Jump to content

Kulinarske djakonije


Recommended Posts

Ovaj subtle troll sa kiflicama :D

Enivej, izgubio mi se recept za sos za spagete/makarone

Za dvoje, potrebno

- 1 tomatelo od 250g

- 200g onog kajmaka u zelenom pakovanju (ima da se kupi u svakom maxiju, veru itd)

- 200g sunke

- 2 cena belog luka

- pola manje glavice crnog luka

- zacini (vegeta, secer, persun, origano, bosiljak, biber)

- crno vino, 0.05 deci

Priprema

Iseckati beli i crni luk na sitne komade i uprziti na ulju, dodati zacine po zelji i 0.05deci vina, uprziti to jos malo, zatim dodati ceo tomatelo i 2-3 prstohvata secera da ubije ukusa kiselosti u paradajzu, sacekati da se to zagreje, zatim dodati sunke i kajmaka, sve to mesati na umerenoj vatri dok se ne dobije homogena crveno-roze (:tf:) smesa, om nom nom

Inace, osvezavacu prvi post kad god stignem, ako neko doda novi recept

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

Slane/Slatke kiflice

Potrebno

- 250ml mlakog mleka

- Pola kockice kvasca

- 250ml mlake vode

- 1 soljica zejtin

- 1 kasicica so

- 1 kasicica secer

- 1 margarin

- 800gr brasno.

- sir (po zelji) ili marmelada (po zelji), zavisi da li hocete slatke ili sa sirom :)

Pocetak pripreme:

Kvasac staviti u mleko da nadodje zatim

dodati:

250ml mlake vode

1 soljica zejtin

1 kasicica so

1 kasicica secer

1 margarin

800gr brasno.

priprema:

Umesenu smesu podeliti na 16 kuglica (2 dela)(po 8 kuglica)

Kuglice razvuci u obliku tanjira

Razvucene kuglice mazati margarinom sa gornje strane. Tako uraditi i sa sledecih 8 kuglica.

Razvucite 1 kup i iseci na 8 dela i staviti sir / marmeladu

Ostaviti da odstoje 1h, zatim ih pecite i pojedite :P

Link to comment
Share on other sites

Ae drugari da uletim sa pitanjem, posle cu pokusati da nadomestim receptom :) Jel ima neko da zna da pravi srneca ledja(kolac ovaj put), da baci na pm neki pametan savet :) Internet recepti ne deluju teski tho...

Evo ti za srneca ljedja recept. Mrzi me solo da pisem ako ti nije jasno nesto napisis pa cu ti objasniti.

http://www.coolinarika.com/recept/710481/

Link to comment
Share on other sites

Laki pravio sam danas one tvoje truglove. Ne da sam ti sve pos spisku dok sam ih pravio. :). Nikako da ih lepo uvijem pa sam morao da pravim rombove ali ok lepo je ispalo. Ty

0

Haha, jeste, to je problem :)) Ali na kraju ipak ispadnu ok, taman kad pomisliš "bože dragi, na šta će ovo da liči kad se isprži!" :))

Preterano je ovo sa receptima, u sustini svaki recept moze da se nadje, eventualno sa nekim izmenama. Fora je da ono sto napisemo, uradimo i slikamo.A ne, e brate 200gr maslaca, 150gr kikirikija, kuracpalac, ko zna kako ispadne ))

Poenta je zapravo u tome da skupimo recepte za stvari koje svako može da napravi ako želi. Naravno da postoji gomila sajtova sa receptima, ali em dobar deo zahteva nekakav skill, pa onda gomilu sastojaka, vremena i novca. Ovde su "studentski" i oni malo iznad tog nivoa recepti. Mislim, pašteta od sardine i fete. Meni to nikad ne bi palo napamet a eto, jednostavno je. Ili bilo šta tome slično.

Link to comment
Share on other sites

Salata od paprike i sira

Paprika crvenih (mada mogu i zelene, pa i žute) za 1 pleh u rerni

Sir - stari pod obavezno, ništa oni mladi što imaju ukus kao pasta za zube.

Beli lik - 1 glavica, a i to po izboru

malo peršuna

Veoma je jednostavno:

- staviti paprike da se peku u rerni

- izgnječiti sir (staviti koliko god, po želji, a srazmeno broju paprika koje pečete. u biti treba da sira ima malo više, nije 50:50, kako bi smesa bila malo tvrđa... ne preterati, normalno)

- oljuštiti i iseći beli luk

- isitniti peršun... osim ako nije iz kesice

Kada se paprike ispeku, oljuštiti ih, a zatim iseći u "šnite" - ono podužno, ali da ne idecela dužina paprike, već tipa iz 3 dela.

Zamešati sa sirom u nekoj činiji.

Dodati beli luk i peršun.

Najbitniji deo: činiju sa salatom ostaviti da prenoći u frižideru!

Salata otkida od pola leta do jeseni.. tj. kada paprike ima najviše i kad srpska/šopska malo dosadi. Ko je ostavio papriku u zamrzivaču, može da proba da napravi ovu salatu bilo kada.

minimal effort required.

