Jump to content

Pitalice iz Igrica


dvnityCker

Recommended Posts

Laganica jedna.

Blizzard je poznat po tome da "pozajmljuje" ideje, a pre nego što su sklopili dogovor sa đavolom i napravili WoW, inspiraciju su crpili iz dvorišta jedne druge kompanije.

Tamo je pronađena ideja i za jednu od ikona video igara - Saru Kerigan. Kako se zove, iz koje je igre?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ima zanimljiva Diablo retrospektiva na D3 sajtu, ima tu dosta zanimljive trivije al ne verujem da ima nešto vezano za ovo pitanje (npr., prvi diablo je u startu trebao da bude potezni RPG sa claymation modelima likova).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ako idemo logikom:

Warcraft = kopija Dune 2

Warcraft 2 = kopija C&C-a

Ghost = kopija Commandoa

onda je i Kerrigan kopija Tanye kao ikone Red Alerta

Samo su je posle dalje razvili u pravcu drage Meduze i napravili od nje boginju.

Diablo je Angband sa grafikom.

A Blackthorne je Flashbak sa Orcima. ;)

Nema šta, ljudi su apsolutni carevi prepakivanja i pravljenja proizvoda.

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Čonsi je verovatno glavni lik The Hordea?

A što se tiče Tanje Adams - ona je poslužila kao direktna inspiracija za Saru Kerigan dok je ona još bila planirana kao epizodni lik u Starkraftu (dok je bila samo Ghost, a ne Zerg boginja). To ima i dokumentovano.

Čak i da nije dokumentovano, meni je prilično jasna sličnost njih dve?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni mislio na psihološku strukturu likova, više kao "vidi riba koja onešotuje, to bi bilo kul i mi da imamo, metni joj crvenu kosu i nemoj eksploziv nego nuku"

Evo Stija nek postavlja, pošto ne znam kako da mu odgovorim :) <3

Btw, baš me zanima da li sam ja lud ili i drugi vide vezu Kerigan-Tanja?

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Bravo Stijo za pitanje, u životu ne bih povezao.

Ovo Laletovo moram baš da lupim po osećaju - možda neki od ovih modernih pucaljki pa neki teroristi - tipa CoD: Black ops?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni mislio na psihološku strukturu likova, više kao "vidi riba koja onešotuje, to bi bilo kul i mi da imamo, metni joj crvenu kosu i nemoj eksploziv nego nuku"

Evo Stija nek postavlja, pošto ne znam kako da mu odgovorim :) <3

Btw, baš me zanima da li sam ja lud ili i drugi vide vezu Kerigan-Tanja?

Ja je vidim. Potpuno je to što si rekao - sama ličnost je nebitna, ali ako jedinica je očigledna kopija.

Samo da kažem da ste carevi i da mi nije jasno kako znate sve ovo. Potpuno impresivno. Fali Vik realno i on zna mnogo.

Ja mislim da je stvar u ljubavi.

Ajd' da vas ne odvedem na pogrešnu stranu, prvi hint neka bude - Vi se zovete Zanzamar (mada je ime moguće promeniti!)

Vodor mi je do jaja poznat. Ova dvojica su default. Što je gej Rašid?

Zanzamar...

Neka hiljadu i jedna noć, taj neki setting. :)

Matora igra?

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Matora igra, neka hint broj 2 bude da je prva igra (neprovereno, ali mislim da jeste) koja je bila specijalno optimizovana za Pentium, i imala taj "imaš pentium baš si kul" intro, ako imaš Pentium. A u to vreme su harale 386ice, na kojima igra nije baš dobro radila, pa je to jedan od glavnih razloga što nije ni dobro prošla u prodaji, u svetu u kojem je tek poneko imao 486 :)

Rašid je gej jer je njegova boja roze, a glavnog junaka bela :)

Hiljadu i jedna noć je ok asocijacija ...

Reći ću još, iako možete da izvučete iz ovoga sa Pentiumom, da je u to vreme bila prilično napredna po velikom broju tehničkih aspekata, grafike, zvuka, animacija...

Evo i jedan bonus hint - jedan čovek povezuje ovu igru, Populus i Syndicate.

Link to comment
Share on other sites

Bleh, previše hintova, a prodo si sa Syndicate i Populous - Magic Carpet.

Ajde da probamo ovako:

Igra ima sličnu perspektivu kao Magic Carpet, samo se odigrava par hiljada godina kasnije.

Pamti se po odličnom soundtracku, brzoj akciji i tome da je prvo čedo kasnije dosta poznatijeg razvojnog tima. Ime razvojnog tima otkriva polovinu naziva ove igre.

edit: Brži je Luka :( nek ostane ovo moje u šteku

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

jeeeej!

nisam više znao šta bih metnuo kao dodatne hintove, tako da su dobro pogodio!

edit paji: znam da je previše hintova al se uplaših da sam opet zavuko pa da ne ubijem igru. bolje da je lakše nego da niko ništa ne piše.

Odma ću da probam da rešim tvoj štek dok se ne pojavi Lukić - Terminal Velocity?

luka, ajd udri.

Link to comment
Share on other sites

Ma to je ono sranje za Cataclysm, mini igra :) Otkud ti to Luka, pa ti ni ne igraš WoW? :)

Ajd' ovako ...

Treba nam naziv igre čija je radnja bazirana na noveli svetski poznatog autora (autor je deo lektire srednje škole) rođenog u Pragu.

(ovo sam ubacio da možda privučemo Boleta!)

Malo je zakukuljeno, ali ako neko zna igru odma' će pogoditi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...