Jump to content

Помоћ за дипломски


Recommended Posts

Јао, па читајте мало:)

Труперу, не може епик бетл сцена јер је то десет засебних платана који функционишу одвојено, а спаја их неки елемент кад се поређају, рецимо ова Шонетова лоза која може да пичи хоризонтално кроз свако платно. Такође је немогуће са временске стране - рачунај да господар сликања ради слику месец дана - ја радим десет. Тако да једина варијанта која остаје је концепт арт варијанта у стилу ''ћао ја сам бог блеје и на овој слици блејим и у десној руци имам џојпед од сонија'' а иза је апстрактна позадина зелене боје јер је зелена боја блејања, лупам. Дакле, то је максимум цимања.

Бру:

Da, znam, dosta detalja, ali jbte, pa hoces raditi jos koji diplomski? Be pro!

Ајмо опет:)

илустрације су на засебним платнима. Време је проблем, а не количина цимања. Не можеш ми рећи ''би а про'' ако нема времена. Физички, дакле, ако не спавам уопште, немам времена. Понављам, неком лику који је више про од мене, требало би барем дупло времена за ово што ја радим, па ти рачунај колико би мени требало времена, и још плус кад бих се иживљавао са триглавима и ватрама. Дакле, ради се о механичким и физичким ограничењима, не о томе да се ја не цимам. Заправо, цимам се више од било кога који се вероватно икад цимао за дипломски, ето, пођи од те претпоставке при анализи.

Друга ствар, ово је потпуно, али потпуно нестандардан дипломски и већ сам крв пропишао само да ми буде одобрен, тако да су даљи уступци све мање извесни.

треће, тај дипломски је го курац човече, имам триес година, а факс сам уписао због дипломе и ништа на њему нисам научио јер сам све то знао пре факса:) дакле, мени је само драго што сам успео да профурам мени интересантну тему за дипломски и волео бих да урадим нешто што ће и мени бити кул, а не само да буде за дипломски. Тако да то што је то за дипломски никако не може да дода на важност пројекта, већ само да одузме, тако да се ја заправо цимам више него што би требало, зато што ја то оћу, бер дет ин мајнд.

Четврто, да, радићу још који дипломски, који је кудикамо више тајм конзјуминг од овог;) Узми и то у обзир.

Змачи, контам да се не разумете у мој посо, зато и пишем овако, ал немојте ми замерати нешто што не да је далеко од истине него брате, скроз је обрнуто.

Мејловао сам се са Болетом, ево исечка:

тај дипломски је из илустрације и обично се узима нешто поп хип експериментално што ја нисам хтео и једва сам се изборио за ово и мислим да сам једини у историји Срба:) који ради овакав дипломски на овом факсу. Самим тим, преузео сам огроман посао на себе, а морао сам да направим стравичне уступке. Један од њих је и велика присутност поп елемената, што ће рећи, идемо на поп словенске богове и крем д ла крем из игрица и стрипова:)

генерални закључак - радим ово уз велике компромисе и у минималном року. Оно што ће те можда радовати је то што не намеравам да станем на овоме, тако да ће вероватно бити пројеката са демонима, створењима, српским аутохтоним божанствима, сценама из митова и епова итд итд итд. које ћу да радим на миру и оно што ћу ја хтети. Да, вероватно ћу радити и маторе маторе словене, типа анимистичке представе божанстава. И тада ћу имати времена и за Васиљева и за Чајкановића и за Лежеа, а њих сам све читао, само прилично давно. Међутим, за овај дипломски ми требају највише поп референце и поп богови (пан)словенског пантеона.

У сваком случају, објаснио сам ти како стоје ствари. Радим малтене неку Марвел скупину, коју ћу ја демарвелизовати колико будем могао, али крајњи продукт ће бити најпопуларнији словенски богови у стилу модерне епске илустрације, дакле, као за неки фрп. Ја ћу то романтизовати колико будем могао, али то неће на крају бити штафелајске слике пер се, већ ипак ''илустрације на платну'' или ''концепт арт на платну''.

