Jump to content

Iguana


Recommended Posts

Баш сам гледо те трипове и има разних фора. Рецимо, имаш змије за почетнике, тај кукурузни смук је готиван за почетника јер не захтева много услова. Такође, за почетнике нису неке змије што нарасту три метра, као ни отровнице, наравно. А фора је што вагаш и по темпераменту, ако волиш да гледаш текму са змијурином у крилу ( :tf: ) онда узмеш ваљда лоптастог питона, пошто ће он да заблеји и да не ради ништа, а ако оћеш да се зајебаваш са змијом онда може тај смук пошто ће да се трипује, па ћеш морати нон стоп да му правиш степенице рукама и те форе...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cekaj,zar smukovi nemaju nazad kao pesnicu pa mogu da uzmu tipa kamen da te gadjaju?:))))

mislim,to je bila moja aluzija:)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

meni je deda stric davno pricao da smukovi imaju fazon na zavrsetku repa kao neku "shaku" i da kad god vidis smuka treba da mu bacis nesto sto on moze da "stegne" u toj "shaci" da te ne bi dirao:)))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

da da,imao sam how to survive guide protiv smuka i poskoka:))))))

jebite se,vise sam se sad smorio nego kad sam saznao da deda mraz ne postoji:(

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Dakle, drugari, dosao sam na ideju da kupim iguanu.. Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom 'vrstom' ljubimca.. Zanima me cena, odrzavanje itd.. :)

Nabavio sam ovu zivuljku jos 96te god i na zalost je uspela da prezivi samo par meseci.

Elem: kupim teraririjum i iguanu negde u aprilu.. jos je bilo hladnjikavo. Prvi par dana me je istripovala samo tako, posto je izgledalo kao da sam kupio gumenu lutku. Ne pomera se ni mm (bukvalno) niti ista jede. I onda je jedan dan iznesem i stavim na ruku (bila je manja, tipa oko 30tak cm). Nakon 15tak min vidim da ruku skoro ne mogu da pomerim, pipnem a ona kao ledenica. Ladno je iguana pokupila svu toplotu iz ruke :) Vratim je u terarirjum a ona brze bolje na klopu. I onda je bilo aleluja...najomiljenija joj je pozicija bila na monitoru, tamo na dupetu kod onih starih modela, gde monitor radi kao furuna. Kontam da je prezivela do danasnjeg dana da bih je setao ulicom kao mini godzilu od silne radijacije koju bi za to vreme pokupila. [;)]

Inace, jede sve zivo - povrce, parizer, sta god.

Crkla je nakon par meseci zbog nas par naduvanih kretena, posto je ostala sat vremena na terasi u terarijumu i verovatno se ugusila od toplote.... trebali ste da vidite naduvanog idiota koji daje vestacko disanje iguani usta na usta ... da, da, jesam, pokusao sam da spasim Djoleta [V]

[:D]

Link to comment
Share on other sites

Па ово је још боље од мог морског прасета Дулета који је кнорио тако што сам му ставио главицу купуса да се зајебава пар дана, а он сконтао да мора да поједе цео одједном. Мада је био релативно матор, три године и кусур.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/u-srbiji-posluje-na-stotine-uzgajivaca-egzoticnih-zivotinja/13781.phtml

Vrsta - cena

Burmanski piton oko 100*

Albino burmanski piton oko 200

Loptasti piton od 50 do 100

Crvenorepa boa oko 150

Kukuruzni smuk od 30 do 50

Mlečna zmija oko 50

Iguana oko 200

Leopard-gekon gušter do 50

Bradate agame oko 100

Tarantule mod 10 do 100

Škorpije od 15 do 100

*cene su izražene u evrima

Lol lik sa slike ziveo kod mene u kraju, iznosio kad smo bili klinci pitone napolje da se zajebavamo sa njima :P

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...