Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Nemoj ga nikako rootovati firmwareom koji je Kineski, opet ces imati isti problem, ovo je samo novija verzija. Dakle idi na xda developers i skini neki normalan (evropski ili internacionalni) firmver, to ti je najbitnije. Imas ovde upustvo kako da ga instaliras na bilo koju verziju S4, ukljucujuci i kineske i kako da rutujes bilo koji http://www.droidviews.com/tag/root-samsung-galaxy-s4/ Pogledaj takodje i ovu stranicu http://www.droidviews.com/how-to-install-latest-official-firmware-on-samsung-galaxy-s4-all-models/

 

Proveri koji je tacno model telefona, nadam se da je GT-I9500 ili GT-I9505 jer su to najcesci modeli i za njih ces lako naci rom, nazalost ovi kineski imaju neke cudne varijacije. 

 

I nemoj se zajebavati sa romovima, S4 stock rom je verovatno najpogodniji za bilo koje zensko, saren je i lep, a ne opterecuje telefon u meri da bi to moglo da se primeti, dakle najlakse ti je da ostavis oficijelni koji mozes skinuti odavde

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I9500 je u pitanju.

nista mi nije jasno. malopre ga je odnela u servis, i tamo su rekli da ne mogu da joj odrade, jer je sa kineskog trzista, gde je pola aplikacija zabranjeno, fb instagram whatsapp etc. znaci problem su samo te aplikacije, jer ne mogu da se skinu i instaliraju.

 

nemoguce mi je da su toliko nesposobni, a u pitanju je jedan od jacih mobile servisa u ns-u

Bring It

Link to comment
Share on other sites

To za servis ne brini preterano, najcesce oni samo nadju jedan firmver koji radi i ne udubljuju se dalje u te problematike, bar je takvo moje iskustvo sa S2 i servisima u BG, ispostavilo se da vise ja znam o tome posle par Google pretraga nego serviser kome je to posao (koji pritom ne deluje kao debil - hardverski deo problema je resio sasvim ok). Ako ti jer firmver onaj koji je u prvom linku (ZCUCMH1), a to proveravas u Settings - About phone - Build number, onda treba samo da mu stavis neki normalan firmver, a ne taj kineski. Pogledaj recimo ovaj tutorial http://www.androidcustomroms.com/how-to-update-galaxy-s4-i9500-to-android-4-2-2-xxubmg9-official-firmware/ to bi trebalo da je zvanicni Samsung firmver koji nece imati ta ogranicenja. Pritom moram priznati da sam iznenadjen time sto postoje ogranicenja jer znam bar 5-6 koji su tamo kupovali telefone i nije bilo ogranicenja. Tipa burazer je uzeo Htc za moju zenu, ja sam ga samo upalio, skinuo neke glupe kineske aplikacije, instalirao FB o sve radilo normalno. Ne vidim poentu da ukidaju aplikacije kad je pristup zabranjen na nivou firewalla...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

To 99% nije original S4, vec kineska kopija - znam zato sto je moj kolega sa posla kupio kopiju HTC One S prosle godine i imao je iste te probleme... Nece moci nista da instalira na taj mobilni osim kineskih verzija Play Store programa :(

 

Sledeci put pri kupovini robe u Kini, pamet u glavu i samo sa nekim ko se odlicno razume u telefone.

 

edit: 

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

clean master aplikacija moze da izlista velike fajlove gde god da su, mosh to da probas

 

zaboravio sam na njega. nije mi nasao tu epizodu, ali je zato ocistio tablet, dobio sam dosta slobodnog prostora. hvala svima

kako je najlakse prebaciti epizodu ?

ocigledno je da mi ne treba 720p, ali prvobitno je bilo skinuto za komp, pa sinoc resio da gledam na tabletu

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...