Jump to content

beep.rs - “Mac je najbolji!”


beep

Recommended Posts

Sve što meni pada na pamet je da se browser ukenja kad probaš da uradiš direct ftp download, u slučaju chrome-a to je samo taj tab ali npr IE zapravo zabode ceo dok čeka response od FTP servera, tj tako je bilo poslednji put kad sam koristio IE :)))

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem sa mišem

Izgleda da je nestao, svakako sa Lionom, tako da sada mislim da radi bolje nego pre, čak i sa Logitechom, a sa Magic Mouse-om svakako. Jeste nezgodniji za korišćenje, ali kad se čovek jednom navikne na touch površinu i doda BetterTouchTool, posle kad koristiš običnog miša, razlika je kao u mišu sa i bez točkića :)

Finder

Ja furam Path Finder, odlična je alternativa Finderu i svojevrsni Total Commander za OS X, a ne integriše se u Finder kao neki drugi file menadžeri, što me je smaralo. Tako da možete njega probati.

Link to comment
Share on other sites

ftp: pričam o tipičnom web hostu kojem na koji se fajlovi uploaduju ftp-om (recimo default.rs). ftp link fajla je nešto tipa ftp:// default.rs/public_html/kurve/hristina.jpg, a http link je http:// default.rs/~ivan/kurve/hristina.jpg

ti si nešto okačio i hoćeš da staviš link u mejl ili na forum. na osx-u ti svaki kršteni ftp klijent automatski generiše http link, a na windowsu to još nisam video.

Link to comment
Share on other sites

da, podesiš jednom i onda zna :)

retko i ja koristim ftp, web2.0 rešenja su zgodnija i to sve, nego je laki spomenuo ftp pa mi je ovo palo na pamet.

OSX programi su puni ovakvih sitnih stvari koje olakšavaju svakodnevni rad, dok kod windows programa često imaš utisak da ih pišu ljudi koji u životu nisu seli za svoj program da nešto u njemu urade, nego samo implementiraju fičrse koje su marketing menadžeri proglasili neophodnim na osnovu market risrča, forkus grupa i dabl blajnd testova.

Link to comment
Share on other sites

Lorem ipsum dolor sit mac amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis fags nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat mac. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non fags proident, sunt in culpa qui officia mac deserunt mollit anim id fags est laborum

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Stoji ovo što kaže Ivan, meni često ta FTP varijanta znači, ne znam, i dalje mi je lakše da kačim fajlove na FTP, ove nove tehnologije što se integrišu u web browsere su mi nekako i dalje "spore" odnosno sve to nešto secka, nemam pojma :)

edit: zli zli krule :)

Link to comment
Share on other sites

Pa znaš kako, meni se događa da neke aplikacije kada ih zatvorim ostanu otvorene, i onda moram da ih force quit-ujem, to sam primetio kao bag i to mislim od upgradea na Lion-a. Ne znam doduše koji te programi konkretno interesuju, možda neki specifični nije baš najbolje odrađen za OS X, ali ovo što ja koristim radi prilično dobro. Baš ću da obratim pažnju od sad na to, pošto sad kad mozgam, ne sećam se ni kada mi je Win program "pukao" u pravom smislu te reči, da se zamrzne pa skroz blokira itd.

Link to comment
Share on other sites

ja ne kontam sta moze da stuca na masini sa win 7 koju ivan spominje... tu nesto nije dobro podeseno ili instalirano

kakvo drljanje harda i otvaranje explorera od 5 sec ?!? na nekoliko mesta koristim win7 64, i ok indexira na pocetku i to je to... sa 8gb i/ili ssd-om je neverovatan win7

ja sam zapravo sokiran koliko dobro i brzo radi

p.s. nisam koristio os x jbg

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Neke kategorije korisnika Windowsa na Apple makinama si (OP) izostavio. Ja, konkretno, sam instalirao Win7 zbog boljih EVE Online performansi. :) Naime klijent koji radi u OS X-u, za razlku od Blizzardovih igara, nije native, već sranje upakovano u Cider ili neki slični wrapper.

Iako dugogodišnji korisnik Mac OS-a, još od vremena nadmoćnih Motorolinih RISC procesora -- grafički paketi, kao i meni najpotrebniji, paketi za manipulaciju video materijalom su bili primarni razlog kupovine Apple proizvoda -- moj sledeći računar vrlo verovatno neće biti Mac.