Link to comment
Share on other sites

kupio sam neki smrznuti kineski miks (soje, bambusovi izdanci, crne peckurke, mahuna mladog graška, sargarepa, praziluk, crvena paprika, crni luk), ali mi se nije dopao, pa sam resio da ga pomesam sa jos nekim stvarima, i zapecem u rerni.

kineski miks

3-4 srednja krompira

2 velike sargarepe

0,5 kg pileceg belog

dve velike zelene paprike

2-3 crna luka

2 jajeta

saka pirinca

pola kisele pavlake

zacin c, biber, i ostale pizdarije po zelji

- krompir sitno iseckati i obariti u usoljenoj vodi

- sargarepe isto, dodati joj mirodjiju i skuvati je sto vise da bude socna i slatka

- piletinu sitno iseckati i izdinstati sa malo bibera i slatke paprike da dobije lepu boju

- paprike sitno iseckati i dinstati dok ne omeksaju i postanu slatke

- crni luk sitno iseckati i dinstati dok ne pocne da se cakli kao staklo

- obariti pirinac al dente (moze i malo sochnije, sve se ionako osusi dosta u rerni)

dodati svemu pavlaku, izmucena jaja, i sve pomesati u vatrostalnoj ciniji. peci na 200, na kraju mozete i neku mocarelu ili kackavalj da nabacite gore ako volite. na momente je sladunjavo zbog mirodjije i bambusa, pa preporucujem nesto kiselkasto kao protivtezu, tipa kisele krastavcice, mada ih ja ne volim.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ufff što ovo zvuči dobro, i deluje da ga mnogo ima kad se spremi 1 mera :tf:

Ja tu kinesku obično samo za makarone koristim, prejaka mi je da bude "jelo", probaću sa krompirom mada deluje kao no-brainer da će skrob da je ublaži odlično :)

In other news...

Meksička mešavina, pileće belo na kocke i neutralna pavlaka su imba kombinacija, svaki put mi žao da prestanem da jedem [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

pa jeste, taj miks ima neku bas jaku aromu, krompir ga lepo smeksa. inace, ovo je napravljeno po principu sta je ostalo u frizideru, kao i uvek :) okacicu ovih dana jos neku bachelor frog reciklersku majstoriju od nepojedene hrane ili polupraznog frizidera, uvek ispadne nesto gotivno. a mislim da mi je i preostalo malo ovog china shita da slikam :)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Inače kupujem već neko vreme onaj "Preliv sa renom" Dijamantov, prilično zanimljiv preliv. I ne znam šta mi bi, kad vidim i pored njega "Preliv za meso sa roštilja, sa aromom dima". I valjda mi ovo "sa armom dima" bilo smešno i ja kupim (koji sam konzjumer). I probam, kad ono - prilično dobar barbecue sos. Praktično je identičan kao onaj iz Meka ili kao onaj što ide u Grander u KFC-u. Pa ako neko gotivi taj sos, eto mu preporuke. Pakovanje je ljubičasto-crvenkasto, na slici su neke kobasice i mislim da piše velikim slovima "Roštilj" na njemu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da niko nije pokrio, a lako je ... jedino vam treba mikser odnosno blender.

GASPAĆO

------------

600g paradajza

jedna paprika

jedan krastavac (malo veći, poz zwerku)

3 čena belog luka

1 crni luk

4 parčeta belog 'leba

1 kašika sirćeta

3 kašike maslinovog ulja

sok od jednog limuna

so, biber, tabasko

pola litre 'ladne vode.

Oljuštite paradajz i odstranite mu semenke. Oljuštite krastavac, crni luk, beli luk. Iz paprike takođe izdvojite semenke. Iseckate povrće i ubacite u blender. Potom ubacite hleb, ulje, sirće, sok od limuna, hladnu vodu, nekoliko kapi tabaska, so i biber.

Uključite blender :) i blendujete jedno pola minuta otpr. I to je to :)

Nije baš za zimu, ali ja gotivim da napravim kad imam sastojke, mada sad je sve teže naći paradajz itd. Kad budem pravio iznova ufotkaću.

Link to comment
Share on other sites

@Kruko gde ima taj kineski miks?

edit: zaboravila sam da napisem recept lol

ovo sam juce probala kod komsinice i jednostavno je i ukusno

krompir

feta ili tako neki sir

malo mleka

brasno

izrenda se krompir i feta pomesa sa mlekom (ako nemate slucajno moze i voda) i doda se brasno

sve to izmesate i napravite kao sniclice i isprzite

ukusno a prosto & jeftino

Edited by Dz

oO

 

Link to comment
Share on other sites

namaz koji nema ime

-750 gr kisele pavlake

-2 kesice krem chorbe od pechuraka

-poshto je sad zimnica aktuelna mozhe kisela paprika, krastavchici, karfiol, shargarepa... shta god

-biber

povrce se isecka shto sitnije (mozhe i da se izrenda) i pomesha sa pavlakom

u to sve idu 2 kesice krem chorbe i malo bibera

u kombinaciji sa tortiljom je vrh!

jeftino, brzo se pravi

i ukusno je, shto je i najbitnije

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...