Jump to content

Kućni "pekači" tj. "pekare"


Recommended Posts

E pa nije, ne bih ja išao na "iznenađenje" jer bi to tako bilo kao što ste rekli, nema šta. Probali smo već sa mašinom za sudove, frižiderom i tako to, sve je iskulirala :)

Ali za ovo sam imao uvodnu priču pa samo malo tako diskutovali i "na papiru" je delovala prilično zainteresovano. Što znači da bi idealna strategija bila ja to uzmem, dam joj, vidimo kako ide priča, ako joj se svidi vrh, ako ne ja taman uzmem za sebe. Postoji šansa da ona u glavi ima nešto potpuno drugo od onoga što je stvarno, ali pošto sam ja svakako mislio uzeti za sebe, neće biti "štete" ako joj se ne dopadne.

Link to comment
Share on other sites

E pa kul. Pošto bih pored babe uzeo i sebi jednu, upravo zbog tih subotnjih i nedeljnih jutara kada me mrzi da izlazim napolje i to :) Nije mi frka za proces pravljenja, pošto bih ja to spremao uveče za ujutru, preko dana nemam problem da odem do prodavnice, jedino mi nije jasno kako će hleb isto da me izađe što se tiče troška ako kupujem odvojeno brašno i kvasac u odnosu na kupovni hleb iz pekare?

stvarno ne mogu da se setim koja je racunica,mozda igor moze da ti negira ovo sto sam ja rekao,ali mislim da kad je keva pricala o ustedi,da i nije bio toliki el dorado ko sto smo mislili,mozda sam i ja utripovao:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Hleb iz te mini pekare je stvarno mega. Jedini je problem što generalno ljudi nisu naviknuti na svoj hleb. Znam nekoliko porodica koje su to kupile ili dobile i oduševile se, ali onda malo po malo gužva ovamo onamo i uglavnom ga više ne koriste, baš zbog te pripreme i vremena pečenja. Znajući tebe ti si realno odgovoran da ćeš da ga staviš uveče kad ti treba za ujutru, pa me to ne brine, nego kažem kao generalnu primedbu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kolko postova "ko zna sta sve ima u industrijskom hlebu!!1" , da vam je toliko svima stalo do zdravlja i toga sta stavljate u sebe, ne bi uopste jeli hleb bilo kakav :tf:

Ne kapiram tu pricu kako je hleb nezdrav , pogotovo home made verzija? :)

Sigurno je da u drzavnom ima hemije i aditiva da ti se smuci zivot , ali kad ga pravis rucno i koristis integralno brasno/zitarice u zrnu/stagod ne kapiram kako moze biti nezdrav?

Koliko ja znam zitarice su prvostepena hrana koja bi trebalo da bude unesena podjednako kao i voce i povrce.

Link to comment
Share on other sites

pa kapiram da je mlada jagnjetina dosta zdravija od leba.

Ima i prica oko psenicnog hleba i testa, nije vrhunski zdravo, a dosta moze i da smeta. i to ne samo zbog glutena.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram tu pricu kako je hleb nezdrav , pogotovo home made verzija? :)

Sigurno je da u drzavnom ima hemije i aditiva da ti se smuci zivot , ali kad ga pravis rucno i koristis integralno brasno/zitarice u zrnu/stagod ne kapiram kako moze biti nezdrav?

Koliko ja znam zitarice su prvostepena hrana koja bi trebalo da bude unesena podjednako kao i voce i povrce.

Zitarice su do jaja i jedna od najboljih stvari koje mozes pojesti, preradjevina iliti brasno ne samo da nije do dobro, nego spada u jednu od "4 bele smrti" ((nisam ja smislio ovaj krajnje pompezan naziv) (secer, so, brasno, mast)).

Ni jedno brasno nije "zdravo" , belo je naravno predvodnik. Dobra stvar je sot nema aditiva kao sto kazete.

Da ne ispadne da popujem nesto, ja sam prvi licemeran po pitanju zdravog zivota, posto ne jedem masno, ne koristim secer, hleb, brasno, ulje, mast, treniram, trudim se da spavam osam sati, a na sve to pusim paklu i po cigara dnevno :)

Cisto mi je zapalo za oko da je jedan od bitnih faktora to sto je "zdraviji".

