Jump to content

BusPlus karte?


Recommended Posts

dule, to što si napisao znači da vića beži.

at topic: problem koji imamo u ovoj diskusiji je taj da ljudi koji se voze kolima 90% vremena ili koji uopšte ne žive u beogradu misle da znaju bolje od nas koji zapravo koristimo GSP.

eto,sad ispade jos da se trudim da budem veci beogradjanin od beogradjanina,a nije mi to bila namera

Grujo, što ne stavljaš space posle zareza, ti bi kao novinar trebalo da znaš bolje? :)

to je nesto sto nikad necu ciniti na ruru,kao i upotreba š,č,ć,ž,đ.Tj. ne samo na ruru,nego uopsteno na drustveno socijalnim interaktivnim mrezama HEEEEEEEEEEEe

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to je nesto sto nikad necu ciniti na ruru,kao i upotreba š,č,ć,ž,đ.Tj. ne samo na ruru,nego uopsteno na drustveno socijalnim interaktivnim mrezama HEEEEEEEEEEEe

godine internetovanja su me naučile da je to samo jedan jadnjikav izgovor :))

Nekako, mislim da se izdvaja nekoliko "tipova" tih grešaka koje ljudi "namerno" prave (ne računam tebe DJ Vudu naravno :) među kojima su:

a) malo slovo na početku rečenice, nema tačke ako ide smajli etc, što mi deluje da ide da bude "namerno"

a2) naravno i poštapalice, namerno pisanje "mi'sim", "'ladno" i tako to.

a onda ide i grupa onih koje su "slučajne":

b) space iza zareza, ne sa glagolom itd što mislim da nema veze sa namerom već sa nepoznavanjem gramatike i pravopisa.

Sad će ispasti kao da ja tebe nešto napadam, a ono zapravo ne, samo eto, diskutujemo. Evo ja prvi pola rečenica počinjem malim slovom i imam neke greške tog tipa koje svesno činim, ali sa druge strane događaju mi se i one gramatičke koje su prosto tu jer mi mozak nije rekao "e to je greška, nemoj to napisati".

Link to comment
Share on other sites

Ako se bude insistiralo na tome da se ulazi na prednja vrata, kroz dva meseca (ili mesec, ili tri) će svi to raditi. Nema to veze sa "during the war", nego sa time da se navika lako usađuje.

Srba je 100% u pravu i što se ostalog tiče.

Ovde je neko izvalio i odmah je prihvaćeno kako će se saobraćaj autobusa usporiti. Na osnovu kog znanja ili "zdravog razuma" je to zaključak? Ne kažem da nije, samo me zanima da li je taj zaključak izašao iz poznavanja "redova čekanja" pa se samo na osnovu razmene putnika u autobusu dotle došlo ili ima još argumenata, na primer, "od kad su uveli ulazak na prednja vrata vozim se u proseku duže od ulaska do izlaska iz busa 15 minuta dnevno od kuće do posla i nazad", pošto imamo te podatke, ili nešto treće?

Da li je možda sumnjiva još nekome konstatacija kako je Beograd "specifičan" slučaj u odnosu na sve gradove sveta (pričamo o komplikovanom procesu ulaska na prednja vrata u Beogradu)?

Sve sami eksperti gradskog prevoza koji kukaju kako je prevoz sada loš i kako će biti još gori sa "prednjim vratima", a kad dođe Srba i kaže kako je 100x bilo gore ranije nego sada, onda "on ne zna jer nije tu". A šta je sa promenama koje su se desile dok on nije bio tu? Da li su one loše? Ili samo kukate ko babe kada treba da umesto na srednja "na koja ulazim evo već 47 godina" da uđete na prednja vrata?

Nije tu kraj. Onda odjednom se potegne fenomenalan argument "vidi oni čime se bave umesto da zaseju oranicu i da svi imamo da jedemo". Kao tobož ovde se neko brine za narod i visoke ciljeve, a ne vidi dalje od svog nosa. Istovremeno se pljuje po narodu i govori da je stoka.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ili samo kukate ko babe kada treba da umesto na srednja "na koja ulazim evo već 47 godina" da uđete na prednja vrata?

Ali Nele, nisu svi ovde tvoje godište!

enihu, ja sam više na strani Srbe, ali ono, zaista nisam aktivan u javnom prevozu pa ne bih da osetim gnev ekipe s ćoška, ali mislim da bi ako ništa moglo da se testira, pa da se vidi kako će to proći. Možda divljaci kod nas krenu da razvaljuju srednja i zadnja vrata da bi ušli unutra, nikad se ne zna. Ili baš svi namerno neće da ulaze na prednja pa čekaju da se otvore sva da izađu ljudi pa krenu da se guraju.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bilo gore ranije, devedesetih jeste bilo dosta manje vozila GSP-a na ulicama, ali je bilo i dosta manje automobila generalno, plus deo oko SIV-a i bulevara avnoja nije bio ovoliko izgrađen i prepun banaka i stranih firmi pa se Brankov most prelazio relativno lagano u bilo koje doba dana. Sad vozi kurta i murta, broj vozila je višestruko veći, a ako je u nekom trenutku i postojala svest da ne treba da ideš sam kolima u špicu i praviš dodatnu gužvu, ona je umrla odavno.

Nego lako je prdekati kad živiš u centru i autobus koristiš jednom u petnes dana.

Link to comment
Share on other sites

i da, javio se bole, još jedan stanovnik kruga dvojke. mnogo si mi ti merodavan. živeo sam i ja kod arene i bio ubeđen da je gsp mnogo dobar.

