Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

PA jebemu sve za taj novi zakon. Kolko ja to kapiram...ne smes da radis sve to (ulazis u bus, ides kuci itd itd.) ako si bash mortus pijan... ali ono, mortus... vidis da u jednom delu pishe "ne smes lezhati na ulici (pijan)". Ako je neko tolko pijan, da ne moze da ustane sa poda, taj brate ne treba ni da prelazi ulicu, moze da ubije i sebe i nekog drugog.

Ствар је у томе што је то мач са две оштрице, као и регулисана количина алкохола у крви. У овом случају ти је са једне стране кул ако си нормалан после сто пива јер се нећеш тетурати, тако да не упадаш у категорију ''пијаних'' иако си попио бога оца. Код вожње је обрнуто, ако си ти нормалан после 0.4 промила, опет плаћаш казну јер је граница 0.3, док неко са 0.25 који је припит, не плаћа.

Е сад, шта значи ''тетурати се''? И ту је тај отвор где може да се исфорсира закон. Лако је приметити оног ко је мало попио, без да је тај неко пијан. Пандур може да га смара, овај може да каже ''нисам пијан'', овај може да каже ''пијан је мајке ми'' и то је то. И још ако му уради алкотест и испадне да има алкохола у крви, пијан је (јер није дефинисан проценат, тј. можда је човек нормалан са промил алкохола, али ето, измерено је и судија ће да претпостави да је био пијан са толико алкохола). Тако да има ту простора за рејџ, у ствари је најсигурније да не циркаш ништа ако ћеш после одатле да идеш негде или да се враћаш гајби. Међутим, онда је требало то тако поставити, драконски, али јебига, знаш на чему си. А не оно, одлазиш од ортака и у фазону си ''брате, јел личим да сам пијан?'' и те форе.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ladno ste se izložili da će da se sprovodi neki zakon u Srbiji rofl. Dobri ste. Dobri.

pa ti koji podrazumevaju naplaćivanje raznih harača od običnih ljudi se itekako sprovode. mora nekako da se nadoknadi što mišković nije platio nikakav porez 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ima onih zakona od prelaženju ulice van pešačkog, pa prelaženje sa sluškama u ušima i slične mandatne kazne, ali ne znam nikoga ko je popio kaznu i sl.

sto je najtuznije, moj drugar je platio kaznu za prelazenje van pesackog, na autokomandi, tamo gde prelazi ceo zivot ulicu... a prelazi i dalje :)

Link to comment
Share on other sites

ja se nadam da neće cimati random prolaznike da rade alko testove, al sa našom policijom me ništa ne bi iznenadilo.

inače, mene je ker cimao što sam prešao sa slušalicama pešački.

Link to comment
Share on other sites

Ствар је у томе што је то мач са две оштрице, као и регулисана количина алкохола у крви. У овом случају ти је са једне стране кул ако си нормалан после сто пива јер се нећеш тетурати, тако да не упадаш у категорију ''пијаних'' иако си попио бога оца. Код вожње је обрнуто, ако си ти нормалан после 0.4 промила, опет плаћаш казну јер је граница 0.3, док неко са 0.25 који је припит, не плаћа.

Е сад, шта значи ''тетурати се''? И ту је тај отвор где може да се исфорсира закон. Лако је приметити оног ко је мало попио, без да је тај неко пијан. Пандур може да га смара, овај може да каже ''нисам пијан'', овај може да каже ''пијан је мајке ми'' и то је то. И још ако му уради алкотест и испадне да има алкохола у крви, пијан је (јер није дефинисан проценат, тј. можда је човек нормалан са промил алкохола, али ето, измерено је и судија ће да претпостави да је био пијан са толико алкохола). Тако да има ту простора за рејџ, у ствари је најсигурније да не циркаш ништа ако ћеш после одатле да идеш негде или да се враћаш гајби. Међутим, онда је требало то тако поставити, драконски, али јебига, знаш на чему си. А не оно, одлазиш од ортака и у фазону си ''брате, јел личим да сам пијан?'' и те форе.

Slazem se ja sa time, moze da se isforsira zakon. Kao sto je do sada mogao da se forsira zakon o tome da ne smes da ides ulicom pijan (koji postoji vec, znaci ovo nije novo, nego je novo samo za autobus cini mi se), ili da se forsira zakon da ne smes da prelazis ulicu sa obe slusalice u/na ushima ako slusas muziku... pa opet, mislim da niko nije kaznjen zbog tih stvari. Meni se ovaj zakon svidja iskren da budem, tacnije.. svidja mi se njegov koncept.. sad, verovatno nije savrsen i mozda je podlozan zloupotrebi neke vrste, ali bolje mi je i to nego da ga nema.

