Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

drugovi, ruromobil je u problemu :(

juče je krenula da skače temperatura i čudno se čuo, pa sam stao, sačekao da se ohladi i dolio ulje i vodu. posle nije hteo da upali, pa sam ga odgurao do najbližeg parkinga i ostavio da prenoći, sa idejom da sam možda pokvasio nešto što nije trebalo da pokvasim dok sam dolivao tečnosti. idem sad da vidim da li ima nekih promena, ali mislim da svakako treba da ga oteramo kod majstora. je l imamo nekog majstora ili kako?

Link to comment
Share on other sites

Hm, možda je opet problem onog kaiša ili čega već što je bio problem i kad ga je Dovla uzimao back in the day. Neki kaiš je spao pa nije radio ventilator tako neka fora. Ja tad nisam bio tu pa ne znam kako sve to izgleda, ali to bi trebalo da je bazična popravka odradili je kod vulkanizera.

A "pravi" majstor je neki na Altini gde smo vozili na pregled kola i na tako još neke popravke.

Što se paljenja tiče, ne znam kako reaguje ako se ne pali, ali bila je ona fora prošli put kad nije hteo da upali, kako se već zove onaj jedan deo, mada ne mogu da verujem da se opet tako brzo istrošio.

Link to comment
Share on other sites

nije dobro, drugovi :(

fail.jpg

kao što vidite, ventilator je pukao a ovaj točak koji ga pokreće se odvalio i sada se naslanja na motor. nisam to video sinoć po mraku, jutros jesam i naravno nisam ni pokušavao da verglam. mora kod majstora da ide. nadam se samo da je to jedini kvar, da se nije još nešto sjebalo dok sam pokušavao da upalim sinoć.

dajte kontakt tog majstora na altini pa da vidimo. ja ću da platim šlepovanje (kud se ne učlanismo u AMS), a za popravku ćemo morati da skupljamo pare, al o tom po tom, da mi prvo dobijemo procenu od majstora.

Link to comment
Share on other sites

ne radi servo na kočnicama a zemun je nizbrdo odavde.

Ne glupiraj se i novija kola koja su mnogo ovisnija o servu se mogu slepovati samo se vozi lagano i ne koci se naglo, a onaj u fordu ce malo da se umori ali jbg.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

dajte kontakt tog majstora na altini pa da vidimo. ja ću da platim šlepovanje (kud se ne učlanismo u AMS), a za popravku ćemo morati da skupljamo pare, al o tom po tom, da mi prvo dobijemo procenu od majstora.

Sloba 063/802-2814

Verujem da je to jedini kvar, nije taj mali kais mogao da povuce bilo sta drugo bitno.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ruromobil je kod majstora, hvala strokanu na pomoći!

sloba kaže da je možda sjebana i pumpa za vodu pored one slomljene remenice (nova reč jea) koja se vidi na slici. skinuće pa će da me zove da javi.

je l umemo sami da nabavimo delove ili da mu kažem da nabavi on?

Link to comment
Share on other sites

ruromobil je kod majstora, hvala strokanu na pomoći!

sloba kaže da je možda sjebana i pumpa za vodu pored one slomljene remenice (nova reč jea) koja se vidi na slici. skinuće pa će da me zove da javi.

je l umemo sami da nabavimo delove ili da mu kažem da nabavi on?

<mohican_> posto mi se cini da je ceo ventilator sa ovom remenicom kao metalan

<IVN> jeste

Naucio sam ivketa novu rec \o/

Ali sam upravo izneo privatan razgovor u javnost. Istok bi se postideo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

evo upravo me je zvao majstor, pogledao je kola.

treba da se zameni remenica, pumpa za vodu i eventualno ova elisa/ventilator. pumpa za vodu košta 2-3 hiljade nova, remenica i elisa bi morale da se nađu polovne po otpadima i to nemam pojma koliko će koštati, a ruke će biti 3000. sve đuture će da izađe 60-70 evra :(

sad mi treba da se dogovorimo šta ćemo za delove, pošto to treba kupiti i odneti majstoru. ja ću naravno da se angažujem, ali bi bilo lepo da mi neko pomogne, po mogućstvu neko ko ima kola sa klimom. :D

mogu da dam pare iz džepa pa da onda to posle skupimo, ili da odmah skupljamo, meni svejedno. majstor kaže da bi mogao to sutra da završi ako bismo mu ujutru odneli delove, al realnije je da sutra u toku dana nabavimo delove i odnesemo mu ih, pa da u ponedeljak završi.

Link to comment
Share on other sites

sutra pre podne sam u frci, oko 12 ću verovatno krenuti da zovem telefonom prodavnice i otpade, pa ću videti gde šta uzimamo i pozvaću jednog od dobrovoljaca (kojih će biti makar petorica, siguran sam) da ide sa mnom u quest. biće rurko kao nov do ponedeljka!

on a semi-related note, ladno je neki lik u oglasima prodavao par retrovizora za 25 evra, al prodade ih :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...