FCP X je samo kap koja je prelila čašu punu izlapele consumer kisele vode. Ono što je bio core Mac korisnika tokom svih ovih godina (i onih najtežih za Apple), još od pojave prvog iPod-a gleda kako mu Apple okreće leđa. Ako ste se, ranije, bavili fotografijom, dizajnom ili filmom, Mac je često bio bolja solucija. Danas je ovo potpuno irelevantno... Jedinu vrednost koju još vidim je da za donekle pristojan novac i dalje dobijate vrhunski monitor koji ne morate da rekalibrišete. Sve ostalo je trt-mrt. Čak su potezi sa Pro softverom skandalozni i uvredljivi. Tj. pokazuju ko je bitan kompaniji.

Nekada su postojale priče da brand-name računari, pogotovo oni iz gornje klase, uzimaju samo testirane procesore, i ostale komponente, sa proizvodne linije. Nešto kao: IBM, Apple, Sony i sl. prodaju gajbe isključivo zelenog zidarca. Ostali prodaju normalo, mešano braon-zeleno, pa šta se kome zalomi. Nisam siguran koliko je to bilo istina i onda, a sada jedino što je sigurno je da su komponente naštimovane da nekako odtraju svoje tri godine, koliko je obično maksimalna garanicja, pa onda kako bude...

Kažem monitor, eventualno Da Vinci Resolve (pro kolor-korekcija), user-friendly OS i koliko-toliko sam kvalitet kutije, što vrede nešto... Pitanje da li toliko, mada opet u rangu sa konkurencijom slične izrade i ciljne grupe.

Šta znam, žena mi se, dugogodišnja Wintel korisnica, zaklinje da se ne vraća na MS-ov operativni sistem (što me podseti, dugo je ekipa u MS-u zadužena za izradu Office paketa za Mac, proglašavana za jedan od najboljih timova unutar kompanije); ja, pak, više nemam nikakve iluzije o nekakvoj prednosti Mac platforme za specifične zadatke. U trenutku sledeće kupovine cena i kvalitet koji donosi će biti presudne.

Sećam se smešnog blazranog robota u jednoj Apple prodavnici u Beogradu od pre par godina, kada me je dočekao na vratima: »Da li koristite Mac? Kada jednom probate, nikada nećete hteti ništa drugo!«, a onda i njegove face kad 15 minuta nije mogao da se digne sistem i pokaže mi novi »savršeni IBM-ov G5 procesor na blah-blah...«. Isti taj dan, njihov servis mi je tražio gotovo 70% cene novog računara da mi zameni ploču na mom tadašnjem kompu.

Mac juzeri danas su često neka čudna sorta. Mac useri u našoj jadnoj, sirotinjskoj Srbiji su često van svake definicje. U neke dane me je sramota da vadim laptop na javnom mestu.

Lepo provedite praznik, pozdrav!

EDIT: Slova.

Edited by vonkitsch

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

offtopic :)  

ja sam prakticnio bio primoran da predjem na win7 posto su mi drajveri za zvucnu karticu i stapmac zabrljavili a nisu updejtovani za xp samo za win 7 -.- prljava govna  

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Sećam se smešnog blazranog robota u jednoj Apple prodavnici u Beogradu od pre par godina, kada me je dočekao na vratima: »Da li koristite Mac? Kada jednom probate, nikada nećete hteti ništa drugo!«, a onda i njegove face kad 15 minuta nije mogao da se digne sistem i pokaže mi novi »savršeni IBM-ov G5 procesor na blah-blah...«. Isti taj dan, njihov servis mi je tražio gotovo 70% cene novog računara da mi zameni ploču na mom tadašnjem kompu.

Mac juzeri danas su često neka čudna sorta. Mac useri u našoj jadnoj, sirotinjskoj Srbiji su često van svake definicje. U neke dane me je sramota da vadim laptop na javnom mestu.

Jasno je da kod nas Mac kupuju "jer je lep" i "svi ga imaju" a manji broj jer im zaista treba a i ta granica se često gubi u današnje vreme. Pričali smo o tome već nekoliko puta i pobrajali koje su nam razlike značajne kod Win a koje kod OSX.

Evo ja ću ukratko ponoviti - trajanje baterije i multitouch koji mi omogućava da radim sve kao da imam miša kad sam "on the fly" su mi jedne od glavnih prednosti. Plus čitav taj "trip" oko mobilnosti - mali i lak adapter, mali i lak prenosnik itd.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to super, ali realno nervira "elitizam" nekih Mac korisnika...

Primoran sam da koristim Win7 i MacOS istovrememno - ima mnogo stvari po kojima je jedan ili drugi sistem bolji, ali da je MacOS toliko ispred Win7 je daleko od istine...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Što sam napisao prenosnik umesto laptop, pitajte me :)

Slažem se oko "elitizma" ali to je jednostavno tako postavljena strategija Applea, valjda tu ne moramo da diskutujemo - mi smo prekul i skuplji od konkurencije, zato treba da nas kupuju i koriste samo isto tako prekul ljudi sa većim primanjima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...