Jump to content

The End of Smederevo


Recommended Posts

dakle, ljudi nece da rade na njivi, a svi bi u rafineriju da se ubiju od posla? :/

ne znam kako ljudi zamisljaju tu rafineriju, ali meni se cini da je to prilicno automatizovano postrojenje - koliko bi tu zapravo bilo posla(radnih mesta), posto bi bila sagradjena?

i kakvog bi tu posla bilo za ljude kojima je alternativa njiva?

ja sam glasao protiv rafinerije na referendumu. poz!

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako ljudi zamisljaju tu rafineriju, ali meni se cini da je to prilicno automatizovano postrojenje - koliko bi tu zapravo bilo posla(radnih mesta), posto bi bila sagradjena?

Ne onoliko radnih mesta koliko svi misle i koliko nam pricaju. :) Ne vide oni nigde radnike iz zemlje cija kompanija hoce tu rafineriju, zatim gradonacelnikove ljude, familiju, kumove i kosovare koji placaju radna mesta po 5-10k eura.Kad se sve svede lepo, ostane 3 slobodna radna mesta. :tf:

Sto se tice tog intervjua, lik je platio to nakon sto su ga u nekoj emisiji na RTS1 pokopali i tovarili neki ljudi (imaju neke veze sa vodom) sto nisu hteli da mu daju dozvolu za gradnju rafinerije.Pa je platio te silne pare za intervju da bi dokazao kako je u stvari ta rafinerija dobra zamisao.

Ciganska posla.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=01&dd=27&nav_id=577735

:tf:

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

Meni smrdi cela ta prica o rafineriji u SD. Ova ekipa na vlasti ide i vuce za rukav i najmanjeg investitora da ovde otvori nesto, daju im po 10.000 evra subvencija po radnom mestu, oslobadjaju svih mogucis taksi i poreza, i inace nikad ne pitaju javnost da se izjasni o stvarima koje se ticu njihovog politickog - ili bilo kog drugog - profita. I kako se ova prica o rafineriji i referendumu o istoj u SD uklapa u sve onda?

Ne znamo ni ko je potencijalni investitor, to jest, i ako je poznat, nije "poznat". Ne znamo potencijalne uslove investiranja. Generalno, jako malo detalja se zna o celoj stvari.

Moj neki stav oko ovakvih stvari je prilicno jednostavan. Za industriju koja ima veliki uticaj na zivotnu okolinu, morao bi da se pita lokal/opstina u kojoj bi se ta industrija nalazila. Ako lokalci na referendumu odluce DA, neka bude. I obrnuto. Taj princip bi se eventualno zaobilazio u slucaju strateski vaznih postrojenja.

Na kraju krajeva, ja sam siguran da bi lokalna vlast vec nekako ubedila gradjane Smederava u ispravnost ove investicije, da je ona zaista ispravna. Niko nije gadljiv na posten posao u ovoj opustosenoj Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Najlakse im je da se kite tako nekakvim "uspesima" (prodati ceo onaj kompleks za 40 miliona), nego napraviti plan kako i na koji nacin poboljsati kvalitet zivota u opstini/gradu, bilo po pitanju ekonomije ili po pitanju ekologije.

Formalno Sartid jeste prodat za te pare ali je sustina sasvim drugacija . Sartid je podeljen na Sartid stecajnu masu ,kojoj su pripala dugovanja,i deo koji je pripao Us stilu, koji je polagao prava na potrazivanja :).Posle namirivanja potrazivanja ispada da je Sartid prodat za 200 000 dolara ili eura :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Mozda treba zatvoriti tu livnicu u sred nicega, i otvoriti novu i modernu pored nekog rudnika, ili negde gde se to vishe isplati. Tako svi ti radnici sa iskustvom mogu tamo da se presele, a za Smederevo da se nadje neki drugi model uspeha. Nije kao da u Smederevu nema potencijala.

Uvek kazem, ako izadjete na ulicu u Srbiji, videcete da posla ima toliko da kada bi smo svi samo uzeli lopate i krenuli sa njima neshto da radimo ne bi mogli da stanemo 30 godina. Kako onda u takvoj zemlji moze da postoji nezaposlenost?

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

право питање, Стинже, кућо стара. одговор је: модел економског развоја који нам је наметнут.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv text koji sam slucajno nasao na netu trazeci cuvenu anegdotu kako je nastala zelezara (kad je pitao Tito cime je bogat predeo i oni mu rekli grozdjem a on razumeo gvozdejm pa napravio zelezaru :D )

http://www.ivonazivkovic.net/us%20steel.htm

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...