Jump to content

Utopia or Dystopia


Recommended Posts

Slazem se sa dakijem po ovom pitanju

Monetarna sigurnost je podgrupa sigurnosti o kojoj ti pricas Cali.

:fp:

Niko to ne spori. Pričamo o Tomas Džefersonu i činjenici da je neko došao i promenio smisao njegove rečenice.

I pre nego što pomisliš "pa ako je monetarna sigurnost podgrupa sigurnosti o kojoj pričaš, zašto bi se promenio smisao?", razmisli na ovaj način:

Oni koji bi zrtvovali slobodu za redovnu platu ne zasluzuju da imaju ni jedno ni drugo - B. Franklin

I redovna plata je podgrupa monetarne sigurnosti, koja je podgrupa sigurnosti, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Monetarna sigurnost je irelevantna kada je u pitanju sigurnost o kojoj je reč. Dakle, Daki je, kao i uvek, zamenio teze i doveo do toga da se priča o nečemu što nije u okviru teme. Dakle, nije njegova greška što je to uradio, jer je to uradio da ne bi ispao glup, iako mi svi znamo da on nije glup, nego je njegova greška što se nije dostojanstveno povukao i rekao sebi, ok je, pogrešio sam, danas sam nešto novo naučio o sebi, o drugima, a i nešto novo o često citiranoj rečenici.

Moguće je da je i naša/moja greška jer mnogo očekujemo od Dakija.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Izdrzi Daki, i ja se slazem sa tobom! Napadaju te zbog semantike, iako si u sustini u pravu.

Pritom, materijalna sigurnost ne mora da se odnosi na finansije uopste, a obzirom da se covek javio negde oko price o informacionom drustvu u kome zivimo, nije uopste ni ocigledno da je na to mislio. Niti je ikome palo na pamet da je mozda nenamerno pogresio pri citiranju?

Link to comment
Share on other sites

Чекај брате, нападају га због семантике, а ово његово запажање како редовна плата није подскуп материјалне сигурности (што је потпуно небитно за принцип и представља лупљен пример који и не мора да буде тачан јер износи неку поенту и поређење) није ни семантицизирање него, не знам шта, баш сам се забезекнуо. Брате Даки, није ти био потребан овај последњи тинејџ пост. Ово пре тога је била нормална расправа, ал ово последње, замало што нисам исполиво монитор коцом, не од смеха већ од чуђења.

Јеботе, па Дакијев последњи пост је на нивоу оно, ја кажем ''рецимо да голф троши четири литра, колико му треба горива до Сурдулице?'', а Даки ме дочека са ''брате, нема шансе, чак и дизел троши шест''. И онда причаш о нападању за семантику и цепидлачењу и не гледању ширег смисла?:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pravo da ti kazem, Dakijevo objasnjenje zasto plata nije podskup materijalne sigurnosti mi je delovalo zdravorazumsko, pa se nisam ni osvrtao na to. A i uzeo sam u obzir da ste do tog momenta dosli tako sto se pet ljudi naredjalo da kaze kako je Daki ispao glup, a nije.

Link to comment
Share on other sites

И то да голф не може да троши четири литра је исто здраворазумско и прилично тачно. Какве везе тачност има са тим?

(инб4 ''може на путу олол дуле ниси у праву'')

А не знам само како ''смо стигли'' кад не учествујем у расправи лол

И кад је тих пет људи изашло да испрозива Дакија да је глуп, нек буде да нису у праву, он је дошо и запушио уста свима који су се дотле слагали са њим са својим голф постом. Опет кажем, то му тотално није требало, па да га је напало педесет, а не пет људи. Да им је реко ''ај не једите говна брате'', а не ''није није то што кажеш ти утата''

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni nije zapusio usta, niti vidim svu katastrofu tog njegovog "golf posta" koju ti vidis. A nije da nisam dao sansu tom vidjenju situacije. Evo vec cetvrti put citam prosle dve stranice...

To sto je on napisao za platu i podskupove se samo nastavlja na Calijevu i Boletovu pricu. Dakle, nije on tu nista izmislio, oduzeo ili dodao, vec samo nastavio da se bavi linijom argumentacije koja mu je bacena u lice. I bio je u pravu za taj konkretni post da plata ne mora biti podskup materijalne sigurnosti jer ne mora da obezbedi materijalnu sigurnost.

Link to comment
Share on other sites

dule brate ja ne vidim problem isto. logicka indukcija je opasna rabota jer iako postoje plate koje pruzaju materijalnu sigurnost, ne smemo zakljuciti da sve plate pruzaju to. nista vise i nista manje od toga nisam hteo reci, nevezano za citat i sve pre/posle toga receno izuzev boletovog poslednjeg posta

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Meni nije zapusio usta, niti vidim svu katastrofu tog njegovog "golf posta" koju ti vidis. A nije da nisam dao sansu tom vidjenju situacije. Evo vec cetvrti put citam prosle dve stranice...

To sto je on napisao za platu i podskupove se samo nastavlja na Calijevu i Boletovu pricu. Dakle, nije on tu nista izmislio, oduzeo ili dodao, vec samo nastavio da se bavi linijom argumentacije koja mu je bacena u lice. I bio je u pravu za taj konkretni post da plata ne mora biti podskup materijalne sigurnosti jer ne mora da obezbedi materijalnu sigurnost.

Lupas gluposti.

Podskupovi materijalne sigurnosti:

redovna plata

minimalna plata

...

Sta ti znaci visoka plata ako je nisi primio godinu dana i vice versa. Zato i jeste podskup, jer ima jos elemenata skupa osim njega.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

dule brate ja ne vidim problem isto. logicka indukcija je opasna rabota jer iako postoje plate koje pruzaju materijalnu sigurnost, ne smemo zakljuciti da sve plate pruzaju to. nista vise i nista manje od toga nisam hteo reci, nevezano za citat i sve pre/posle toga receno izuzev boletovog poslednjeg posta

Брате он је дао пример за то ''подскуповање'' јер је у фазону, не знам, да не може да се прича са подскуповима и ето, зезнуо се, али то је небитно, мислим то је цепидлачење, шта као не знаш шта је хтео тиме да каже?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ajde, dobro. Prihvatam da nije mislio na materijalnu sigurnost vec na metasigurnost, koja ukljucuje izmedju materijalne i sigurnost da te ne napadaju banditi na ulici i otimaju ti novce, kao i sigurnost da ti kucu ne oduva vetar!

Edited by lol piton

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Moguce da sam pogresno protumacio citat. Ova recenica me podstakla da to napisem jer mislim da dzaba sve pare kad neko ne moze da popije jedno sa drugarima, e sad da li ima neki visi cilj to je vec druga prica onda ne treba da se buni, mada je i to diskutabilno koliko se isplati na duze ocu da kazem isplati se mozda ali materijalno, stvarno na kraju vidis da ne mozes da kupis dobro vaspitano dete...neka moja razmisljanja...

Imam para da kupim to shto sam pre dve godine mashtao da imam, ali me to vec ne chini srecnim. Ono shto zaista zelim je da odem na more i ostanem tamo mesec dana. Ali ne mogu to da uradim zato shto imam posla.

DAMKE: teli smo malo basket al nemamo loptu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...