- znam da će se usporiti jer znam koliko stoje basevi u gradovima gde se ulazi napred (novi sad, london) a koliko stoje kod nas. pomnožiš razliku sa brojem stanica i dobiješ 10 dodatnih minuta na tipičnu relaciju od 45 minuta

- pri tom, u tim gradovima su autobusi koji su konstruisani sa namerom da se u njih ulazi na prednja vrata koja se širom otvaraju. kod nas se napred otvara jedno krilo i prolaz je jako uzak, blokira ga jedna baba bez problema

- beograd ne mora da bude specifičan, ali sa svojom veličinom i populacijom a bez metroa jeste različit u odnosu na moskvu, novi sad i ostale gradove s kojima ste ga poredili. ne mogu da se setim nijednog grada u evropi sa 1,5-2,5M stanovnika koji nema metro; ako takav postoji, s njim može da se poredi, a nikako sa novim sadom i moskvom.

- kada već toliki grad zavisi gotovo isključivo od autobusa, oni makar treba da budu što efikasniji, a ne da se dodatno komplikuje i usporava

- šta ćemo sa tim da su englezi, od kojih ipak može ostatak sveta da uči o javnom prevozu, odlučili da se u zlobne autobuse ulazi na bilo koja vrata?

- srba je u pravu da je devedesetih bilo mnogo lošije i to mu niko ne spori

Link to comment
Share on other sites

Nije tu kraj. Onda odjednom se potegne fenomenalan argument "vidi oni čime se bave umesto da zaseju oranicu i da svi imamo da jedemo". Kao tobož ovde se neko brine za narod i visoke ciljeve, a ne vidi dalje od svog nosa. Istovremeno se pljuje po narodu i govori da je stoka.

Pa narod i jeste stoka, iz ovog ili onog razloga. I ovo što karikiraš ovde i dalje ne obara činjenicu da ovde pokušava da se uspostavi nekakva "regulacija" saobraćaja sa potpuno pogrešne strane. Ono što ja kažem je da postoje vrlo konkretni načini kako da se i gradski i ukupni saobraćaj u Beogradu unapredi, i mislim da nikakve nove sisteme naplate karata, a naročito ovo jebavanje sa prednjim vratima u autobusima koji uglavnom prevoze dosta više putnika od deklarisanog kapaciteta, ne treba sprovoditi pre nego što most preko Ade i most Zemun-Borča budu potpuno gotovi i funkcionalni, sa svim prilaznicama. Do tada ne drndaj vunicu i nemoj još više pogoršavati ionako očajno stanje.

Link to comment
Share on other sites

To je realno nešto što nećeš da činiš i ako budeš radio kao novinar. :D

ti si bog [roflmao]

godine internetovanja su me naučile da je to samo jedan jadnjikav izgovor :))

Nekako, mislim da se izdvaja nekoliko "tipova" tih grešaka koje ljudi "namerno" prave (ne računam tebe DJ Vudu naravno :) među kojima su:

a) malo slovo na početku rečenice, nema tačke ako ide smajli etc, što mi deluje da ide da bude "namerno"

a2) naravno i poštapalice, namerno pisanje "mi'sim", "'ladno" i tako to.

a onda ide i grupa onih koje su "slučajne":

b) space iza zareza, ne sa glagolom itd što mislim da nema veze sa namerom već sa nepoznavanjem gramatike i pravopisa.

Sad će ispasti kao da ja tebe nešto napadam, a ono zapravo ne, samo eto, diskutujemo. Evo ja prvi pola rečenica počinjem malim slovom i imam neke greške tog tipa koje svesno činim, ali sa druge strane događaju mi se i one gramatičke koje su prosto tu jer mi mozak nije rekao "e to je greška, nemoj to napisati".

pa mislim ja ovde napisem ceo pasus koji ima sedamsto zareza i nijednu tacku,jednostavno mi odgovara lezerni stil pisanja i to je to...moj prvi tekst pre nego sto sam dobio posao je bio bez spejsa iza zareza,potpuno sam to smetnuo sa uma,glavna okupacija mi je bila da ne pishem sh umesto š i tako to :)))))))) Eto kakvi polupismeni novinari rade danas!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

srbo, nisam rekao ništa o tvom iskustvu devedesetih, niti sam ga nipodoštavao.

rekao sam da ne znaš kako je sada, i to je činjenica :)

Are you fuckin kidding me? GSP`90 =/= GSP 2011 ???

nigga...... :tf:

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

apsolutno se moram sloziti sa niggerom, gsp danas je vrh u odnosu na devedesete, sto opet ne znaci da ne moze biti bolji

Ali sad iskreno, jako se retko vozim, ali kada se vozim :

Ima dobrih vozila.

Ima cak i klimatizovanih vozila (ej)

Idu prilicno redovno

Kada u grad idem skoro uvek idem busom, kolima nema sanse da se patim u parkingu. Budimo objektivni, dobar je prevoz

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

apsolutno se moram sloziti sa niggerom, gsp danas je vrh u odnosu na devedesete, sto opet ne znaci da ne moze biti bolji

Ali sad iskreno, jako se retko vozim, ali kada se vozim :

Ima dobrih vozila.

Ima cak i klimatizovanih vozila (ej)

Idu prilicno redovno

Kada u grad idem skoro uvek idem busom, kolima nema sanse da se patim u parkingu. Budimo objektivni, dobar je prevoz

Nije dobar nego je bolji nego sto je bio 90tih sto i nije neki uspeh osim ako ne zivis u indiji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pazi kad sam i napisao "dobar u odnosu na devedesete, sto opet ne znaci da ne moze biti bolji"

Zakleo bih se da sam isto napisao sto i ti!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pazi kad sam i napisao "dobar u odnosu na devedesete, sto opet ne znaci da ne moze biti bolji"

Zakleo bih se da sam isto napisao sto i ti!

Budimo objektivni, dobar je prevoz

?

Ne znam kako je ovo isto sto i "dobar je ako zivis u indiji"?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...