Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

A šta da radim, koliko god se trudio da se uzdignem, ne gine mi sudbina kaputaša Okay_Face.jpg

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Čitajte najpoznatije hrvatsko delo realizma, U registraturi , tu su kaputaši i njihove sudbine najbolje prikazane. Otprilike, to su mladi ljudi iz malih sredina koji imaju potencijala i ambicija, ali su nedovoljno jake ličnosti, pa ih izjeda sukob mentaliteta sredine iz koje dolaze i sredine u koju dolaze, te unutrašnji sukob ličnosti i ličnih moralnih/etičkih načela, koji od njih stvara podeljene ličnosti, priučene mediokritete i malogradjane koji se nikada neće ostvariti.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

мудро збори Сијалица.

капирам Чабкета, само ми делује то "капуташи" као изговор, а знамо да је изговор одлика лузера.

Чабке, зацртај себи циљ и доста младог Вертера и велтшмерца.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Управо. ''нисам ја крив него мој ментални тракт, не могу ја против себе''.

Први корак - нема вас двојица, него један. То је и једини корак лол:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne radi se samo o lenjosti, koju ne poričem uopšte, već i o mentalnoj konstrukciji čoveka koji je ceo život rastao u specifičnoj sredini i sa specifičnim ljudima, i od tog mentalnog sklopa sada ne može da se odvoji niti da se izdigne iznad toga jer je (=sam) previše slab za to, bar trenutno. Nije to crna boja sa mora koja se skine posle mesec dana, to je jedna mladost gradjena i oblikovana dve decenije, ogromna mentalna snaga čoveku treba da se ta forma prvo razbije, a onda i oblikuje drugačije. Sa druge strane i najmanji pad u u tome vraća na početak. Kad sam i pokušao da se odvojim od te priče, uvek sam upadao u depresiju jer sam i previše u tom jagodinskom svetu, i to je specifično za gotovo sve jagodince koje znam da žele nešto više. Tu se , da se razumemo, ne radi samo o prostoj karijeri, nego i uopšte o vrednostima u životu, o načinu razmišljana, o interesovanjima, o ponašanju, o rezonovanju nečijih vrlina i mana...

Doolio, nema nas više, ali jedna moja strana bi se zadovoljila prostim i veselim jagodinskim životom profesora-pijanca, a druga želi nešto više od života jer joj je muka od načina na koji funkcioniše jagodinski ekosistem, u uvek jedna strana pati i tišti me, kada forsiram onu drugu.

I svestan sam ja svih vaših saveta, ja nikad ni ne odustajem, ali se nekako uvek vraćam na isto mesto. Nego, ne znam zašto na stripovima uopšte pričamo o kaputašima, eto jedina dobra stvar od toga je što mogu da vam preporučim da pročitate pomenutu knjigu, stvarno je odlična :)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ali moji izbori nisu dva puta, nego dva broda gde ja jednom nogom stojim na jednom brodu, a drugom na drugom bordu. Kom god kapetanu kažem da krene pašću u more, osim ukoliko ne idu paralelno jedan za drugim oba broda. Ako skočim na jedan brod, ovaj drugi će me progonti kao uklet dok ne vratim jednu nogu na njega :)

Zamislite čoveka koji na stolici (sadašnjost) stoji sa omčom na glavi, ta omča je njegova prošlost. Ispred stolice stoji strelica na kojoj piše budućnost. Kada taj čovek zakorači u budućnost, njegova prošlost (omča) počne da ga davi, i onda njemu nema druge nego da se vrati na stolicu i status kvo :)

Edited by Савовски
  • Downvote (-1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Evo ti plus Daki za dobar i jasan motivacioni post :)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Doolio care, evo i tebi plus :)

btw, strip je bio :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Не сећам се који је трип за пресецање ове игре

победиш уместо постављача. варијација обрнуте психологије.

у твом примеру, на следећи начин:

- пи на шта личим овако ненашминкана, ниједан фрајер неће да ме стартује

- потпуно си у праву, стварно ти је лош тен.

тада, суочен са поразом, постављач ће вероватније покренути конструктивну акцију.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam da u wine barovima sluze odlican sir.

vrlo moguće!

ljuta svajcarska disciplina, rad, rad, rad, bez zabave i prijatelja

čekaj bre, zar se nisi hvalio da ti je na poslu herp derp, da možeš da izblejiš pola dana kad si se ne radi, i da non stop pušiš šit?

drale, jesi uradio nekad to sa šminkom? je l onda ona krenula da bude konstruktivna ili je ostatak dana/večeri bila nesigurna i zapitkivala te gluposti svakih 10 sekundi? :D

Link to comment
Share on other sites

drale, jesi uradio nekad to sa šminkom? je l onda ona krenula da bude konstruktivna ili je ostatak dana/večeri bila nesigurna i zapitkivala te gluposti svakih 10 sekundi? :D

čuj uradio jednom. to mi je jedno od omiljenih psiholoških oružja.

:)

recimo da je "ona" vrlo brzo shvatila koliki sam skot i to počela da ceni.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...