@ Mohi: Ne zato, visokoproteinska ishrana u pogledu zdravlja uopste nije preporucljiva, ja sam se osvrnuo na taj momenat zdravlja u home made hlebu.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Zitarice su do jaja i jedna od najboljih stvari koje mozes pojesti, preradjevina iliti brasno ne samo da nije do dobro, nego spada u jednu od "4 bele smrti" ((nisam ja smislio ovaj krajnje pompezan naziv) (secer, so, brasno, mast)).

[:D]

doktor_filgud_3_121209.gif

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj pekach kupio za vikendicu pre par godina za 3.000 din, jer tamo nemam pristup prodavnici kad treba. U sustini je sasvim OK stvar, jedino je problem sto se ceka jedno 2-3 sata dok se hleb ne ispeche. Hleb ume da bude gust kad se unutra natrpa prasak za pecivo ili brasno, ali nakon par probnih uzoraka tacno znas koliko da sipas, ne odgovara svima isto. Mozes da ubacujes unutra i zitarice, kukuruzno brasno, suvo grozdje, sta god hoces... Inace za te pare, mislim da nema veze koja je marka u pitanju... [:D]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

E ljudi, evo, X meseci kasnije kupih ja babi ovo, ali moram prvo da beta testiram da znam šta joj posle dajem da koristi.

Uz'o sam neku Gorenje varijantu - http://www.tehnomanija.rs/pekara/gorenje-pekara-bm-900-al.html

I imam problem već u startu - probao sam da ispečem tri puta nešto i nikad nije uspelo :( Odnosno ne ispeče se dovoljno ... krene to kao da raste, dobije neki oblik itd, ali jednostavno na kraju ispadne nešto sa tvrdom korom koja nije ni dobila "zlatnu-braon" boju već je i dalje žuto a iznutra bude polu-živo. Probao sam i da dopečem međutim ne uspeva. A čak sam sva tri puta probao neke druge recepte, kao možda je do ovog ili onog brašna, itd. Znam ja da tu praksa radi posao verovatno ali me zanima šta radim pogrešno da bih znao i šta da promenim, pošto sam pratio uputstva iz recepta "u gram" a dalje nema neke nauke, staviš mod za pečenje i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Huh :(

Ajd' pre nego što odnesem na reklamaciju, a verovatno ne bih ni stigao to da uradim danas - sutra, ako ima još neko da se javi neka viče, jer mi je suviše "daleka" tematika ovih pekača da bih mogao onako ubeđen da im kažem da ne radi :) Pošto se sam aparat dosta zagreje, bude vruć onaj poklopac, kao što i piše u uputstvu itd.

Link to comment
Share on other sites

Pa nema sta da pogresis pa da ispadne zivo pri pecenju, jedino ako koristis gips umesto brasna :D Najverovatnije ti pekac nije ispravan tj. termostat pa ti mislis da ga peces na 200 a ono jedva 100 :D Elem, cisto provere radi, povecaj temperaturu pecenja vidi da li ima razlike. Ostavi testo da ti uskisne, premesi pa peci, jedino to sto mi pada na pamet je to, da ne ostavljas testo da ti odmori nego ga odmah peces. Ali ono, 99% ti je falican pekac.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Vidi se da ovaj LAŽNI pekar nikad nije pekao na ISTINSKOM pekaču!

Ako si radio sve po receptu, bukvalno kako je napisano, iz mog iskustva tom receptu uvek fali malo vode i to je jedino šta može da krene loše, sve ostalo radi 100% provereno. Pošto pretpostavljam da si radio onako kako je napisano, logičan je zaključak da nije ispravan. Koliko znam ti u svakom slučaju imaš prava da vratiš robu ako nisi zadovoljan, tako da menjaj to oma, pa nek ide život.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Nema on podešavanje temeprature samostalno, tako da ništa od toga ali hvala na savetu pekare :)

A za ovo, probao sam sinoć opet, sad je ispao najbliže pečenom lepo ali i dalje nije bilo to to, plus sam morao da uključujem da dopeče 10min da bi ispalo koliko toliko bolje.

Tako da ništa, videću da ga vrnem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...