Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

g2 naravno - veci ekran i bolja baterija, daleko bolja baterija od n5 

 

 

 

kada kazes 200 evra, mislis 200 evra plus ugovor ? ili ne

htc desire 500 sasvim korektan tel, ima sd karticu, displej na papiru mozda deluje da nije nesto, u realnom radu sasvim pristojno, on je oko 300 evrica, sa nesto boljim ekranom imas 601

 

ali realno ne znam zasto ti je dilbrejker sd kartica, kada vise od pola telefona ih nema (tek sada izlaze ponovo u vecem broju telefoni sa njima)... zasto ne nexus 4 ? tih 11-12 gb slobodnog ce ti biti malo samo ako imas malo dete koje ces da snimas videom :)

 

 

Da ovo sam i ja hteo da pitam, posto su telefoni koje je naveo 250-300 :) 

 

Jos jedan glas za Desire 500, ima ga drugarica, deluje skroz korektno. Nisam sad nesto zagledao displej, ali to mozes da vidis kod nekog od ovih operatera da proveris da li ti odgovara. Ovako je delovao skroz kul. S3/S4 mini varijante su po meni bullshit, onda ti je bolje da si ostao sa S2 :)

 

Mislio sam na 200€ bez ugovora, S3 Mini je 175€, Desire 500 je 220€, u radnji. Moto G niko ne zna još. Ja sam nekako mislio na nešto pored ta tri dal ima preporuke. Iskreno, u opticaju mi je i da opet kupim S2 samo Plus varijantu koja je 193€, pošto sam ja prezadovoljan telefonom, jedino što mi je pandrknuo wifi skroz, a van garancije je. Da nije toga, ne bih ga ni menjao, a popravka se ne isplati. 

 

I ja sam nisam neki fan minija ali sam baš probao jedan S3 mini skorije i ok je, šta znam. Moraću da pogledam uživo negde Desire 500. 

 

A sd kartica mi je dil brejker u smislu da ako mi zatreba prostora, ne mogu da kupim novu karticu nego nov telefon ako nema slot. Druga stvar je što je meni sadašnja kartica skoro popunjena sa muzikom, knjigama, stripovima i ponekom serijom. I to mi je super da ne moram da mislim dal ću imati prostora na telefonu kao da sam opet u 2005-oj sa k750i i čitavih 1GB kartice. 

 

 

Čili, ima po oglasima N4 za ~200e, budi strpljiv i ne kupuj đubre.

Ne videh da si pitao pa kasnim sa odgovorom :P

 

 

Ne žurim se ja nigde, N4 mi je bio u opticaju ali nema SD, i 60ak evra je više nego što planiram da potrošim.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Čitam, ali ne vidim problem u tome čak i sa 8 GB.

Osim ako nisi jedan od onih jer hoćeš da snimiš dovoljno muzike da slušaš bez prestanka od sada do 01.01.2014.. Realno je da ćeš doći u kontakt sa računarom every now and then i to stvarno ne bi trebao da ti bude deal breaker kada je u pitanju telefon. Jebem li ga, makar ja tako razmišljam, jer zaista ne možeš da preslušaš muzike onokoliko koliko drži baterija telefonu, a do tada ćeš već imati prilike da snimiš novi album itd itd.

 

Ne znam kako ti nije jasno da ne moze da izadje iz kuce bez svoje kolekcije stripova.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

E ovako.

Ističe mi ugovor u vipu ovih dana. Nešto sam kontala da se više isplati da se uzme novi telefon. Ne bih bacala novce za htc one, a da kupijem nešto nižeg ranga nisam motivisana jer bih tokom sl godine uzela n5.

Realno ne bih dala više od 1din, na paket vip700 best buy mi se čini lumia 520. Telefon bih koristila za ovaj vojni broj (mts), jedini problem što je zaključan na vip mrežu. Možda jeste glupo pitanje (bez h8 i trololo momenata), da li u Handy/ju i sličnim radnjama koji imaju ugovor sa vipom zaključavaju telefone na vip mrežu? (kontam da ne) Nisam nikad uzimala telefon osim kod operatera.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

pređi na telekom i potpiši ugovor bez uzimanja telefona te plaćaj duplo jeftiniju pretplatu, a telefon kupi za keš. izračunaj kolika je ušteda u roku od dve godine i sve će ti biti jasno.

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto je tu pitanje da li ima smisla da uzimas Windows Phone telefon ako ionako planiras da budes na Androidu. Tipa uz taj paket mozes da uzmes LG L5 II za dinar ili Samsung Galaxy Trend za 1.000 dinara, nisu to sad neki odlicni telefoni, ali sustinski nije ni Lumia 520 :) 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ivane, evo 4god sam u vipu i zaista nemam nikakvu zamerku. Sa mtsom je potpisan ugovor preko vojske, bez telefona. Ne bih uzimala tel za keš, npr sama lumia 520 je 174e, a n5 će izaći ~ 300€+. Svakako ću ja 060 broj zadržati još naredne dve godine.

