Jump to content

tetovaze


boku

Recommended Posts

zajebana stvar kod tetovaza je sto su one pre svega licne, a onda ti neko trazi da objasnis zasto si bas to istetovirao, ili jos gore, u tvom slucaju, ti trazis od nas misljenje o onome sto ces ti da tetoviras. At the end of the day, to je tvoje telo, tvoja stvar, tetoviraj sta hoces, al ko sto rekose ljudi, nemoj da planes na svaki komentar na forumu.

I kad smo vec kod komentara :)cek, tetovirao si imena, a sad ces i lica? sledeci je njihov DNK lanac?

Па оно, и ту имаш различите трипове. Ја нпр. ''препознајем'' неколико типова тетоважа и сви су ми ''легитимни'' :)

 

Ја лично имам тет који ми означава неки трип блаблаблабла и за који сам ишао код лика који реално није нешто. Али тај тет је сам по себи симболичан и незахтеван. Нпр. тај мој тет, вероватно једини који ћу икада набацити, игра исту улогу коју игра нпр. ожиљак који зарадиш тако што си пао низ степенице и остао жив. Чак и да је абоминативно ружан, чак и да се потпуно истроши и изобличи кроз пар година, он и даље малтене идентично врши своју улогу ''ожиљка'', ако ме капирате:) Његова улога је ''тестамент оф тајм'' и то је то, чак и ако се обрне у естетици, улога остаје иста и нема места ''кајању''.

Да ли сам морао то да ''овековечим''? Не. Да ли смета што сам то урадио? Не. Јако проста рачуница, заправо.

 

Са друге стране, ту су лептири на буљама и томе слично, који имају естетску улогу. Јасно је да су они доста подложнији зубу времена:)

Затим, имамо идеолошке тетове. Ти су тек подложни зубу времена, јер капирам да би петнаестогодишњи Вуду истетовирао лепо ''слејер'' на подлактици и онда се убио са тријес дина:)

И тако даље. Све зависи које је заправо ''контање власника''.

Наравно, свака категорија може бити ''акнолиџована'' или не од стране власника, власникових другара, околине, публике итд. али то је секундарна тема.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ideoloshki tet ne mora da bude podlozhan zubu vremena (ne raspravljam se, samo se nadovezujem na tvoj post) :) recimo, ja imam jamiroquai logo istestoviran, jer taj bend slusham vecinu svog svesnog zhivota i ne vidim da ce se ikada to promeniti :) al' neverovatno je koliko si u pravu za sve shto si do sada napisao na ovom topiku, respect!

Link to comment
Share on other sites

ideoloshki tet ne mora da bude podlozhan zubu vremena (ne raspravljam se, samo se nadovezujem na tvoj post) :) recimo, ja imam jamiroquai logo istestoviran, jer taj bend slusham vecinu svog svesnog zhivota i ne vidim da ce se ikada to promeniti :) al' neverovatno je koliko si u pravu za sve shto si do sada napisao na ovom topiku, respect!

Па јес, ал опет ми твој тет вуче и на овај мајлстоун тет:) Јер ниси у поетском заносу после концерта дигао паре са банкомата и затражио ''џамирокваи је живот, остало су ситнице'' тет преко целих леђа када си имао петнаест година:) Него си ко господин човек овековечио један чинилац свог живота и то прилично дискретно.

Тесла који је истетовирао муњу на надлактици ми је тотално реалан рационални трип, оно, капирам да није отишао код тет лика, да би се муња сама нацртала на руци неким бендовањем универзума:)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jel ovo metafora, ili je tesla stvarno imao tet?

ja u jednom trenutku sam mastao o quake logou, ali opet, količina opravdanje sprdnje bi bila veca od koristi, pa sam odustao.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne ne, bila je prica na vrhuncu napaljenja, kao brate izgleda estetski do jaja, jebeni demon, i plus vecina nece znati ko je to, a-ha vazi :) Sad nam je smesno, zahvaljuje mi se do neba, vec je bio usteko pare i bio blizu realizacije.

 

mesao sam se jer mi je dobar ortak a ne neki nebitan lik sa foruma, slicno prici kad objasnjavas ortaku da mu je riba kurva, moras da se umesas ako volis coveka i hoces da mu pomognes.

