Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Samo da kažem da se pita s pečurkama kolje s gibanicom na top listi pita.

Тај фај, само је мени ипак гиба намбр ван из простог разлога што има ''дружељубивији'' градивни материјал, већа је милина врућа гиба онако сједињена сама са собом, мош да је гуташ одма практично.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pita s pečurkama

icon_smile_dead.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako pita sa krompirom kao ... ne znam ... pita sa hlebom :)) ja gotivim kupusaru dosta, ali mi je giba i dalje najbolja ... volim i sa pečurkama ali to su mahom kupovne, pošto babe nemaju kulturu pravljenja bilo čega u tom smislu sa pečurkama.

inače i ja jedem štrudlu sa makom kao nemke, mnogo volim mak, mislim da sam to već pisao :)

Link to comment
Share on other sites

Мак је мени цар, пите са кромпиром су ми некако ''неадекватне'', ко што ти кажеш, ко са лебом. А волим кромпир много иначе.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Od pita na prvom mestu naravno Burek s mesom, na drugom Gibanica, na trećem dobra stara Lenja Pita \o/

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Proja mu više dodje kao hleb, nego što je pita. Bar je ja koristim u tom kontekstu, kao zamenu za hleb.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...