Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Daki, htedoh da ti uzvratim uvredu, ali neću da spadam na tvoje grane, samo ću da ti kažem da ideš da lečiš komplekse negde druge, jer ni u jednom trenutku sa tobom nisam vodio takav nivo primeznog razgovora, tako da se iskuliraj malo.

Dulio, ok ne smetaju, ali mogu da zasmetaju u ulici koja ima dva pravca, gradilište pored gde dolazi teška mehanizacija i kamioni, parking gde kola ulaze i izlaze... Sve je stvar procene ovog dole citiranog, očigledno da se u ovoj ulici to toleriše, što sam pomenuo pre par strana.

Vozač ne sme da zaustavi, odnosno parkira vozilo na mestu na kome bi ono ugrožavalo bezbednost drugih učesnika u saobraćaju ili predstavljalo smetnju za normalno odvijanje saobraćaja ili kretanje pešaka.
Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Bezobrazan si bio namerno zbog onog zadnjeg komentara. Nemas pojma ni koja ie ulica ni da izlazi na jednosmernu, da ta traka gde su kola parkirana vodi od 1 ftn-ove zgrade i da nema puno saobracaja i da se gradilistu sa ovog puta ne moze pristupiti vec mora sa druge strane od ekonomskog. Ne, ljudi se idioti jer parkiraju gde je dozvoljeno i gde nikome ne smetaju.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Daki, htedoh da ti uzvratim uvredu, ali neću da spadam na tvoje grane, samo ću da ti kažem da ideš da lečiš komplekse negde druge, jer ni u jednom trenutku sa tobom nisam vodio takav nivo primeznog razgovora, tako da se iskuliraj malo.

Dulio, ok ne smetaju, ali mogu da zasmetaju u ulici koja ima dva pravca, gradilište pored gde dolazi teška mehanizacija i kamioni, parking gde kola ulaze i izlaze... Sve je stvar procene ovog dole citiranog, očigledno da se u ovoj ulici to toleriše, što sam pomenuo pre par strana.

Да, али та процена није толико слободна колико ти мислиш и обично се своди на постојање та три метра или на неке ванредне околности (лупам, тај паркинг преко пута је за сканије којима треба десет метара да заокрену кад излазе из паркинг места, па то онда оверрајдује ту спику о три метра).

Погрешно постављаш, а сад ћу да ти кажем зашто:)

Фора је у томе да ти као возач не гледаш у пасуљ каква је чија процена јер је то немогуће и свело би се на лош закон и манипулисање. Дакле, ти дођеш ту аутом, видиш нема знака, видиш да не спада улица у неке наведене трипове где не смеш да се паркираш и лепо узмеш и паркираш се. И то је то. Ако ту стварно пролази пет багера нон стоп, онда се стави знак да не сме да се паркира. То није возачева дужност, он не треба да стоји и размишља да ли се ту можда дешава нешто што се на први поглед не види или су ту неке прилике које не конташ чим дођеш итд. Зато ако ту пролазе багери и курци, стави се знак и то је то. Па кад се изгради ово што треба, склони се знак нпр.

Није закон толико недефинисан и та ''процена'' се опет ослања на постојеће дефинисане ствари. Иначе нико не би знао где сме да паркира, а где не сме и пандури би могли сваког да носе пауком на основу ''процене'', а то не сме тако да буде. Зато се гледа да се максимално дефинишу ствари. Ти као возач не идеш у претпоставке и ситна цревца већ гледаш прво да ли има знак, ако нема, гледаш јел има места да пролазе кола (три метра), гледаш да ли ови могу да изађу са паркинга и то је то. Да ли је ту градилиште, да ли туда пролазе боинзи у пет поподне, то није на теби да претпостављаш нити да се трипујеш и то не би било ни фер да је на теби. Ако пролазе боинзи у пет поподне, стави се знак ''забрањено паркирање од седамнаест до осамнаест часова радним даном јер пролазе боинзи'' и то је то. Ако га нема, то значи да не пролазе. Ако нема знака, а пролазе, не може нико теби да сере што си ту паркирао, већ надлежнима што нису ставили знак.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije to novi zakon. To smo i mi ucili za polaganje testova.

I ne smes nego moras da uradis polukruzno tamo gde je dozvoljeno i da se onda parkiras okrenut u pravom smeru tamo gde si hteo.

to sam isto sve i ja napisao u postu koji si citirao i koji je bio pre duletovih i savketovih wotova. nije novi zakon nego su tada najavili da će taj konkretan propis početi da sprovode.

sad mi je mirna savest što ne čitam tvoje postove, dule, pošto vidim da ne čitaš ni ti moje :D

Link to comment
Share on other sites

@dule, opusteno mozhe da se ovo podvede pod nepropisno parkiranje na slici:

16) na pristupnoj saobraćajnici, kolskom prolazu između stambenih zgrada,

odnosno prolazima u blokovima naselja,

17) na saobraćajnicima van uličnih parkirališta koje povezuju parking prostore

i stambene zgrade sa drugim saobraćajnicama,

znachi bukvalno, ko kako tumachi :)

Link to comment
Share on other sites

nisam znao, ali eto sreća da ima ljudi koji znaju sve o svemu, pa naučim ponešto [:X]

i dalje mi je nejasan ovaj propis (ako je zaista tako), ko određuje koja traka je za parkiranje a koja ne? jer ako je njih 5 parkiralo sa jedne strane ulice jedino što sprečava da se neko parkira i sa druge i tako smori bilo kakav saobraćaj je zdrav razum. mislim, u mojoj ulici, odmah ispred zgrade, kola su naređana uz ivicu trotoara, tako da kola ne mogu da se mimoiđu - ukoliko vidiš da ti neko ide u susret, zabošćeš se u prvi ulaz na parking dok se ne mimoiđete. i sad je tu bitno ko je parkirao u kom smeru, svašta - i jel to znači da i ja sa druge strane mogu da se zabodem, tako da niko ne može da prođe, ALI SAMO AKO SAM PARKIRAO U PRAVOM SMERU.

uostalom, kad prosipate pamet, nađite mi tačan član zakona koji o tome govori, i odmah prekidam raspravu

ako bi ti stao sa druge strane onda bi onemogucio odvijanje saobracaja i kontam da bi vas obojicu pokupili

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

težak je život ovog sekire nema šta. i to sve zbog sotonine naprave zvane automobil, kupi bajs i preporodićeš se!

ja opet nisam legao na vreme, jebi ga. odoh sad da legnem na moj superiorni Dormeo® dušek da odspavam, pa i sutra na branje (da, radim i subotom!)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...