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Па оно, и ту имаш различите трипове. Ја нпр. ''препознајем'' неколико типова тетоважа и сви су ми ''легитимни'' :)

 

Ја лично имам тет који ми означава неки трип блаблаблабла и за који сам ишао код лика који реално није нешто. Али тај тет је сам по себи симболичан и незахтеван. Нпр. тај мој тет, вероватно једини који ћу икада набацити, игра исту улогу коју игра нпр. ожиљак који зарадиш тако што си пао низ степенице и остао жив. Чак и да је абоминативно ружан, чак и да се потпуно истроши и изобличи кроз пар година, он и даље малтене идентично врши своју улогу ''ожиљка'', ако ме капирате:) Његова улога је ''тестамент оф тајм'' и то је то, чак и ако се обрне у естетици, улога остаје иста и нема места ''кајању''.

Да ли сам морао то да ''овековечим''? Не. Да ли смета што сам то урадио? Не. Јако проста рачуница, заправо.

 

Са друге стране, ту су лептири на буљама и томе слично, који имају естетску улогу. Јасно је да су они доста подложнији зубу времена:)

Затим, имамо идеолошке тетове. Ти су тек подложни зубу времена, јер капирам да би петнаестогодишњи Вуду истетовирао лепо ''слејер'' на подлактици и онда се убио са тријес дина:)

И тако даље. Све зависи које је заправо ''контање власника''.

Наравно, свака категорија може бити ''акнолиџована'' или не од стране власника, власникових другара, околине, публике итд. али то је секундарна тема.

 

Slejer je tajmless!

 

Btw i ja se slazem sa dragancetom za ideoloske. Ne stidim se i ne bi se stideo da imam istetoviran bilo koji bend na koji sam se lozio u mladosti jer i dan danas volim da ih cujem. Taj problem mozda imaju pogubljeni likovi koji beze od tripa do tripa dok satro ne "sazreju" i oni obicno idu u neke ekstreme kojih se posle stide.

 

Ja ne vidim problem da mator lik sad u odelu ima slayer tet, bio si klinac i bio si kul klinac sa tim tetom i to je to. 

ja sam pre 4 godina, imao ozbiljnu konverzaciju sa ortakom koji zamalo nije istetovirao ilidanov lik na biceps, ne zezam se jedva sam ga ubedio da ne bude retard.

 

 

ako bi zapravo nasao lika koji zna ljudski da nacrta ilidana, sto da ne, bilo bi predobro :) jos ako je (ex) wow koman pa obelezava 10 godina bacenog zivota uz warcraft

 

brb tetoviram silvanas

 

Ima jedan lik u ns-u, judista, illidana preko celih ledja, zovu ga cigla valjda :D Inace prvak dal evrope ili sveta u judou.

 

Ne znam sto vam je trip da se stidite toga? Jebo ga igrao sam wc3 i lozio se na illidana, pa dotu, pa wow itd itd. To je bio jedan lep deo zivota, ne vidim problem u obelezavanju toga, a pritom je i vizuelno do jaja.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Зато можда музика није најбољи пример за те идеолошке, јер је тај мајлстоун ''пријатан'' - у смислу да, иако се сад не ложиш на бенд икс, није ти смор што си то тетовирао јер си обележио своје ложење тада када си се ложио. Што онда иде на оне мајлстоун тетове:)

Међутим, ако си истетовиро вајт прајд врлд вајд са петнес дина, па после са тријес ишао добровољно у црвени крст у Мозамбику, ај ти објасни да је тај тет забележено ложење:) Што је у суштини идеолошки тет у неком ужем смислу, Пре него што неко ускочи са ''лол скинси ретарди'', обрнуто исто важи, ако си ишао у црвене крстове са петнес дина и истетовирао не знам ни ја шта, па после посто наци, опет је срање:)

 

Taj problem mozda imaju pogubljeni likovi koji beze od tripa do tripa dok satro ne "sazreju" i oni obicno idu u neke ekstreme kojih se posle stide.

Ерго, 99% хомо сапиенса (инб4 осим мохија, ивана и пеје:) )

 

Чини ми се да то гледаш као нула и један, оно ''живот је књига, сваки део те књиге је такав какав је и бележење било ког од тих делова ми не би представљало проблем'', као да не степенујеш те делове књиге по неким левелима. Има ту иха хај фактора.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa jebo mater ako je normalna stvar tetovirati kukasti krst zato sto si HEHE klinac ... i klinac ima mozak, a ako ga tad nije razvijao nece mnogo dalje od toga ni u zrelosti otici.



I ne mozes to uzimati kao primer.

 

Kao da kazes npr da kad istetoviras neku ala "peta" tetovazu kao klinac, a kao mator konj pocnes da se lozis na maltretiranje zivotinja i kao HEHE zajebao si se.... nisi se zajebao nego si postao retard.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Какве то има везе што си постао ретард? Зајебо си се јер ти тај тет више ''не важи'' (то дал си ретард или ниси, то је петнаестас прича јебо га бог, па нећемо сад вртети нећу запалим ти свећу трипове), а тет је трајан и то је главни проблем идеолошког тета.