Пази, неозбиљна позадина из а маст! То је полазна тачка јер апсолутно нема теорије да насликам десет слика са смисленом позадином и смисленим ликовима. Борба је тешко изводљива јер је то ипак десет засебних слика које функционишу и појединачно и заједно. Што се тиче позерства, да, то је идеја, не треба бежати, ако се сетиш позераја неког ефикасног, слободно реци. Дакле, они сви стоје као ''ја сам бог курца и то се види јер имам ките око руку и стао сам у позу за јебање'', као у игрици кад бираш ликове. Само треба смислити повезујуће елементе, а да буду ''на превару'', дакле да се раде за нула секунди, а не буду ретардирани. Она Шонетова лоза ми за сада делује примамљиво или онај дрвени фриз који сам помињао.

Фазон је у томе што ја ових дана почињем са конкретним радом, дакле, скицирање, фотографисање људи у позама итд, тако да нема теорије да листам изворе и тражим референце пет сати дневно, већ идем на бејзик поп варијанту.

Дакле:

-цимам се више него што морам, тј. изабрао сам да радим нешто што је десет пута зајебаније од неког туђег дипломског.

-апсолутно се у оквиру датом ангажујем МНОГО

-борио сам се свим снагама и изборио не само за тематику за дипломски, већ и медиј и начин приказа и ово је апсолутно највећи уступак који сам могао да добијем

-физички не могу да се зајебавам са детаљима

-дипломски пер се ми није толико битан, зато сам га и претварао у сопствени пројекат, али и ту сам морао да направим гомилу уступака. дакле, дипломски је једно нужно зло и канал кроз који фурам нешто мени интересантно, али тај канал није чист већ ћу покупити пет кила муља у пролазу. (који сам мастер метафоре)

Е, ваљда је сад мало јасније да сам ја заправо гуд гај, а не лејзи бастрд:) и ако урадим марвел богове, то је зато што ми нису дали да профурам више немарвелости, ако урадим лолпозадину, то је зато што физички нисам имао времена. А ја гарантујем да се највише цимам за дипломски у последњих не знам колико деценија.

Такође, самостални пројекти ове врсте ће тек да се раде, кад одјебем факсеве и те трипове, тако да се не бојте за епичност приказа, адекватност богова и слично.

Дакле, не може једна динамичка сцена јер је у питању десет засебних илустрација које функционишу самостално, а имају повезујућу позадину или неки елемент. Значи, сваки бог има своју ''кућицу'', тако да фајт добри вс зли не може јер просто не могу да се додирују, буду један иза другог, или један испред другог, прелазе један другом у ''кућицу'' и томе слично. Мора нешто а ла нинџа корњаче у албуму, рафаело стоји у једној сличици, извадио је саије да бисмо знали да је рафаело и притом има црвену позадину јер је он у том фазону.

Значи ово нема шансе:

slav07.jpg

већ више нешто у овом фазону:

slav022.jpg

и то чак без ових ликова около

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Наравно, хвала СВИМА на сугестијама и што се цимате, нисам очекивао да се ово развије у овакав топик. Немојте сад да трипујете да мислим да су предлози који се не уклапају у мој тајмлајн, буџет или шта већ, мање вредни, него једноставно, морам да извотујем све појединости и руководите се тим информацијама, иначе ће неко сад испод овог поста да напише ''е а што не буде велики фајт'' или ''а што се не исцимаш више'' :)

Значи, екстремно детаљни гајдлајнси су са овим последњим вот постом ту, па ако имате предлоге који се уклапају, реците, може и на ПМ, као што су неки урадили.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

не може епик бетл сцена јер је то десет засебних платана који функционишу одвојено, а спаја их неки елемент кад се поређају

razumeo sam to sa 10 platana (platna? platnova? platona? protona?), u glavi sam zamislio da nekako svi stoje razdvojeno a povezuje ih neka battle scena, nevermind, skapirah da je preobino za taj vremenski rok ...

Link to comment
Share on other sites

Да, да, ал и да није преобимно, морали би сви да буду статични некако и да позирају, јер ако један скаче, други чучи, трећи се залеће, четврти баца гију, морало би да падне неко преклапање или бар обртање формата/други формат, а то је но но. Да, можда се то не види из мојих постова, формати су исти, дакле тешко ће неко да лежи, а неко да трчи. Свако је у вертикалном формату, дакле рачунајте засебне кућице типа 70х50 цм

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

а да сложиш сличке кружно, по пуном кругу, а да округла земља под њиховим ногама буде везивна нит?

