, дајте вашу визију будућности нета. Иван је већ рекао да је цензура циљ, да од нета направе друи те-ве у кући. ви мислите да се ништа неће променити?

Pa ti onda upravo pričaš o globalnom ropstvu koje će doći kroz segregaciju u pristupu znanju [;)]

нисам рекао сегрегација, рекао сам баријере. сегрегација подразумева циљну групу, а баријера је иста за све. уосталом, тако је увек било.

каже предање да су измешани језици људима да не би завршили Вавилонску кулу. али смо измешаних језика стигли на Месец.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

хијаоооо...

већ видим како ће "ајтиовци" да открију таленат за рад лопатом у руднику соли.

:))))

Ja te u potpunosti podrzavam !

Zasto jednostavno i globalno , kada vec moze komplikovano i raslojeno :tf:

Jbg , ipak je neminovno xD

па да, управо. никад није ишло једноставно, а о томе може 10 година да се пише зашто је то тако.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Brate drale, od toga da "ti to podržavaš" došao si "šta ćete, neminovno je", ako još samo malkice pustiš mašti na volju ispašće da se to već desilo prošlog četvrtka :tf:

U terminima u kojima će ti biti kristalno jasno .срб је rezervat.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

лопата 1 за друга Шекија!

брате, мућни главом без обзира!

:)

па и Србија је резерват - не можеш из ње без да ти се да дозвола.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

лопата 1 за друга Шекија!

брате, мућни главом без обзира!

:)

па и Србија је резерват - не можеш из ње без да ти се да дозвола.

Narodu su suzeni vidici ! Ne mogu svojom zaslepljenoscu da spoznaju i logickim putem dodju do zakljucka . Ne mogu da se pomire da je neminovno ! :tf:

Link to comment
Share on other sites

E pa ništa ako ti podržavaš da mi taj rezervat okitimo i udarimo tablu, na ćirilici, onda je to sasvim legitimno mišljenje [:D]

а и сасвим је океј и то да разрушимо тај резерват силом чисте дечје жеље, да се ухватимо за руке са осталима и да певамо "кумба-ја" до краја вечности.

:))))))

Narodu su suzeni vidici ! Ne mogu svojom zaslepljenoscu da spoznaju i logickim putem dodju do zakljucka . Ne mogu da se pomire da je neminovno ! :tf:

желе да верују у оно што желе - то је проблем.

;)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

уср'о си ми топик, тролејбусу оматорели. то је одговор.

:)

није ни важно, све је речено.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pardon, ti si počeo priču o istorijskim pomeranjima u dalekoj budućnosti [:D]

Ljudi su ti lepo skrenuli pažnju na trend pretvaranja interneta u alat potrošnje a ne komunikacije i omeđavanje u "tržišta", ti biraš da pričaš neku "širu priču" umesto da pratiš novac, što ti je struka. Ko je istrolovao topic? [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

па новац никад није био проблем у овој дискусији. Мохи је констатовао да се ради о конзумеризму, и то сам потврдио.

покушао сам да проширим причу куда то даље води, да се позовем на неке законитости, покушавам да нађем неки исход свега овога.

око омеђавања се не слажем. ми смо омеђени, па смо омеђени, .срб је као навлака, као скин на РУРу. РУР ради на свим скиновима, па ће и .срб да буде само интегрални део интернета. то"омеђавање" о којем ти причаш тек треба да се деси до краја, а дешава се од како је нета и то не због злог плана батица у сивом који броје новце, већ због природног тока, каузалности и законитости.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Za ishod "svega" ovoga ne bih se usudio da špekulišem. Za ishod unicode domena nema mnogo opcija, ignorisanje za početak, uz landrush već postojećih domena da se izbegne phishing, "skin" bez supstance (što je onda samo navlaka tj "brendiranje" već postojećeg sadržaja) i naravno zloupotreba, to je to.

Predviđanja monumentalnih potresa u svetu tehnologije ostavljam tebi :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

хијаоооо...

већ видим како ће "ајтиовци" да открију таленат за рад лопатом у руднику соли.

:))))

bice nam zadovoljstvo lopatati zajedno sa bankarima i zajedno pevati udarnicku pesmu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...