Заправо, реченица ''ниси се зајебо него си постао ретард'' је небулозна, ко да си написао ''немаш плаву косу него си пун пара''.

 

 

Али добро, удовољићу нећузапалимтисвећу трипу:

Замисли да си се ложио на било шта, нек буде и бенд, ето, ниси ретард, бенд је у питању. И онда се крајње разочараш у тај бенд. Тај бенд ти више није драг, као ентитет. Ниси ти робот, па да будеш у фазону ''брате, све је кул, тад кад сам тетовирао, тад сам тако мислио'' за све ствари. За неке да, за неке не, зато причам о левелима, које ти поричеш.

Оно, ''тетовирао сам мајку своје деце јер ми је она била сунце живота, онда се она појебала са десет црнаца, подавила децу и одсекла ми курац док сам спавао, али брате, мој тет је тестамент оф тајм паст и као такав сасвим валидан''. Мислим, ЈЕСТЕ валидан у том смислу (одражава стање ума/свемира/чега год у том тренутку када је настао), али волео бих да видим неког ко би могао да профура тај трип тако роботски.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Зато можда музика није најбољи пример за те идеолошке, јер је тај мајлстоун ''пријатан'' - у смислу да, иако се сад не ложиш на бенд икс, није ти смор што си то тетовирао јер си обележио своје ложење тада када си се ложио. Што онда иде на оне мајлстоун тетове:)

Међутим, ако си истетовиро вајт прајд врлд вајд са петнес дина, па после са тријес ишао добровољно у црвени крст у Мозамбику, ај ти објасни да је тај тет забележено ложење:) Што је у суштини идеолошки тет у неком ужем смислу, Пре него што неко ускочи са ''лол скинси ретарди'', обрнуто исто важи, ако си ишао у црвене крстове са петнес дина и истетовирао не знам ни ја шта, па после посто наци, опет је срање:)

 

Ерго, 99% хомо сапиенса (инб4 осим мохија, ивана и пеје:) )

 

Чини ми се да то гледаш као нула и један, оно ''живот је књига, сваки део те књиге је такав какав је и бележење било ког од тих делова ми не би представљало проблем'', као да не степенујеш те делове књиге по неким левелима. Има ту иха хај фактора.

 

Pa onda ti je ok i ono "Minela" preskrabano pa ispod "dumrla" ...

Какве то има везе што си постао ретард? Зајебо си се јер ти тај тет више ''не важи'' (то дал си ретард или ниси, то је петнаестас прича јебо га бог, па нећемо сад вртети нећу запалим ти свећу трипове), а тет је трајан и то је главни проблем идеолошког тета.

Заправо, реченица ''ниси се зајебо него си постао ретард'' је небулозна, ко да си написао ''немаш плаву косу него си пун пара''.

 

 

Али добро, удовољићу нећузапалимтисвећу трипу:

Замисли да си се ложио на било шта, нек буде и бенд, ето, ниси ретард, бенд је у питању. И онда се крајње разочараш у тај бенд. Тај бенд ти више није драг, као ентитет. Ниси ти робот, па да будеш у фазону ''брате, све је кул, тад кад сам тетовирао, тад сам тако мислио'' за све ствари.

 

Znao sam da ces tako nesto da odgovoris.

Nisi se zajebao jer se nisi na nekom univerzalnom plejnu zajebao, to sto si se zajebao u svom bolesnom mozgu je tvoj problem, ali nece ljudi okolo biti u fazonu VIDI RETARDA SA PETA TETOM dok za kukasti krst hoce.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kukasti krst je najmanji problem, lako se kasnije konvertuje u kvadrat sa četiri kvadrata i možeš da kažeš da je to neki simbol unutrašnje spoznaje

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa eto imam takav primer sa bendom u glavi, lozio sam se kao klinac na korn i cak sam razmisljao o korn tetu preko celih ledja kao klinac, a onda su se prodali najstrasnije ali su mi i dalje prva dva albuma do jaja i ne bi mi smetalo da dan danas imam taj tet, i svi ortaci iz tog perioda zivota koji su previse kul da bi slusali mejnstrim me prckaju za korn ali ja nemam problem sa time, meni je to kul, a cak je i univerzalno kul nego su ti moji ortaci scena-pozeri sa "to nije tru" tripovima.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

 За неке да, за неке не, зато причам о левелима, које ти поричеш.

 

Зато што је неспособан да перципира ишта ван границе сопствене ограничености.

 

И не постоје ствари које су "универзално кул", постоје мање или више прихваћене ствари.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...