јесте да би Весна стајала можда наглавце, али ти си уметник, боле те курац...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Нема места за то, стајаће ''нормално'', тако да та земља може, али равна, у комбинацији рецимо са оном лозом. Нешто тако шта ја знам.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, shvatio.

Aj mozda onda bolje umesto vezica i nekih rimskih zezancija, stavi mlecni put tj Kumovu slamu?

Plus, mogao bi npr, na delu (desno) gde ima vise svetla, da krenes sa "svetlijim" Bogovima, a da zavrsis sa tamnijom (sto se kosmosa tice) i dodas taj deo zemlje u senci nekakvoj, cisto da se naglasi tama i stavis Mraza.

Eto ti vezivni element, ne samo sto se tice prostora na izlozbi, vec i sa vremenskog aspekta, jer su nasi preci videli relativno potpuno isto nebo i na tom nebu (ili ovom krajoliku ispod) zamisljali bozanska bica.

MilkyWayYosemite2400.jpg

Znam da ima milijardu tackica, ali zar ne mozes da iskombinujes neku stampu na platnu sa samo tom pozadinom ili sta vec... jbga, ti si slikar, ja samo nagadjam. Tj ne videh, jel ilustracija u smislu budzis na kompu, ili slikanje na platnu rukom... nebitno, verujem da bi mogao da se snadjes :)

I ako ti ostane vremena, napravi dodatak 3 slike harona :)

Link to comment
Share on other sites

Sta mislis o 'porodicnom stablu' bogova gde je Svarog na vrhu stabla a ostali se 'granaju' po nekim elementima tipa Crnobog i Laguna su na dnu jer su bogovi tame a Perun i Dajbog su odma na vrhu jer su bogovi neba i sunca. Da ne komplikujes puno :)

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Илустрација је фул уље на платну, значи практично штафелајска слика. Млечни пут је теже изводљив, али ето видиш, неки рудиментарнији предео би могао да се збуџи можда. Нешто што се метаморфира из планине у ливаду, па у пећину, а да то буде флуидно, а опет, не претерано захтевно... Видећу временом, мада ми за сада неки фриз/лоза или под или комбинација та два делују некако најадекватније.

Sta mislis o 'porodicnom stablu' bogova gde je Svarog na vrhu stabla a ostali se 'granaju' po nekim elementima tipa Crnobog i Laguna su na dnu jer su bogovi tame a Perun i Dajbog su odma na vrhu jer su bogovi neba i sunca. Da ne komplikujes puno :)

Размишљао сам, али сам сконтао да то стабло онда треба да буде функционална позадина, а то би отишло у јебачко детаљисање и акробације при повезивању илустрација. Осим ако не бих урадио то дрво скроз плошно и рудиментарно да не буде позадина већ само дизајнерски простор, као у енциклопедији кад смештају ликове у породично стабло, али онда се губи епичност илустрација и остаје сува енциклопедичност.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa zar se ne svede Kumova slama na tackanje.. mislim, ne moras 100% sve zvezde, ali kad pogledas, on ima odredjen prepoznatljiv oblik gde ga najvise definisu ovi gusti oblaci sazvezdja. Plus, likovi Bogova ce zakloniti dobar deo... Kako god. :) Ja 'nako, ono sto mi je gotivnije :)

Link to comment
Share on other sites

Могло би у принципу, него ја већ имам неки трип да бих их стављао у нека доменска окружења. Тј. постоји ту доста и хтонских божанстава (Велес на пример, а рецимо Дажбог исто воли да блеји около као лик са вуком), па сам у фазону да их стављам у неки простор који јесте недефинисан али допушта кокетирање са доменом. Примера ради, Дажбога бих урадио како блеји са вуком наслоњен на штап, а не као неког огромног аватара који је чудан и светли и блеји ''у универзуму'', али на крају ћу сести добрано, па ћу видети шта ћу и како ћу, а овај топик ће да ми буде гајдлајн.

На конто те тематике, да имам времена да радим фул илустрације, стављао бих сваког у његов домен и у реалан простор јер сам заговорник тога да митолошке мотиве треба илустровати демистификовано, јер се онда добија осећај аутентичности и, условно речено, реалистичности.