Ima nova promocija >>http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/promocije/racun-pocinje-da-pada-sa-prvim-snegom.2445.html?utm_source=facebook&utm_medium=fbad&utm_campaign=POPPrviSneg , koja je mi se čini kao povoljnija varijanta nego da ne uzmem telefon (25% niža preplata tokom narednih 2god).

Zverko, nisam zacrtala da svaki telefon koji budem imala mora da ima android. A i svi ti low cost androidi izgledaju smešno naspram htc sensationa koga sam kupila pre dve godine preko vipa.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je Sensation znatno bolji telefon od ovih navedenih, ali je bolji i od Lumie 520 ako tako gledas. Moja logika je samo bila da ce ti biti laksa sinhronizacija kontakata i podataka ako si na Androidu, a Windows phone nije da ima bas neku specijalnu perspektivu u ovom momentu. 

 

Edit: Ali zadrzavanje 060 broja nema vise nikakve veze s time na kom si provajderu?

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pozdrav drugari o/

 

slabo se razumem u ove android telefone, pa rekoh da vas pitam. drugar mi ponudio simfree HTC One s za 100e, sa slomljenim staklom. Skroz je funkcionalan, ništa mu ne fali, a i staklo nije preterano slomljeno (samo u donjem levom ćošku), te me interesuje da li je ovo pametna investicija?

 

Hvala :)

:v

Link to comment
Share on other sites

to generalno nije loš telefon al je u ovom trenutku prilično zastareo. vidi pošto su u oglasima pa skini 30% te cene za sitan lom i zato što ti je ortak :D

 

ili uštekaj još 100e i pazari polovan N4.

Link to comment
Share on other sites

quick check na oglasima i videh da ima polovnih već od 180e pa naviše. generalno ne pratim telefone i tu tehniku, imam već 2 godine neki samsung tač skrin sa 2 kartice koji mi funkcioniše za osnovne stvari koje mi zatrebaju (telefon-poziv i ponekad izguglam nešto). delovalo mi je kao ok ponuda za te pare, ali reko da vas pitam.

 

@zwerko može da se koristi, i ne smeta pri radu. :)

 

još jedno pitanje. ovo sa softverima, vidim da izlaze neki apdejtovi (kitkat 4.4, jelly bean, ice cream i ostalo) i ne znam da li su oni primenjivi na ovaj telefon, ili je isti slučaj kao sa ajfonima? :)

 

Hvala svima

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

One S ima 4.1 tj Jelly Bean i nece dobijati novije apdejtove. Dakle za njega nema ni 4.2 Jelly Bean niti Kitkat (mozda neki nezvanicni ROM, za to nisam siguran). 

 

Inace kad smo vec kod apdejtova android telefona i ajfona, interesantno poredjenje http://www.fidlee.com/android-support-vs-ios-support/

 

 

 

6 out of 16 devices never ran a current version of Android.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ovo što je čili napisao važi za najskuplje uređaje, a one s je midrange (samo što to u njegovom slučaju nije eufemizam za shit nego je stvarno mid). takvi najčešće ne dobiju nijedan update, ili eventualno .1 verziju. u svakom slučaju, one s više neće dobijati nikakve apdejte, to ti je što ti je osim ako se ne budeš cimao sa instaliranjem custom rom-ova.

Link to comment
Share on other sites

oh ok. razmisliću još. mada daće mi on taj telefon i za 80-90e ili u krajnjem slučaju na dve rate. :)

 

što se tiče custom ROM-ova, opet, izvinjavam se ali nemam veze ništa oko toga, bacite mi neki link da iščitam malo ako nije problem :)

 

hvala veliko!

:v

Link to comment
Share on other sites

xda developers forum pa tu nađi podforum za htc one s

 

generalno nije nikakva nauka, moraš softverski da otključaš telefon (čime se gubi garancija al ti si je već izgubio čim je nešto slomljeno) i onda instaliraš android kao što bi instalirao windows na komp (manje-više). većina tih rom-ova se trudi da od raznih samsunga i htc-ova napravi nexus uređaje, što treba nešto da ti govori.

Link to comment
Share on other sites

nema tu nešto mnogo da se pojašnjava. Bukvalno svaki telefon sa androidom dolazi sa oficijelnom verzijom operativnog sistema. Većina proizvođača ima svoju varijantu neke verzije Androida, a Custom ROM je neoficijelna varijanta tih operativnih sistema. Tako da ako neki telefon nema više apdejtova zvaničnih, ako je neko spravio custom ROM tj. Custom OS sa novom verzijom androida za taj model telefona, može to da se instalira, to je to.

 

I da, da bi instalirao custom ROM moraš da rutuješ telefon, tj. da mu instaliraš kastom firmver/kernel, nešto kao BIOS ali ne baš, koji hendluje operatvnim sistemom. Uglavnom nije komplikovan proces na većini telefona.

Edited by CheighLee
  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...