"Teturati" se tacno zna sta znaci... znaci da ne mozes da hodas, gubis ravnotezu usled toga kolko si alkohola uzeo. Znaci nije to ono, sad sam pijan, pa sam veseo, pa hodam malo smeshno. Sad kad razmislim, covek hoda normalno i kad je pijan i kad je pripit... neko ko se tetura, znaci ne moze ili jedva stoji na nogama, takvima nije mesto u saobracaju da budem iskren.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Znam da ima onih zakona od prelaženju ulice van pešačkog, pa prelaženje sa sluškama u ušima i slične mandatne kazne, ali ne znam nikoga ko je popio kaznu i sl.

meni su pisali kaznu zato shto sam se javio na mob dok sam prelazio peshachki (zeleno je bilo). mislim da sam jedini u srbiji koji je dobio tu kaznu :D

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

Slazem se ja sa time, moze da se isforsira zakon. Kao sto je do sada mogao da se forsira zakon o tome da ne smes da ides ulicom pijan (koji postoji vec, znaci ovo nije novo, nego je novo samo za autobus cini mi se), ili da se forsira zakon da ne smes da prelazis ulicu sa obe slusalice u/na ushima ako slusas muziku... pa opet, mislim da niko nije kaznjen zbog tih stvari. Meni se ovaj zakon svidja iskren da budem, tacnije.. svidja mi se njegov koncept.. sad, verovatno nije savrsen i mozda je podlozan zloupotrebi neke vrste, ali bolje mi je i to nego da ga nema.

"Teturati" se tacno zna sta znaci... znaci da ne mozes da hodas, gubis ravnotezu usled toga kolko si alkohola uzeo. Znaci nije to ono, sad sam pijan, pa sam veseo, pa hodam malo smeshno. Sad kad razmislim, covek hoda normalno i kad je pijan i kad je pripit... neko ko se tetura, znaci ne moze ili jedva stoji na nogama, takvima nije mesto u saobracaju da budem iskren.

Па не знам баш, сети се онако кад си припит, ниси пијан, нећеш пасти, ал мало касниш, оно, ''дај да избегнем овај ауто који стоји'':)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Lik koji je toliko pijan da ometa saobraćaj, smara druge ljude na ulici i slično je i do sad mogao biti ciman na konto kršenja javnog reda, ovaj novi zakon je čisto zato što nam je vlast gomila lopurdi koji zaslužuju da vise.

meni su pisali kaznu zato shto sam se javio na mob dok sam prelazio peshachki (zeleno je bilo). mislim da sam jedini u srbiji koji je dobio tu kaznu :D

Ja bih im reko MRŠ BRE i nastavio, majke mi.

Link to comment
Share on other sites

ti ponesi bombe jer nema više šale, otvara se škola za Dačiće male!

probao sam da nađem farmerke ali ne vredi, sve u su ultra super slim fit, poserem im se u ponudu.

i da, čačkao sam asus transfomer prime malo, savršeno radi, moram ga uzeti čim skupim pare :(

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

volim zivotinje , imao sam i kera i macku i dosta drugih ljubimaca, ali zbog ovih gluposti bi isao ulicom i bogaljio lutalice majke mi rodjene http://www.mondo.rs/s229705/Info/Hronika_i_Drustv/U_januaru_stize_Hitna_pomoc_za_pse.html , znaci u Srbiji prave ovu glupost , ovo mi je u rangu sa organizovanjem gej parade.

inace plako sam na neocekivani Neov post , add.png

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Kakvih 5 dana jebote, od 30. do juče čist najčistiji rejv... Za reprizu sam prvi put u životu probao eksere, i ako sam veliki protivnik hemije, koliko sam se samo nagledao šmrkanja spida oko mene, zgadilo mi se za ceo život, al reko aj ovo je ''čistija varijanta'' ću da teram. Nas šestoro pojeli smo 10 eksera, i moram da pojedem govna i kažem da je ono najbolja jebena moguća stvar koju sam ikad probao. Pola sata posle prve polutke mene je udarila nenormalna euforija, krenula me bujica emocija, toliko sam voleo sve one ljude da nisam imao dovaljno dobar način da im to iskažem, igrao sam uz dnb, nisam mogao da stanem. Na kraju smo samo naš šestoro naekserisanih ostali na toj kućnoj zajebanciji, svi ostali su otišli oko 5-6, a mi smo igrali do podneva dok nismo popadali.

Evo 4 dana posle toga još nas drži utisak, i juče i prekjuče sam bio najveseliji čovek na svetu, nikom se ne skida osmeh s lica :)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

au savke auuuuuuuu

gledajući koliko problema imaš samo sa pivom, moram da ti kažem da droga nije za tebe i da prekineš s time dok nisi postao negativni primer iz pamfleta protiv drogiranja.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...