У смислу да ми је ово

Petar%2BMeseldzija%2B%2BDivovi01.jpg

много ефектније него да је лик у неком ''чаробњикавом'' простору. Е сад, нажалост, од фул окружења за овај пројекат нема ништа, па гледам да набацим бар неку рудиментарност.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa sad se vraćaš na ono sto sam ti prvo predložio, jbga. Ja sam se samo nadovezao na onu travuljinu koju hoćeš da staviš kao vezivo, pa ti ponudio nešto, po meni, efektnije. Uostalom, onda možeš da iskoristiš donji deo slike za različite tripove vezane za svakog Boga, a Kumovu slamu u gornjem delu koji će delimično biti pokriven likom tog Boga, te neće biti veće cimanje za slikanje i tog elementa.

Al ok, neću da ulazim u raspravu, jer bi ispalo da te silim da nešto uradiš što nećeš, a tebi treba. Svako ima svoj trip :)

Samo dodatak: ne razumem kako su ti dali da uradiš diplomski za 10 dana. Tj. u slučaju da si već razmišljao o ovome, i borio se da to dobiješ, zašto onda ovaj topic nije osvanuo mesecima ranije, i zašto si ovde na RuRu za to vreme ispisao Gorski Vijenac, umesto da radiš nešto po tom pitanju. Pa makar da i nisi dobio tu temu, za svo vreme ostavljeno na WoTovanju, mogao si za svoju dušu napraviti ovo o čemu pričaš, a uz put i nešto za balkanske... ;)

Moram da te kritikujem! Kriv jesi! :)

Picture against yours last one:

dazbog.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ниси прочитао све, тј. погрешно си сконтао:) Ја сам један од типа пет посто људи који су сконтали шта ће за дипломски и који заправо имају представу конкретну. А можда сам и једини који је конкретно почео да ради тај дипломски.

Ја дипломски радим до јуна. Међутим, фазе су:

-фаза истраживања извора и избор божанстава - до првог новембра - то сам урадио ове недеље

-фаза прикупљања - фотке, референце, модели, скице, тамбнејлови блаблабла - до нове године - ово је јако битан и јако захтеван део

-фаза сликања - од нове године до маја. то је десет слика за четири месеца, дакле 12 дана по слици ако радим сваки дан (али ајде заокружио сам на десет због драматичности а и због тога што имам два дипломска од којих је тај други, за нас овде небитан, заправо доста тајм консјуминг и своди се на физикалију мање више)

-фаза фотографисања слика, евентуалног урамљивања, дизајна и рада на постерима и буклету (пошто то морам да урадим), као и припрема за штампу и сама штампа - до јуна

Додајмо на то да се уље суши јако споро, тако да морам свуда да гледам да идем пре рока и немам простора за грешку, типа ујебем једно платно па купим друго

Дакле, десет дана по слици, наравно да не треба да радим једну дневно, плус, сликање је само једна фаза.

Е тај неки фазон, лик у реалном окружењу, али за то нема шансе сад за дипломски, мада ћу то радити иначе

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa brateeeee. koliko si kukao o deset dana, mislio sam da moraš sve to da za toliko odradiš. Hm, tek sad sam za Kumovu slamu, o jeah! :)

Eto, sad umesto da povećaš po dan za svaku sliku, ti ćeš da WoTuješ ovuda deset dana bez prestanka!!! [;)][^]

za tih 10 dana mogao bi da dodaš i one tri slike Harona [:D]

Link to comment
Share on other sites

Немој да мислиш да ја сада не радим ништа. Приметићеш да нисам био ту неколико сати данас:) Не могу све време да фоткам људе и радим скице, неизводљиво је и иде у контрапродуктивност.

Пази, ја могу да урадим десет илустрација за десет дана, али не желимо још једну онакву књигу [:D]

За честиту фенси илустрацију и то у уљу треба типа месец дана, кад сконташ редове величине, онда ти је јасно зашто правим фрку иако имам типа пола године.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

:)

Морам ја сам, не могу лупам телефоном да дам инструкције кад морам да видим и да га померам у положај итд. Наравно, пре тога радим скице да видим који ми заправо положај треба, где је извор светла, однос светлог и тамног, у шта је обучен, како изгледају копче на маторој словенској кошуљи итд итд итд итд итд итд итд итд

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...