Jump to content

(produzeni) vikend


Recommended Posts

Devojka i ja zbog obaveza ne mozemo u avgustu na more. Mozda tamo negde pri kraju sezone odemo negde. Sada smo mislili neki produzeni vikend da uradimo na nekoj planini i tome sl.

Ima li neko predlog sta bi to moglo da bude. Da je bio a da mu nije dosadno... Sta osim bazena u hotelu moze tu da bude jos zanimljivo da se ispuni par dana?

Ako je neko isao negde i bilo mu je ok, cenio bih preporuku.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hm ...

Zlatibor je kul opcija jer stvarno ima i šta da se vidi a nije ni skupo i sve to što je rekao ivke.

Možete da probate i neke alternative:

- Rajac - ako ste više u fazonu da malo šetate, pešačite i tako to, u pauzama prcanja. Znatno je ruralniji nego Zlatibor, meni je zato ok.

- Vršac - Ima ona Vila Breg ili kako se zove, meni je ona ok, plus odavde ima dosta Vrščana pa mogu da preporuče gde možeš da se ok provedeš.

- Neko etno selo - sad ih ima koliko hoćeš kod nas.

edit: Sad tek videh da bi planinu, pa možda ovi moji predlozi nisu baš najbolji ... ali u suštini, pored bazena / fitnesa / saune u hotelu, kad odeš tako negde ostaje ti samo da jedeš, šetaš, gledaš spomenike, fotkaš se, pikaš bilijar, eventualno rentiraš bajseve pa se vozikate negde, ili možete i skutere (mada mi je to glupo nekako), i to mu dođe to.

Link to comment
Share on other sites

Drina, Tara, Zlatibor, Stara Planina, zatim neko etno selo po Šumadiji ili neki salaš u Vojvodini. Zatim granica Srbije i Rumunije na Dunavu, jedan od najmoćnijih delova Srbije. A tu su i Bovansko i Srebrno Jezero. A možeš i u Jagodinu - akvapark, zoovrt, voštane figure and šit coolface-1.pngcoolface-1.pngcoolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

- Vršac - Ima ona Vila Breg ili kako se zove, meni je ona ok, plus odavde ima dosta Vrščana pa mogu da preporuče gde možeš da se ok provedeš.

Jesi bio baš u vili breg ili? zato što sam ja mislio da idem još prošle godine i onda kad sam video CENOVNIK, odustao sam od toga :)

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

Bio sam, nisam platio toliku cenu :)

A Srbo, pa znaš kako, jača je ovo cena realno. Mislim, tih pet zvezdica je diskutabilno ... mada, sad kad gledam, vikendom je za dve osobe oko 11.000, to je oko 5500 po čoveku, to i nije toliko puno zapravo uzevši sve u obzir.

Ali ljudi očekuju da za veće pare obično budu u nekom poznatijem mestu itd. Vršac je možda simpa ovako, ali nije kao "hit mesto" :)

edit: A sad mi pade napamet za Crasha, možete ići i do Carske bare. Opet, nije planina, ali ima tamo šta da se vidi. Plus ima i onaj "fensi" hotel na nivou ovog Brega (Kaštel Ečka) a ima i onaj Sibila koji je kao "budžetskiji". Plus je sama bara zanimljiva a posle bare ima neko selo, kako se beše zvaše, koje je mnogo simpa, sa nekim drvoredima i pravim ulicama.

edit2: Nađoh ga - Belo blato - http://maps.google.com/?ll=45.273195,20.37466&spn=0.01501,0.042272&t=h&z=15

Link to comment
Share on other sites

Kustirica. Kustendorf. Mecavnik. Za produzen vikend stvoreno. Pet, sub, ned - 11500 dinero. Neki oktobar je bio, tako nesto. Soba 165, ulica Bruce Lee-a, cini mi se. Inace, svaka soba je drugojacija. I svaka preporuka. A kad vec ides s ribom, ima gore u shop-u prejebana medovaca. Pojacivac ucinka!!!

A i brat Johnny ne mrda odande. :)

Link to comment
Share on other sites

@shoosh

cene su im takve zato sto je to hotel od 5*, sad sam pogledao malo sajt i to je zaista 5*, a ne sto odes u hajat, dobijes sobu sa iskoriscenim kondomima na podu koja nije renovirana 30 godina i to ti naplate 270e sa doruckom koji jedva vredi 3* a ne 5*.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

@shoosh

cene su im takve zato sto je to hotel od 5*, sad sam pogledao malo sajt i to je zaista 5*, a ne sto odes u hajat, dobijes sobu sa iskoriscenim kondomima na podu koja nije renovirana 30 godina i to ti naplate 270e sa doruckom koji jedva vredi 3* a ne 5*.

hotel je preko debele veze dobio 5*, znam da nisu ispunjavali dosta uslova za to...to znam posto sam im radio sav propagandni materijal ;)recimo sliku u headeru sajta sam photoshopovao tako da izgleda kao da je suma u pozadini, a nije :) ...plus sto trenutno stanje hotela pogotovu spa centra nije ni blizu kao na sajtu...

fml

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro svi hoteli na sajtu imaju photoshopovane i daleko ulepsane slike nego sto je stvarnost. Jel znas mozda kojih uslova? Zato sto ti imas trivijalne uslove i zaista bitne uslove. Pored toga za kategorizaciju imas obavezne kriterijume koji moraju da se ispune i oko kojih nema price niti veza, i imas bodovanje. Da bi dobio kategorizaciju moras da imas SVE obavezne kriterijume i odredjeni broj bodova u zavisnosti od kategorizacije(npr ako imas kisobran da das gostu u hotelu kad pada kisa napolju dobijas 20 bodova)

Primera radi, hotel u kome sam ja radio ima standard 4*+, medjutim nisu hteli da nam daju te cetiri zvezde jer nismo imali tison na stepenistu koje je napravljeno od najkvalitetnijeg italijanskog mermera(kvadrac cc 700e). Na kraju smo podneli zvanican dopis da je tison na pranju, kad dodje sledeca inspekcija i onda ce biti na pranju itd itd itd.

A opet nas stari zakon o kategorizaciji je daleko stroziji od zakona u drugim zemljama.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

A opet nas stari zakon o kategorizaciji je daleko stroziji od zakona u drugim zemljama.

Pa zar ovo nije malo glupo, da ti imaš lokalno od zemlje do zemlje zakon kad ko dobija koliko zvezdica? Ovo sam primetio preko, u jednoj zemlji hotel od 2 zvezdice je bolji od hotela sa 4 zvezdice u nekoj drugoj i tako u krug. Mislim, kategorizacija meni kao turisti valjda služi da znam gde otprilike idem, a ne da moram da se upoznajem sa tim koliko je strog zakon o kategorizaciji u nekoj od zemalja, pa kao "aha ok, u srbiji je strog, znači tamo ako hotel ima 3 zvezdaje on je vrh" :) Ozbiljno pitam.

Link to comment
Share on other sites

pa jeste glupo ali jebiga, sta da radimo, recimo arapska kategorizacija je gospode boze... u turskoj, egiptu, tunisu, ti ne mozes znati kakav je hotel na osnovu broja zvezdica koje ima.

kategorizaciju slobodno iskuliraj vec gledaj samo booking.com i tripadvisor kad negde treba da putujes.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...